Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Anahtarsız Giriş İçin Neler Gereklidir?

Ozan Kar

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
43 dakika önce, Osman Türkol yazdı:

Şuana kadar belli değil amörtisörlerin gaz değerleri net değil takıp bakıcaz ona göre değişir.Ama hazır gibi tahminim olacak gibi.sac parça boya fiyatları gelecek sonra belli olur.2-ekim kısmetse hazır olur

Bende isterim :)

Olmadı 2 Ekim seninkileri araklarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25.03.2016 - 13:15 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

Selamunaleyküm Herkese hayırlı cumalar :)
Kim demiş Türkiye'deki focus 3 te anahtarsız giriş çalışmaz diye :D gönderin yanıma gelsin :):):)
O iş dün gece 23:00 itibariyle tamam videoyu izleyin arkadaşlar :)
Burdan ozan kardeşimede dün akşamki Whattsupp ve öncesindeki tüm desteklerinden dolayı teşekkürler :)

Bu işle 1-1.5 aydır uğraşıyorduk :) ve nihayet isteğimiz sonucu aldık :)

Sistem çalışması için şunlar lazım kapı kolu yukarıda eklemiştik .
Araçta orjinalinde anahtarsız çalıştırma olması gerekiyor .
Arka sol çamurluk bagaj halısı içerisinde confrat beyni var.
Bu confrat beyninin 
C 1 soketinde 2 yere bakın bağlantı için 
3 nolu pin yeşil kahve çizgili kablo pinde dolu olması lazım 
15 nolu pin sarı kablo dolu olması lazım 
C 3 soketinde 1 pine bakıyoruz .
Düz siyah kablo dolu olması lazım 
C 5 soketinde 2 yere bakıyoruz 
19 nolu pin mavi yeşil çizgili kablo dolu olması lazım 
21 nolu pin mor sarı çizgili kablo 

Yukarıda yazdığım kabloları confrat beyninizin kodunu kontrol edin benim araçta bu soketler ve pinler dolu çıktı 

Bu soketlerin pinleri dolu confrat beyninizinde kodu aynıysa 
Ön kapılardan arka confrat beynine kadar Tesisat çekmek gerekiyor . Kullanılan kablonun yukarıda resimleri mevcut kablo 30 mt aldım az bişey arttı.
Tesisatı kablo sizden 100tl Ankara'daki üyeler için 
Kablo arkadaşımdan olur ise 150 tl 
Aracın ön iki kapı iç döşemeleri sökülüyor .
Kapı kolu iç tarafından cam krikosuna takılmayacak şekilde aracın orjinal tesisatı takip ediliyor kapı ve şasi arasındaki lastik takozlardan araç içine giriliyor sağ ve sol marşbiyellerin altından aracın bagajına doğru ilerleyip confrat beyninin orada kablolar birleştiriliyor .
Tesisatı çekmesi 2-2.5 saat sürüyor mübalağasız :)

Kapı kolu ben çıkma tercih ettim. Yukarıda sarı resimleri olan 6 kablo olması şart Çiftini 400 tl ye aldım kendime. Çıkmacılar bu fiyatları bildiği için 500 YTL'den kapı açıyor yetkili serviste tanesi 580+ kdv dileyen servisten alabilir. 

İsteyen arkadaşlara sistemin şeması var aracında gerekli şartları olan arkadaşların eksikleri ve tesisatı tamamlayıp doğru bağlantı ve elmden foccus programı ile açtıkları Zaman çalışmama gibi bir lüksü yok :)

çalışan kapı kolu 

IMG_1005.JPG

IMG_1010.JPG

confrat beyni 

IMG_0434.JPG

bağlantı şeması 

Merhaba hocam. Focus 3 Aracımda arka sigorta kutusunda sağ alt taraf komple dolu. Sigortalar takılı ama kabloları göremedim. Anahtarsız çalıştırma var. Acaba benim arabaya bu sistemi nasıl ekleyebilriim. Araç Titanyum paket otomatik park falanda eklenmiş tam paketi nedir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi akşamlar arkadaşlar.Dün sitede gezinirken bu konuyu gördüm ve şeytan dürttü bugün anahtarsız giriş için kapı kolu aldım.Satıcının dediğine göre 6 kabloluymuş.Yalnız kafama takılan bir konu var.Bende aşağıda resmini eklediğim ara kablosundan yok.Bu ara kablonun bir ucunu kapı koluna takıyoruz.Diğer ucunu nereye takcaz acaba?Bu kablo orjinalden tesisatı olan arabalar için sanırım.Henüz kapıyı sökmedim ama orjinalden anahtarsız giriş için boşta soket olacağını pek sanmıyorum.Konuya hakim birisi yardımcı olabilir mi acaba?

s-l1600.thumb.jpg.0941275cea131ab3ecf8ba4394fb2a52.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
39 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar.Dün sitede gezinirken bu konuyu gördüm ve şeytan dürttü bugün anahtarsız giriş için kapı kolu aldım.Satıcının dediğine göre 6 kabloluymuş.Yalnız kafama takılan bir konu var.Bende aşağıda resmini eklediğim ara kablosundan yok.Bu ara kablonun bir ucunu kapı koluna takıyoruz.Diğer ucunu nereye takcaz acaba?Bu kablo orjinalden tesisatı olan arabalar için sanırım.Henüz kapıyı sökmedim ama orjinalden anahtarsız giriş için boşta soket olacağını pek sanmıyorum.Konuya hakim birisi yardımcı olabilir mi acaba?

s-l1600.thumb.jpg.0941275cea131ab3ecf8ba4394fb2a52.jpg

Büyük soket işe yaramıyor, sadece yeşil soket lazım dişi/erkek.

Evet 6 pinli olduğu için 6 lı kablo ve pinlere ihtiyaç var...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.Birşey daha sormak istiyorum.Konunun başında Serkan Bey bağlantı için confrad modülündeki 6 adet kablodan bahsetmiş. Bana set olarak 4 tane kapı kolu gelecek.Bunların kablolarını birleştirip toplamda 6 kablo elde edip onları mı bağlıcam modüle? Diğer türlü 4 kapıdan 24 adet kablo gelecek modüle.Bu 24 kablo için modülde ayrı ayrı 24 adet pine bağlantı yapmam gerekmiyordur inşallah :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Yani bu kablo olmasada yeşil erkek soketin pinlerine ince tel sokarak veya buna benzer bir şekilde bağlantı yapabilirim.

En güzeli,elektronikçilerden  6 pinli DİŞİ-ERKEK soket ayarlamak,kapı kolundan gelen yeşil soketi iptal edip.Yani orjinal soket değilde,araya benzeri birşey takmak önemli,telle v.s olacak şey değil,ileride temazsızlık gibi durumlar söz konusu olabilir,hem orjinal olmaz.

Bunun gibi birşey:

x5_410991882xvd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
58 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.Birşey daha sormak istiyorum.Konunun başında Serkan Bey bağlantı için confrad modülündeki 6 adet kablodan bahsetmiş. Bana set olarak 4 tane kapı kolu gelecek.Bunların kablolarını birleştirip toplamda 6 kablo elde edip onları mı bağlıcam modüle? Diğer türlü 4 kapıdan 24 adet kablo gelecek modüle.Bu 24 kablo için modülde ayrı ayrı 24 adet pine bağlantı yapmam gerekmiyordur inşallah :aman:

size kolay gelsin :)

4 kapı sökülecek komple kapı kolunun dibinden confrata kadar kablo çekilecek dişi yeşil soket bulursanız iyi olur yada olabildiğince küçük bir soket ayarlayın orada camlar inip kalktığı için takılma ses yapma ihtimali yüksek !!!

ön arka kapı kollları farklı bilginiz olsun :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

size kolay gelsin :)

4 kapı sökülecek komple kapı kolunun dibinden confrata kadar kablo çekilecek dişi yeşil soket bulursanız iyi olur yada olabildiğince küçük bir soket ayarlayın orada camlar inip kalktığı için takılma ses yapma ihtimali yüksek !!!

ön arka kapı kollları farklı bilginiz olsun :D

Teşekkürler Serkan Bey,

Satıcı ön sol,ön sağ,arka sol ve arka sağ olarak 4 adet kol olduğunu söyledi.Daha sonra link eklerim.Şirket bilgisayarında olduğum için site açılmıyor.Alışveriş sitelerine erişim engelli malesef.Dediğiniz yeşil dişi soketli kablolara ebay'da 40 dolar para istiyorlar tanesine.Başka bi yerdede bulamadım internette.Kapıları sökmek ve tesisat çekmek sorun değil.Severim böyle şeylerle uğraşmayı.Benim kafamda soru işareti olan kısım confrad modülündeki kablolar.Yukarıdada yazdığım gibi 4 kapı için modülde 24 pin mi var? Yoksa 4 kapıdan çektiğim kabloları birleştirip belirttiğiniz 6 adet kabloya mı bağlayacağım? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Teşekkürler Serkan Bey,

Satıcı ön sol,ön sağ,arka sol ve arka sağ olarak 4 adet kol olduğunu söyledi.Daha sonra link eklerim.Şirket bilgisayarında olduğum için site açılmıyor.Alışveriş sitelerine erişim engelli malesef.Dediğiniz yeşil dişi soketli kablolara ebay'da 40 dolar para istiyorlar tanesine.Başka bi yerdede bulamadım internette.Kapıları sökmek ve tesisat çekmek sorun değil.Severim böyle şeylerle uğraşmayı.Benim kafamda soru işareti olan kısım confrad modülündeki kablolar.Yukarıdada yazdığım gibi 4 kapı için modülde 24 pin mi var? Yoksa 4 kapıdan çektiğim kabloları birleştirip belirttiğiniz 6 adet kabloya mı bağlayacağım? 

yeşil soket isterseniz bende var 5 adet tanesini 50 tlden almıştım.

ön ve arka kapı kolu bağlantıları farklı arka kapı kollarından 3 kablo confrata çekeceksiniz.

ön kapılardan 6 kablo çekiceksiniz confrata kadar .

confratın orada birleşim yapmadan önce ön ve arka kapılardan  gelen kabloları sinyallerine göre birleştirin confrata ondan sonra bağlantı yaparsınız. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.