Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

5lt nin altındaki oranlar benim için çok ütopik geldi arkadaşlar. Benim son testim Manisa-Ankara ortalama hız: 92 yakıt tüketimi 5.2 lt yıl içinde çoğu zaman kısa mesafe bindim. Bir kez dpf açtı bir süre belli devirde sürdüm. Ancak başka dpf açmadı. Acaba enjektör ve dpf temizliği yaptırsam bir fark olur mu? Yeni sayılırım aracı geçen eylülde aldım.
Forumu takip etmeye yeni başladım. Çok faydalı buluyorum. Umarım paylaşımlarımız bu şekilde faydalı şekilde devam eder. Teşekkür ederim. Saygılarla...

5.4 ortalama ile geldigim yolu 4.4 ile dondugumde oldu. Dizel in pedla olan tutkusudur bu. sabitle 100 e sabret bak neler diyor motor size[emoji41]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100 km ile gidersen 4.4_ 150 km ile gidersen 5.4 litre . Ekmek kofte denklemi

Bende pedla derken ekstra bir donanım kullandığını düşündüm. Benim maksimum hızım o ortalamayı yaparken 130 falandır genelde 110'a sabitleyerek yaptım ayrıca. Buradaki ortalamaları görünce araçta sorun olduğunu düşünmeye başlamıştım sadece.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende pedla derken ekstra bir donanım kullandığını düşündüm. Benim maksimum hızım o ortalamayı yaparken 130 falandır genelde 110'a sabitleyerek yaptım ayrıca. Buradaki ortalamaları görünce araçta sorun olduğunu düşünmeye başlamıştım sadece.

[emoji41]harf hatasi iste.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım 2015 trendx manuel dizel.
Şehir içinde daha az yaktığını ve uzun yolda en az 1-1.5 litre arttığını her seferinde hesaplıyorum bugün inat ettim 230km uzun sayılabilecek yol yaptım ve hız sabitleyiciyi açmadan 90-100kmh sularında gittin değerlerim şöyle:
Standart ş.içi: 4.4lt
(Fazla yaktığını düşündüğüm) ş.dışı: 5.9lt

Bugün yaptığım dikkatli sürüşle 3.3lt
Değerler net her seferinde full den fulle hesaplıyorum pompa da bunu onaylıyor.
Bu işi anlayamadım [emoji848]
Sanırım 95hp uzun yolda basmaya gelmiyor. Siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımla ilk uzun yolculuğumu pazartesi günü itibariyle bitirdim.

İstanbul Avcılar'dan başladığım yolculukta ilk durağım Akçay'dı. Yol müsait olduğu için yolun %70 lik dilimini 105 ile 110 arası hız sabitleyici kullanarak ve yer yer arabayla da ilk uzun yol deneyimim olduğu için 150-160 hızlar arasında geçtim. Akçay'da 50 km civarı şehir içi tabir edebileceğim kullanım tarzı ile bitirerek İzmir'e doğru yolculuğuma devam ettim. İzmir'den Çeşme'ye git gel dışında yaklaşık 25 km lik şehir içi tabiri kullanım gerçekleştirdim. Bundan sonra ki durağım Antalya oldu. İzmir Antalya arasını 110-120 km'lik hız ortalaması ile bitirdim. Antalya'da da Side, Kemer, Phaselis, Olimpos, Kumluca gibi yerlere gezilerim oldu. Açıkçası bu gezilerde hız ortalaması için sabit yol malesef yok. Yeri geliyor 1. vites yeri geliyor 6. viteste gidebiliyorsun. Son olarak ta Antalya İstanbul yolculuğunu da 110 km hız altına düşmemek kaydıyla yer yer 140-160 km hızlar ile gezimi tamamlanmış oldu. Yakıtımı İstanbul'da 4,35 tl'ye, İzmir'de 4,40 tl'ye ve son olarak Antalya'da 4,45 tl'ye aldım. Toplamda 575 tl'lik yakıt aldım ve 2700 km'lik yolculuk yaptım (Muhtemelen 400 km civarı şehir içi tabiri kullanım). Araç ortalama yakıt değeri 4,8 lt, reelde ise 4,84 lt olarak gerçekleşti. Muhtemel daha aşağısını görmek mümkün. Ama sabır gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul-Kuşadası arası klima sürekli açık 3 yetişkin ve 2 koltuk yatırılmış tavana kadar dolu (ankastre mutfak seti) ortalama 6.3 lt ort hız 115.

Körfez köprüsü Bursa arası 180-210 km bandı, Bursa-İzmir arası 140-160 km bandında dip gaz geldim. Yb süre verisi İst-İzmir 4 saat 1 dk idi. İzmir-Aydın otobanı malum hız limitleri nedeniyle 120 ile geçtim. Eve geldiğimde ort 6.1 lt idi...

Son 100 km mesafe ortalamayı 6.3 ten 6.1 lt ye düşürdü.

Km/kr hesabı 29 kuruş yakmış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01.07.2017 - 21:55 tarihinde, Ömer Şen yazdı:

Aracım 2015 trendx manuel dizel.
Şehir içinde daha az yaktığını ve uzun yolda en az 1-1.5 litre arttığını her seferinde hesaplıyorum bugün inat ettim 230km uzun sayılabilecek yol yaptım ve hız sabitleyiciyi açmadan 90-100kmh sularında gittin değerlerim şöyle:
Standart ş.içi: 4.4lt
(Fazla yaktığını düşündüğüm) ş.dışı: 5.9lt

Bugün yaptığım dikkatli sürüşle 3.3lt
Değerler net her seferinde full den fulle hesaplıyorum pompa da bunu onaylıyor.
Bu işi anlayamadım emoji848.png
Sanırım 95hp uzun yolda basmaya gelmiyor. Siz ne dersiniz?

Merhaba bende de 95 HP trend versiyonu var. sizinle aynı fikirdeyim İstanbulda ortalama tüketimim 5 Lt iken (İstanbulda nasıl 5 lt olur demeyin benim çalışma saatlerim biraz farklı) şehir dışı olduğunda mutlaka 6 lt lerin üzerine çıkıyor. Bunun da nedeni 110 km den sonra araç fazla yakıyor. Şehir dışında az yaktırmak için 80 km ler ile 5. vites gitmek gerekiyor. Bu şekilde bir 900 km yapmışlığım var. 900 km nin sonunda hedefime uşlaştığımda halen 300 km daha menzil gösteriyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
14.08.2017 - 00:48 tarihinde, Ozan Çakal yazdı:

Depoyu fulledim 540 km yol yapıp tekrar fulledim 180 tl yakıt aldı. Bu durumda şehir içi 33 kuruş oluyor. Normal mi ?

benim tüketimime göre fazla. Ben en son 780 km yapmışım ve fullediğimde 195 TL lik yakıt aldım ortalama hızım 34 km

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.