Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Araç; 1.6 tdci, 115 hp, manuel, focus 3

*Ağır bakım sonrası ekranı sıfırladım..İstanbul>>Trabzon 1100 km 3.9-4.1 bandında yaktı..Boluya dek epey hızlı girdim..Sonrasında 120 km hız ortalaması diyebiliriz .

**Trabzon>>Mersin 1200 km (trabzonda 4.6 olmuştu şehir içi kullanımla) 4.3-4.7 bandında yaktı..Şu an Mersinde ortalamam 5.0 lt araç ekranında. 

--Nemden ötürü klimalar hiç kapanmadı iki şehirde de.

Mersin>>İstanbul ne olacak bakalım:) 

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arac 1.6 dizel 115 focus 3 bir ay içinde ortalama 3000 km yol yaptım klima genelde açık buna şehir içi ve şehirler arası yol da var ekrandaki yol bilgisayarı tuketimi sürekli  5.5 gösteriyor şehir içinde dur kalk li trafikte bile bu değerde ne yükseliyor nede düşüyor sorun mu var aceba tşk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 tdci powershift ile Rize - Ankara, Ankara - Sivas, Sivas - Rize toplam 2000 km 500 tl yakıt yaktım. 200 TL yakıt zamlı tarifeden. Klima %80 açık. Yolun çoğu 120 yle gittim. Gaza bastın mı yakıyor. 3 günde 2000 km yapınca insan ekonomik sürüşü hiç düşünmüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

1.5 tdci powershift ile Rize - Ankara, Ankara - Sivas, Sivas - Rize toplam 2000 km 500 tl yakıt yaktım. 200 TL yakıt zamlı tarifeden. Klima %80 açık. Yolun çoğu 120 yle gittim. Gaza bastın mı yakıyor. 3 günde 2000 km yapınca insan ekonomik sürüşü hiç düşünmüyor. 

25 kuruş yakmışsın bu hesaba göre ve ekonomik sürüş düşünülmüyor diyorsun, ort yakıt ve hız kaç yb  de merak ettim.

(Bana çok uzak rakamlar, sürüş keyfi alamam diye düşünüyorum)

--2 dakika sonra eklendi--
6 saat önce, suat coşkun yazdı:

890 km yolu 5.2 ile bitirdim.Ortalama hızım 100-120 arası..Klima full açık..

Burhaniye Kuşadası arası deneme amaçlı yavaş gideyim dedim, klima açık 3 yetişkin 5.0 ort ile 250 km geldim ve son 50 km dayanamadım hızımı arttırdım ve 5.2 oldu 300km sonunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzmir şehir içi ortalamam %90 oranda klima 3.seviyede açık olarak 6,2 lt idi .. Lastikleri değiştirdim Goodyear EGP aldım , yağları filtreleri değiştirdim mobil1 esp aldım bakım sonrası da sıfırladım ama değişen birşey olmadı. Konudaki diğer yorumlara bakınca normal olduğunu düşünmeye başladım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.