Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

7 saat önce, Mesut ç yazdı:

bende şüpheye düştüm şimdi :D ama trafiğin olmadığı yolda  4.2 lt gördüğüme kesin eminim.

pompa ölçümü yapın, az yakıyorsa ne ala, zaten çok yakmıyor gibi. Pompa ölçümü ile yol bilgisayarı arasında fark varsa kalibre edebilirsiniz, forumda konusu var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

pompa ölçümü yapın, az yakıyorsa ne ala, zaten çok yakmıyor gibi. Pompa ölçümü ile yol bilgisayarı arasında fark varsa kalibre edebilirsiniz, forumda konusu var.

o aklımda kısmet olursa bu yaz Elazığ'a gideceğim.1400 km yol o zaman yapıcam.en net sonuç o zaman çıkacak.bu hafta sonu yaptığım km de merak ettim yakıtını.ön bilgi olsun istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Araç 95 bg ,1030 km 46,38 lt yakıt ,ortalama hız 111 km ...

yakıt alıp ortalamalar sıfırlanmış yola çıkılmıştır. Toplam da 9 kez kırmızı ışıkta durulup kalkış yapılmıştır . Tamamen uzun yol verisi 120 140 arası genelde bazen 190 lara kadar çıklmıştır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
10 saat önce, Yüksel Nogay yazdı:

Yol bilgisayarının gösterdiği değer doğruluğu konusunda düşünceniz nedir? 

Mesela benim 5.2 tüketim once 5 sonrada 4.9 da kaldı. Sabit. Acaba doğrumu?

genelde bir miktar sapma olabiliyor. kalibrasyon konusu forumda var.

sabit kaldı dediğiniz uzun süre benzer kullanımla kullanırsanız kısa vadede değişmesi zor olacaktır tabi ki. Yani 1000 kmlik 5.0 ortalamayı, 10kmlik sürüşle değiştirmek çok zor olur. hatta 1000kmlik 5.0ı 10 kmde 5.1 yapmak için ortalamanın 15.1 olması gerekiyor ki oda sürekli yokuş yukarı dip gazla filan olur.

özetle sıfırlarsanız değişir ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Yüksel Nogay yazdı:

Yol bilgisayarının gösterdiği değer doğruluğu konusunda düşünceniz nedir? 

Mesela benim 5.2 tüketim once 5 sonrada 4.9 da kaldı. Sabit. Acaba doğrumu?

6 saat önce, Ozan Kar yazdı:

kalibrasyon konusu forumda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Focus 3 mca 115 bg 

Motor çalışma sıcaklığında ve farlar vs. Kapalı iken anlık tüketim ekranda 0.4 l/h.

Klima açıldığında tuketim 0.9 l/h gosteriyor. Biraz fazla gibi geldi bana.

Motor marş yapılıp ilk çalışmaya başladığında klima açıldığında da tüketim 1.1/1.2  l/h değerlerine yukseliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar, abiler, bir abimde ford focus trend x 2014 model var aracının çok yaktığını söylüyor, şehir içi 7.4 civarında sadece bir kere ağvaya gitti ve ortalama olarak 6 dedi size neden olabilir mi yoksa bu değerler normal mi ? Bende de ford focus trend x 2014 var şehir içi yakıtım 5,4 ortalamam ise 5,2 litre. görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Doğukan Özçelik yazdı:

Merhaba arkadaşlar, abiler, bir abimde ford focus trend x 2014 model var aracının çok yaktığını söylüyor, şehir içi 7.4 civarında sadece bir kere ağvaya gitti ve ortalama olarak 6 dedi size neden olabilir mi yoksa bu değerler normal mi ? Bende de ford focus trend x 2014 var şehir içi yakıtım 5,4 ortalamam ise 5,2 litre. görünüyor.

Bu konuyu inceleyebilirsiniz. Tüketim konusunda uzaktan çok yaktı az yaktı yorumu yapamayız. Bu konudan ortalamalara bakabilirsiniz. Bir sorun olduğunu düşünüyorsanız servise danışın ? En hızlı yanıtı oradan alacaksınız. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.