Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Aracim 2016 trend x suanda 250 tl lik yakit ile sadece 150 km si uzun yol olmak kaydiyla geri kalan km yi sadece sehir icinde yaparak 950 km yaptim bende,ve aklima takilan bu yakit farklilari siz yakitinizi nerden aliyosunuz bugun gene depoyu fullucem kafama takiliyo mesela shell fuelsave var power niyro var bunlar gercekten bi farklilik gosteriyomu yoksa bir pazarlama oyunumu bilgisi olan varmi arkadaslar yardimci olabilecek siz yakitinizi nerden aliyosunuz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Gökhan Bütün yazdı:

Aracim 2016 trend x suanda 250 tl lik yakit ile sadece 150 km si uzun yol olmak kaydiyla geri kalan km yi sadece sehir icinde yaparak 950 km yaptim bende,ve aklima takilan bu yakit farklilari siz yakitinizi nerden aliyosunuz bugun gene depoyu fullucem kafama takiliyo mesela shell fuelsave var power niyro var bunlar gercekten bi farklilik gosteriyomu yoksa bir pazarlama oyunumu bilgisi olan varmi arkadaslar yardimci olabilecek siz yakitinizi nerden aliyosunuz? 

litre cinsinden değerler vermeniz algıla açısından iyi. sizin mazotun litresini kaça aldığınızı bonus kullanıp kullanmadığınızı bilemeyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Herkese selamlar öncelikle böyle büyükçe bir aileye henüz katılmış olmanın sevinci içerisindeyim bu sevince şer düşüren şey ise bu kadar gecikmiş olmam.

Aracım '15 Focus 1.6 TDCI Trend-X 24.000 km de

Focus hastası olduğum için Tabi biraz makyaj biraz modifiye kaçınılmaz oldu en kısa zamanda fotoğraflayıp sizlerle paylaşacağım.

Sizlerin görüşlerne sunmak istediğim konu ise yakıt tüketimi

Malum kış aylarındayız evet araç olduğundan fazla yakıyor ama benim aracımın yaz ile kış arasındaki yakıt farkı biraz absürt gibime geldi

Yazın km de 20 kuruş yakarken kışın bu değer km başına 28-30 lara kadar çıktı sizce bu normal midir yoksa motorsal bir sorunla mı karşı karşıyayım.

Şimdiden herkese teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Litre değerlerini alalım :) Kuruşları anlamakta zorlanıyoruz ve gelecek için değer ifade etmiyorlar. Ayrıca yakıt tüketimi ok fazla değişkene bağlı olarak değişir sadece hava sıcaklığı tek başına etken olamaz haliyle direkt kıyaslama doğru bir yol değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiyatların bu kadar oynak olduğu bi ortamda halen kuruş hesabı ile ne kadar yaktığını söylemek, doğru bi hareket değil. 

verilen bilgilerin yıllar sonra bile anlaşılır olması için. litre bazında tüketimi yazmak gerek. 

yol bilgisayarıda her zaman doğru göstermeyeceğini ve net sonucu depoyu doldur/boşal ile anlaşılabileceğini belirtmek isterim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mustafa Celal Yılmaz yazdı:

Herkese selamlar öncelikle böyle büyükçe bir aileye henüz katılmış olmanın sevinci içerisindeyim bu sevince şer düşüren şey ise bu kadar gecikmiş olmam.

Aracım '15 Focus 1.6 TDCI Trend-X 24.000 km de

Focus hastası olduğum için Tabi biraz makyaj biraz modifiye kaçınılmaz oldu en kısa zamanda fotoğraflayıp sizlerle paylaşacağım.

Sizlerin görüşlerne sunmak istediğim konu ise yakıt tüketimi

Malum kış aylarındayız evet araç olduğundan fazla yakıyor ama benim aracımın yaz ile kış arasındaki yakıt farkı biraz absürt gibime geldi

Yazın km de 20 kuruş yakarken kışın bu değer km başına 28-30 lara kadar çıktı sizce bu normal midir yoksa motorsal bir sorunla mı karşı karşıyayım.

Şimdiden herkese teşekkürler:)

28 - 30 kuruşu şehir içi geçmiyorsa süper ne sorunu :)

bendede 2015 titanum var 38 - 40 kuruş arası yaktı kışın..

havalar ısınınca senın dedıgın rakamlara gelse öpüp başima koyarım ( şehir içinde ) 

şuan ortalamam 7.6.. daha soguklarda 8.5 gördüm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımı şehir içinde kullanıyorum ve oldukça sakin kullanıyorum.Asla yüksek hız,ani fren,ani hızlanma yapmıyorum.
Yazın 4.8-5.1 litreler arasında seyrediyor
Kışın ise 6.2-6.7 lere kadar çıkıyor
Litre bazında değerler bunlar
Sizce anormal mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Litre değerlerini alalım :) Kuruşları anlamakta zorlanıyoruz ve gelecek için değer ifade etmiyorlar. Ayrıca yakıt tüketimi ok fazla değişkene bağlı olarak değişir sadece hava sıcaklığı tek başına etken olamaz haliyle direkt kıyaslama doğru bir yol değil.

Ozaman soyle soyleyeyim araci alali 2 ay oldu ve sadece yakit lambasi yanip menzil en fazla 50 km kaldi yazdiginda hep full dolduruyorum hic yarim yakit almadim hep tam dolu bazen 49 lt bazen 50 litre ama hic 51 ltden fazla aldiramadim araca,hep sehir ici dolaniyorum en fazla yaptigim km 950 en az yaptigim km ise 845 oldu galiba bi clio megane kadar olmasada iyi gibi geliyo bana bu tuketim mutlu ediyo??bu arada yasadigim sehir izmir

Gökhan Bütün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mustafa Celal Yılmaz yazdı:

Aracımı şehir içinde kullanıyorum ve oldukça sakin kullanıyorum.Asla yüksek hız,ani fren,ani hızlanma yapmıyorum.
Sizce anormal mi ?

kışın fazla yakmasını benim değerler ile sadece kıyaslıyalım. benimkisi benzinli :)

yaz lastikleriyle nisan-ekim 10-11 litre (yazlık lastiklerin yakıt sınıfı B

kış lastikleriyle kasım-mart 12-14 litre (kışlık lastiklerin yakıt sınıfı F)

kışın araç daha uzun zamana ihtiyacı vardır ideal motor ısısına ulaşmaya. benim kullandığım mesafe 6km olduğu için 4. kilometrede anca ısınıyor buda fazla yakıta sebep oluyor. rutin bakımlarını aksatmamak şartıyla, normaldir diye düşünüyorum. 

Olcay Sert tarafından düzenlendi
düzeltme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

kışın araç daha uzun zamana ihtiyacı vardır ideal motor ısısına ulaşmaya. benim kullandığım mesafe 6km olduğu için 4. kilometrede anca ısınıyor buda fazla yakıta sebep oluyor. rutin bakımlarını aksatmamak şartıyla, normaldir diye düşünüyorum. 

aynen en büyük etken yakıt olayında benimde 1.5 km ev ile iş arası.. bırak ısınmayı 1 şarkı bitmeden yol bitiyor :) yanı ısınmadan söndürünce dogal olarak fazla yakıyor arabada haklı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Mustafa Celal Yılmaz yazdı:

Sizce anormal mi ?

Kış aylarında motorun geç ısınması nedeniyle yakıt tüketiminin biraz fazla olması normal olarak karşılanır. Verdiğiniz değerlere göre yaklaşık olarak %25-30 civarı bir artış gözüküyor. Sadece mevsimsel koşullar dikkate alınarak bu miktarlardaki artış bana biraz fazla gibi geldi. (Tüketim sınıfı düşük olan kışlık lastik kullanımı gibi bir durumunuz var mı?)

Ahmet Kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kış aylarında motorun geç ısınması nedeniyle yakıt tüketiminin biraz fazla olması normal olarak karşılanır. Verdiğiniz değerlere göre yaklaşık olarak %25-30 civarı bir artış gözüküyor. Sadece mevsimsel koşullar dikkate alınarak bu miktarlardaki artış bana biraz fazla gibi geldi. (Tüketim sınıfı düşük olan kışlık lastik kullanımı gibi bir durumunuz var mı?)

Hayır hocam kış lastiği kullanmadım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.