Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Burada sadece Focus 3 TDCI için Yakıt tüketim değerlerimizi paylaşalım;

ilk yakıtım; 100 tl. opet eurodizel; 26 litre aldım.

345 km. de yakıt ışığı yandı; ancak aracı teslim aldığımda içinde sadece bir damla yakıt vardı :)

Yol bilgisayarı son 145km. için 5,3L/100km. gösteriyor.Klimanın bir an bile kapanması söz konusu değil.

ilk yakıtı olması;gösterge değişimi nedeniyle sağlıklı veriler toplanamamış olması; hadi bir aç göster; bu düğme ile nasıl çalışıyor araç diyenler falan derken yine de az tüketti diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalya şehir içinde ortalamam 5,8-5,9 civarı, tabi ki klima hep açık, şehirler arası yolda 4,2 ortalama görmüşlüğüm var. Benim hesaplarıma göre aracım şehir içinde kilometrede 24-25 kuruş, şehirler arası yolculukta kilometrede 19-20 kuruş civarında tüketiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim şu anda şehir içinde dur kalklı ama nispeten kış günlerine göre daha akıcı trafikte 6.3 LT civarında ortalam tüketimim var,ama trafik yoğunlaştığında 7.5-8.0 e kadar çıktığı oluyordu önceden....Sanırım motor alıştıkça daha da düşüyor tüketim değerleri...Valla abartmıyorum,100 TL.lik dizelle 400 Km yaptım en son dizel aldığımda....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2. 100 tl lik mazotum; araç 800 km. de.

ort. yakıtım 5.1L/100 km. ye düştü. klima hep açık ama genelde 1 kişi yolculuk.

İlerleyen km. lerde çok rahat bir şekilde 4 lü rakamları görecektir bu araç ki kullanım tarzım gayet agresif şuanda; hiç öyle 90-100 sabit hız gitmiyorum.Gaza yüklenip ilk günlerin keyfini sürüyorum resmen :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2. 100 tl lik mazotum; araç 800 km. de.

ort. yakıtım 5.1L/100 km. ye düştü. klima hep açık ama genelde 1 kişi yolculuk.

İlerleyen km. lerde çok rahat bir şekilde 4 lü rakamları görecektir bu araç ki kullanım tarzım gayet agresif şuanda; hiç öyle 90-100 sabit hız gitmiyorum.Gaza yüklenip ilk günlerin keyfini sürüyorum resmen :D

Umarım yol bilgisayarının kalibrasyonu doğrudur :P

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ufak bir hesaplama yaptım diyorsun yani abi :)

Sende haklısın veriler tutmuyor birbirini; ama gösterge değişimi ile yaptığım hesapları şimdi anlatsam uzun sürecek :)

Aybaşında maaş alınca depoyu doldurmaya muvaffak olursam daha rahat ölçüm yapmış olacağım aslında :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün depoyu fulledim, yakıt ışığı yanmıştı, 170 Tl ye doldu menzil 777km gösteriyor bi sıra yanlış hatırlamadıysam 900 km küsürleri gösterdi,sayaçları sıfırlamıştım, ondanmı tekrar düştü menzil acaba bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün depoyu fulledim, yakıt ışığı yanmıştı, 170 Tl ye doldu menzil 777km gösteriyor bi sıra yanlış hatırlamadıysam 900 km küsürleri gösterdi,sayaçları sıfırlamıştım, ondanmı tekrar düştü menzil acaba bilgisi olan varmı?

Aracınla görüşmedik henüz, söylemedi yani bize bilmiyoruz :D kusura bakmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

3 haftadır arabam garajda yatıyordu, bu sabah arabamın yol bilgisayarını sıfırladım topkapı da bir işim vardı ve beylikdüzü-topkapı arası dur kalk olmayan akıcı trafikte 3,9 ortalamayla gittim (toplam 36 km)... değer çok hoşuma gitti.. dönüşte ekranı tekrar sıfırladım, dönüş yolu nispeten daha eğimli ve bir miktar dur kalklı olmasına rağmen 4,4 ortalama ile geldim... 3 hafta dinlenmek benim arabaya iyi geldi galiba :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an 2900 km civarında aracım. İki defa ölçüm yaptım 0.25 kuruş civarı yakıyor. Çoğu yakıt tüketimine göre yüksek. Hemde devirlere ve gaz ayarına dikkat ediyorum. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım

Araç daha yeni, kendi konumunuza göre değerlendirmeniz gerekmektedir. ayrıca lt bazlı değer vermeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk verilerim biraz yüksek

Ortalama Yakıt: 6,7

Ortalama Hız 42

Yol: 241 km

karma tüketim diyebiliriz, içersinde adım adım trafikte var normal şehir içide var, son 50-60kmsi dip gaz.(GPSte 203 gördüm bu arada :D)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.