Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

9 dakika önce, Batuhan Kanbur said:

7.0 yakıyor çok fazla değil mi ?

Neye göre? Benim fikrimi öğrenmek istiyorsanız soruma cevap vermeniz gerekir.

Diğer arkadaşlar belki bu bilgiler ile yorumlayabilir, bekleyin bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 KmH ortalama hız ama mesela bugün hiç trafiğe takılmadım otobana çıktım biraz hız yaptım sanırım 100-140 kmH ile geldim hiç trafik yoktu ve 50 kilometre boyunca 25TL yaktı bu çok büyük bir rakam değil mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Batuhan Kanbur said:

28 KmH ortalama hız ama mesela bugün hiç trafiğe takılmadım otobana çıktım biraz hız yaptım sanırım 100-140 kmH ile geldim hiç trafik yoktu ve 50 kilometre boyunca 25TL yaktı bu çok büyük bir rakam değil mi ?

Yakıtın litresi kaç tl? Nasıl ölçüm yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birazcık bakkal hesabı olacak sanırım ama benim arabam 200 Tlye doluyor yani çeyrek deposu 50Tl yapıyor ben 50 km yol gittiğimde çeyrek deponun yarısı kadar yakıt harcıyorum 25Tl yapıyor biraz bakkal hesabı evet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Batuhan Kanbur said:

Birazcık bakkal hesabı olacak sanırım ama benim arabam 200 Tlye doluyor yani çeyrek deposu 50Tl yapıyor ben 50 km yol gittiğimde çeyrek deponun yarısı kadar yakıt harcıyorum 25Tl yapıyor biraz bakkal hesabı evet.

6.4 lt oluyor. 100 ve 140 arasında tüketim oldukça fazla oynar. 130 civarı giderseniz tüketim anormal değil.

100 ile giderseniz tüketim fazla.

Yakıt ölçümünü böyle yapmayın depoyu fulleyin gezin tekrar fulleyin ve aldığınız yakıta bakın. Aracın gerçekten fazla tükettiğini düşünüyorsanız belli başlı kontrollerin yapılması için yetkili servise uğramanızı tavsiye ederim. Çok anormal gelmedi bana.

Uzaktan size sadece fikir verebiliriz, aracı nasıl sürdüğünüzü ve sürdüğümüzü bilemiyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Batuhan Kanbur said:

Bu şekilde hesap yaparsanız çok yanılırsınız ozaman 400 km yaptığınızda depo boşalıyor sizin hesaptan bu sonuç çıkıyor focusun benzinlisi bile daha fazla mesafe gidiyor, aynı araçtan bende var şehir içi 750 km gidiyorum,siz en iyisi güzargahınızda benzinlik var ise depoyu Fulleyin ertesi gün yine aynı yerden Fulleyin bu şekilde gerçek değere ulaşırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bakış açına kurban [emoji4] 

@Kerem Bozdoğan yönetimle görüşüp bu başlığa girişini yasaklamak için elimden geleni yapıcam, kusura bakma :smiley2k:

Tapatalkta bu başlığı bulabildim ancak. Neyse ben denize giriyorum, dizel çok güzel benzinlilere yazık, baaay :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, CeyhunKaya said:

makyajlı sedan 115 beygir aracım uzun vade ölçümlerinde yb 5.7 gösteriyor (17000 km) . gerçek ölçümüm ise ş.içi 6.5 lt, ş. arası 4.8 lt. fazla mı sizce?

Ceyhun Trabzon gibi yokuşu bol bir yerde şehiriçi değerin gayet güzel :)

Şehirdışı değerinde iyiymiş, ben daha o değeri yakalayamadım, yavaş gidemiyorum galiba :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.