Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Hafta sonu  Focus 3 1.6 TDCI ile İstanbul'dan Amasya yolculuğu yaptım. Aracı yormadım. Otoyollarda ortalama 105km/h ile devam ettim. Toplamda 1400km gibi yol oldu.Bunun 50 km si anca şehiriçi sayılır. Döndüğümde de Ortalama 4.2lt yazıyordu. Ortalama hız da 80km de idi. Çok ekonomik bir yolculuk oldu :) Bundan sonra 110 u geçmeyecem :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Aracımı teslim alalı 5 gün oldu. Şuan 200 km'de. Tamamını İstanbul şehir içinde kullandım. Yol bilgisayarından aldığım değer, 5,6 lt ile 5,8 lt arasında değişiyor. Açıkçası araç yeni olduğu için beklediğim ortalama 6,5 lt civarındaydı. Bu değerleri görünce fabrika verilerini yakaladığımı görüyorum. Çok mutlu oldum dersem yeridir. Kullanma kılavuzunda ilk 1500 km'de aracı zorlamayın ibaresini gördüğüm için şuan sakin kullanım tercih ediyorum ve yol bilgisayarının vites yükseltme, azaltma talimatlarına uyuyorum. Şehirler arası yolculukta 4 lt ile 4,5 lt arası değerlerini yakalayabileceğimi öngörüyorum ama bakalım kısmet.

Osman Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Osman Bayraktar yazdı:

Şehirler arası yolculukta 4 lt ile 4,5 lt arası değerlerini yakalayabileceğimi öngörüyorum ama bakalım kısmet.

Sabırlı ve biraz tecrübe varsa 3.7 lt bile görebilirsiniz :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Aracımı teslim aldıktan sonra depoyu fulledim. İlk atımda 47 lt yakıt aldı. Toplamda 800 km yol yaptıktan sonra, yakıtta azaldığı için tekrar fulledim. 46 lt aldı. Yol bilgisayarında 5.5 lt ortalama tüketim göstermesine karşın, yaptığım hesaba göre 5,75 lt'lik tüketim söz konusu. Yol bilgisayarı ile yapmış olduğumuz hesabın tutmaması normal mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Osman Bayraktar yazdı:

Aracımı teslim aldıktan sonra depoyu fulledim. İlk atımda 47 lt yakıt aldı. Toplamda 800 km yol yaptıktan sonra, yakıtta azaldığı için tekrar fulledim. 46 lt aldı. Yol bilgisayarında 5.5 lt ortalama tüketim göstermesine karşın, yaptığım hesaba göre 5,75 lt'lik tüketim söz konusu. Yol bilgisayarı ile yapmış olduğumuz hesabın tutmaması normal mi?

Normal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
706 km nin ortalamasi 5.7 samsun sehirici ortalama hiz 29 km. 706 km sonunda depoyu fulledim 42.6 lt aldi kalan ile 98 daha gider gosteriyordu.

Maşallah fabrika değerlerini yakalamışsınız.
Ben de diz2l focus style aldım ama istanbulda 7.3 ten aşağı göremedim ortalama hız 19-20 km/s

Acaba yanlış devirde mi vites atıyorum?
2000 i biraz geçince bir üst vitese atıyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, FatihKorkmaz yazdı:

Maşallah fabrika değerlerini yakalamışsınız.
Ben de diz2l focus style aldım ama istanbulda 7.3 ten aşağı göremedim ortalama hız 19-20 km/s

Acaba yanlış devirde mi vites atıyorum?
2000 i biraz geçince bir üst vitese atıyorum.

bizim buranin trafigi ile istanbul tabiki kiyaslanamaz lakin benim denbi dezavantajim var oda sehrin tepe kisimlarinda oturuyorum yani herzaman bi rampa yukari cikisim oluyor . bence vites atmanizda sorun yok da trafik de sorun var :) zaten ort hizdan da belli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim buranin trafigi ile istanbul tabiki kiyaslanamaz lakin benim denbi dezavantajim var oda sehrin tepe kisimlarinda oturuyorum yani herzaman bi rampa yukari cikisim oluyor . bence vites atmanizda sorun yok da trafik de sorun var [emoji4] zaten ort hizdan da belli.

cevap için teşekkürler[emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.