Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Anahtarsız Giriş İçin Neler Gereklidir?

Ozan Kar

Soru

Önerilen Mesajlar

• 1

Selamunaleyküm Herkese hayırlı cumalar :)
Kim demiş Türkiye'deki focus 3 te anahtarsız giriş çalışmaz diye :D gönderin yanıma gelsin :):):)
O iş dün gece 23:00 itibariyle tamam videoyu izleyin arkadaşlar :)
Burdan ozan kardeşimede dün akşamki Whattsupp ve öncesindeki tüm desteklerinden dolayı teşekkürler :)

Bu işle 1-1.5 aydır uğraşıyorduk :) ve nihayet isteğimiz sonucu aldık :)

Sistem çalışması için şunlar lazım kapı kolu yukarıda eklemiştik .
Araçta orjinalinde anahtarsız çalıştırma olması gerekiyor .
Arka sol çamurluk bagaj halısı içerisinde confrat beyni var.
Bu confrat beyninin 
C 1 soketinde 2 yere bakın bağlantı için 
3 nolu pin yeşil kahve çizgili kablo pinde dolu olması lazım 
15 nolu pin sarı kablo dolu olması lazım 
C 3 soketinde 1 pine bakıyoruz .
Düz siyah kablo dolu olması lazım 
C 5 soketinde 2 yere bakıyoruz 
19 nolu pin mavi yeşil çizgili kablo dolu olması lazım 
21 nolu pin mor sarı çizgili kablo 

Yukarıda yazdığım kabloları confrat beyninizin kodunu kontrol edin benim araçta bu soketler ve pinler dolu çıktı 

Bu soketlerin pinleri dolu confrat beyninizinde kodu aynıysa 
Ön kapılardan arka confrat beynine kadar Tesisat çekmek gerekiyor . Kullanılan kablonun yukarıda resimleri mevcut kablo 30 mt aldım az bişey arttı.
Tesisatı kablo sizden 100tl Ankara'daki üyeler için 
Kablo arkadaşımdan olur ise 150 tl 
Aracın ön iki kapı iç döşemeleri sökülüyor .
Kapı kolu iç tarafından cam krikosuna takılmayacak şekilde aracın orjinal tesisatı takip ediliyor kapı ve şasi arasındaki lastik takozlardan araç içine giriliyor sağ ve sol marşbiyellerin altından aracın bagajına doğru ilerleyip confrat beyninin orada kablolar birleştiriliyor .
Tesisatı çekmesi 2-2.5 saat sürüyor mübalağasız :)

Kapı kolu ben çıkma tercih ettim. Yukarıda sarı resimleri olan 6 kablo olması şart Çiftini 400 tl ye aldım kendime. Çıkmacılar bu fiyatları bildiği için 500 YTL'den kapı açıyor yetkili serviste tanesi 580+ kdv dileyen servisten alabilir. 

İsteyen arkadaşlara sistemin şeması var aracında gerekli şartları olan arkadaşların eksikleri ve tesisatı tamamlayıp doğru bağlantı ve elmden foccus programı ile açtıkları Zaman çalışmama gibi bir lüksü yok :)

çalışan kapı kolu 

IMG_1005.JPG

IMG_1010.JPG

confrat beyni 

IMG_0434.JPG

bağlantı şeması 

IMG_0447.JPG

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kapı kolları kesin zaten :) sürücü kapisininkini değiştirsem yeterli zaten esas önemli olan alıcı eğer kol üzerinde degilse( ki corollada kol üzerinde) bide o var. Esas merak ettigim geri kalını hazirmi yani dediğin gibi modüller tesisat vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kapı kolları kesin zaten :) sürücü kapisininkini değiştirsem yeterli zaten esas önemli olan alıcı eğer kol üzerinde degilse( ki corollada kol üzerinde) bide o var. Esas merak ettigim geri kalını hazirmi yani dediğin gibi modüller tesisat vs.

Modül Kesin yoktur, tesisat kolay is.

Para varsa otosan zaten takabilir aracına yani masraflı olacak kısmen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kapı kolları,modül ve yazılım ile bitmiyor.Bildiğim kadarıyla 4-5 tane algılayıcı oluyor aracın 4 bir yanında.Yani tek merkezden sinyal gelip gitmiyor.Kapı kolları,modülü,algılayıcıları,Power tuşu,kontak işleri cart curt derken epey masraf çıkarır.Aracı satıp ahahtarsız çalışanı varsa onu almak daha mantıklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kapı kolları,modül ve yazılım ile bitmiyor.Bildiğim kadarıyla 4-5 tane algılayıcı oluyor aracın 4 bir yanında.Yani tek merkezden sinyal gelip gitmiyor.Kapı kolları,modülü,algılayıcıları,Power tuşu,kontak işleri cart curt derken epey masraf çıkarır.Aracı satıp ahahtarsız çalışanı varsa onu almak daha mantıklı olabilir.

Anahtarsiz çalıştırma zaten var. Ben giriside eklemek istiyorum. Çalıştırma olduğu için sistemin yarısı mevcuttur diye düşünüyordum. Zaten bu 2si birlikte sunulur genelde yurtdışında focus icinde böyle zaten. Otosani anlamak mumkun değil. Onuda geçtim focuslari böyle getirdiler fiestada neden 2side var acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anahtarsiz çalıştırma zaten var. Ben giriside eklemek istiyorum. Çalıştırma olduğu için sistemin yarısı mevcuttur diye düşünüyordum. Zaten bu 2si birlikte sunulur genelde yurtdışında focus icinde böyle zaten. Otosani anlamak mumkun değil. Onuda geçtim focuslari böyle getirdiler fiestada neden 2side var acaba.

ikiside aynı sunulacak diye birşey yok, benzer birşey de değil kısmi olarak, otosan parasına bakar, fiesta ile sınıfında ilk cümlesi ile piyasa yapıyor..Focus'da 45 bin tl ile aldığın donanım mondeo'da yok misal..

Yani bunlar taktik ve tedarik işi herşey otosana bağlı değil..Herkesi mutlu edemez otosan.Böyle düşünün, keyfini çıkarttın..Sonuçta ondan da esktra para alacaktı bedava olmayacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.aliexpress.com/item/For-Focus-car-engine-push-start-stop-button-remote-start-PKE-car-alarm-with-3-antenners/762210017.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Algılayıcılar sorun değil. Anlamanın en kolay yolu arabanın merkezi kilit modülünün nerede olduğunu bulman. Sağ arka çamurluktaysa tesisatta fazla bir oynama yapmana gerek kalmaz muhtemelen.

Not: Modül ve tesisat ile sensörler bende var. Sadece kol yok, gerçi o da var ama nerede bilmiyorum gerçekten. Araban benzinli ise göndereyim dene. Ama denemen için arabanın içini komple sökmen lazım. Kasmaya değermi bilemem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

teşekkürler ama kendi adıma böyle bir sistem için orjinal olmayan bir modifiye yapmam, çin işi hiç yapmam :)

Algılayıcılar sorun değil. Anlamanın en kolay yolu arabanın merkezi kilit modülünün nerede olduğunu bulman. Sağ arka çamurluktaysa tesisatta fazla bir oynama yapmana gerek kalmaz muhtemelen.

Not: Modül ve tesisat ile sensörler bende var. Sadece kol yok, gerçi o da var ama nerede bilmiyorum gerçekten. Araban benzinli ise göndereyim dene. Ama denemen için arabanın içini komple sökmen lazım. Kasmaya değermi bilemem.

abi öncelikle benzinli dizel neden fark ediyor? (benim ki dizel)

her tarafı sökmeye değmez heleki o kadar tesisat işine hiç değmez, puntonun kapı içine elektrik çekmek beni en çok zorlayan işti :) yani bu kadar büyük tesisat işine bulaşmam, bir ara fırsat bulurda bakarsam haberleşiriz :)

sana daha önemli bir soru, fiata bulaştığına göre EPERi biliyorsundur bu arabanın benim ulaşabileceğim benzer bir yazılımı var mı?

bu arada tarihe baktımda daha arabayı teslim bile almamışım bu başlığı açtığımda :D

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzinli ile dizel arasında illaki farklılıklar vardır. Bendeki 180 lik focus tesisatı.

EPER ne bilmiyorum. Fiat a bulaşmadımda açıkcası. Mazotunu koyuyorum, 10 binde bir yağını değiştiriyorum biniyorum. 2 ayda 15 bin km yol yapmışım. 2800 TL lik mazot almışım toplamda.. Daha az yakan ve başıma bela olmayacak, yolda bırakmayacak birşey bulursanız bunu satıp onu alırım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzinli ile dizel arasında illaki farklılıklar vardır. Bendeki 180 lik focus tesisatı.

EPER ne bilmiyorum. Fiat a bulaşmadımda açıkcası. Mazotunu koyuyorum, 10 binde bir yağını değiştiriyorum biniyorum. 2 ayda 15 bin km yol yapmışım. 2800 TL lik mazot almışım toplamda.. Daha az yakan ve başıma bela olmayacak, yolda bırakmayacak birşey bulursanız bunu satıp onu alırım. :)

:kıhkıh: Önceden alınmış uçak bileti :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.