Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

19 saat önce, Serdar Duman yazdı:

Selam arkadaşlar 2014 focus 3 kasa 1.6 125 HP atmosferik benzinli  aracımla bayram tatili için Bursa'dan Elaziga yolculuk yaptım. Yaklaşık 13 saat süren yolculugum çok zevkli ve çok rahat geçti. Araç gerçekten çok güzel yol tutuyor.Elazigdan Diyarbakır a oradan nemrut dağı na kadar çıktım. Dönüşümde Kapadokya uğradım. Toplamda 3400 km yol yapmışım. Bu yolları alırken hep klima açıktı. Şehir içi var ve en önemlisi nemrut dağı na çıktım hep 2. 3. Vites çıkanlar bilir. Ortalama şehirler arası bizim 120- 150 arası hep. 3400 km de toplam 1.350 TL benzin harcadim. Ortalama yol bilgisayarım 5.8 di. Sizce nasıl...

Sizin dediğiniz değeri 1 defa gördüm ben. Ankara dan Çanakkale ye giderken. Yol bilgisayarı 5.2 göstermişti lpg ise 100 km de 5.5 lt almıştı. Ama bir daha öyle bir değer yakalayamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

21 saat önce, Serdar Duman yazdı:

imkansız diye birşey yok yaptığım kilometre belli aldığım tutar belli. hatta giderken bursa elazığ ölçümüm toplam 1.150 km 450 TL benzin tüketimi oldu. sadece hız sabitleyiciyi fazla kullandım. 120 km/hızın altına hiç düşmedim. 40 kr yakmış ne yakacak ki uzun yolda 50 kr mu yaksın yani.. Çok başarılı bence

Başarılı olduğu bir gerçek ama sizin dışınızda herkes bende dahil bu değerleri yakalayamadık dizel şartlarını söylüyorsunuz benzinli bu motor 120 150hız bandında o şekilde yakması pek kabul edilir gibi gelmiyor ezbere konuşmuyorum bende aynısını kullanıyorum farklı bir model söyleseniz anlarım ama bu araç için çok imkansız rakamlar. Güle güle kullanın 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla yanılsam yanılsam 50-100 TL yanılırım diyorum. ama gerçekten aldığım benzinlerin fişleri ve yaptığım kilometre her şey ortada hatta dönüş yolunda şöyle bir ölçüm yaptım Elazığ'dan Bursa'ya ölçüm yaptım toplam 1200 km. tam tamına 450-480 TL arası yakıt yaktım Bursa'ya. yakıtımı hep shell den aldım. Elazığdan çıkarken lambam yanmıyordu ama bitmek üzereydi. 200 TL Elazığ -Kayseri arası, 200 TL Kayseri Eskişehir arası 70 TL Eskişehir Bursa arası yaktı. Bursa'ya indiğimde gene lambam yanmak üzereydi. İşin garip tarafı arkadaşlarımda imkansız diyor. defalarca hesaplarımı kontrol ettim. gerçekten 39-40 kr yakmış gözüküyor. yol bilgisayarım ortalama yakıtımı 5.7 verdi. bu veriye bakınca da tutuyor zaten hesap.dediğim gibi en fazla 50-100 TL yanılma payı vardır. Birde Klimam sürekli 1. kademede açıktı. bana iyi bir tecrübe oldu uzun yol yakıtı. çoğu araç sahibi arkadaşlarım focusun yakıt değerine inanmadı. olsun gerçeği ben biliyorum. iyiki lpg taktırmamışım dedim bir kez daha..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Serdar Duman yazdı:

Valla yanılsam yanılsam 50-100 TL yanılırım diyorum. ama gerçekten aldığım benzinlerin fişleri ve yaptığım kilometre her şey ortada hatta dönüş yolunda şöyle bir ölçüm yaptım Elazığ'dan Bursa'ya ölçüm yaptım toplam 1200 km. tam tamına 450-480 TL arası yakıt yaktım Bursa'ya. yakıtımı hep shell den aldım. Elazığdan çıkarken lambam yanmıyordu ama bitmek üzereydi. 200 TL Elazığ -Kayseri arası, 200 TL Kayseri Eskişehir arası 70 TL Eskişehir Bursa arası yaktı. Bursa'ya indiğimde gene lambam yanmak üzereydi. İşin garip tarafı arkadaşlarımda imkansız diyor. defalarca hesaplarımı kontrol ettim. gerçekten 39-40 kr yakmış gözüküyor. yol bilgisayarım ortalama yakıtımı 5.7 verdi. bu veriye bakınca da tutuyor zaten hesap.dediğim gibi en fazla 50-100 TL yanılma payı vardır. Birde Klimam sürekli 1. kademede açıktı. bana iyi bir tecrübe oldu uzun yol yakıtı. çoğu araç sahibi arkadaşlarım focusun yakıt değerine inanmadı. olsun gerçeği ben biliyorum. iyiki lpg taktırmamışım dedim bir kez daha..

1- yol, gidiş geliş mi? 

2- yol bilgisayarı ortalama hıza ne diyordu? Bunlar yoksa değerin bir önemi yok bence ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

Merhaba, İstanbul trafiğinde şehir içi 1.6 benzin ti vct  manuel Mk3.5 aracımla, 11 litre klima açık, uzun yol otobanda da 7.5 klima açık yüklü. Değerler biraz fazla. Araç 40 binde. 2017 model. Yazılım vs var mıdır yakıt tüketimini düşürecek? 🙂 biraz seri de kullanıyorum açıkçası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Kubilay G yazdı:

biraz seri de kullanıyorum açıkçası

Ekonomik olması  açısından yazılım yerine daha düşük devirli daha sakin kullanabilirsiniz. Örnek olarak aynı aracı kullanmamıza rağmen (yazılımsız olarak) sizden  yaklaşık %30 daha az yakıt değerine sahibim🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 hours ago, Kubilay G said:

Merhaba, İstanbul trafiğinde şehir içi 1.6 benzin ti vct  manuel Mk3.5 aracımla, 11 litre klima açık, uzun yol otobanda da 7.5 klima açık yüklü. Değerler biraz fazla. Araç 40 binde. 2017 model. Yazılım vs var mıdır yakıt tüketimini düşürecek? 🙂 biraz seri de kullanıyorum açıkçası

Bence söylediğiniz şartlarda gayet makul değerler.

- İstanbul trafiğinde agresif kullanım tarzı klima açıkken 11 lt normal

- Klima açık araba yüklü şehirlerarası yok otoban (hız limiti 130) 7.5 lt gayet normal

Bence arabanız az yakıyor ellemeyin 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Mertol Kip yazdı:

Bence söylediğiniz şartlarda gayet makul değerler.

- İstanbul trafiğinde agresif kullanım tarzı klima açıkken 11 lt normal

- Klima açık araba yüklü şehirlerarası yok otoban (hız limiti 130) 7.5 lt gayet normal

Bence arabanız az yakıyor ellemeyin 🙂

Anlaştık ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.