Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Cmax Bozuk Yolda Alttan Ses Geliyor Mu?

Soner Karaduman

Soru

Arkadaşlar arabam cuma günü gelecek ama ben yinede internette araştırma yapmaya devam ediyorum. Bu araştırma esnasında daha yeni tarihli olarak başka bir forum sitesinde insanlar cmax'in bozuk yolda boş viteste alt taraftan lakır lakır ses geldiğini idda ediyorlar ve hatta kimileri servise gidip direksiyon kutularını değiştirttiklerini fakat sesin halen devam ettiğini, ford direk hattına şikayette bulunduklarını ve fabrikadan bu sesi kabul ettiklerini fakat fabrika verilerine göre bu sesin kabul edilemeyecek düzeyde olmadığını yani kabul edilebilecek bir desibelde olduğunu dolayısı ile herhangi bir üretim hatası olmadığını belirtir yazılar almışlar. Çok şaşırdım. Gerçekten CMAX bozuk yolda boş viteste lakır lakır ses mi yapıyor? Bilgisi olan varmı? Fabrika bile bu sesi kabul etmiş? İnanamıyorum. Bütün hayallerim yıkıldı. Ben doğru seçim yaptığımı sanmıştım. Ne diyorsunuz CMAX kullanıcıları gerçekten böyle bir durum mevcutmu? Lütfen beni aydınlatırmısınız????? :dead::ranting2::kızgın:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Cami hafif actiginizda da geliyor mu ayni ses? Bende emniyet kemeri ayar yerinden ses duyuyordum yukseligi degistirdim ses kesildi gibi oldu ancak bir sure sonra tikirti sesi dahada artmaya basladi, ancak cami hafif indirdigim zaman hic ses gelmiyor cami geri kapatiyorum tikirtilar yine gelmeye basliyor. Bi ara servise gidicem cozulebilir bir konu saniyorum

Yiğit Bey camı indirmeyi hiç denemedim ama emniyet kemeri ayar yerini değiştirdiğim halde ses kesilmedi...

Biraz daha km yapayım diye düşünüyorum, belki farklı trim sesleri de duyarım. Sonrasında ben de servise gitmeyi düşünüyorum. Siz de giderseniz yapılan uygulamaları paylaşır mısınız ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sıkı bağlanmama tek sebebi bu.En kötü yalıtım malzemesi konulur ve yola devam ediliri dert değil trim sesi yeterki düzelttirmek isteyin.

Trim seslerini çözmenin en güzel yöntemi.Trim sesini yapan yere aynı taban renginde bir deri parçası sıkıştırılır hem göze batmaz hemde ses kesilir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sonunda bugün kararımı verdim peşinatı da verdim aracımı çarşamba günü akşam alacağım. Yiğit bey ve Ferhat beye özellikle teşekkür ediyorum aydınlatıcı bilgileri için. Diğer arkadaşlar da gerçekten çok yardımcı oldu. Model aynı fakat sadece rengini değiştirdim. Beyaz yerine Ay Tozu Grisi almaya karar verdim. Araç şuan boya koruma uygulamasına girdi. Çarşamba akşamına da imzaları atıp aracı bayiden teslim alacağım. Tekrar tekrar çok teşekkürler herkese. Tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım. Fotolarımı da tabii. Ayrıca ferhat inan ses gıcıklığı konusunda seninle yarışırım ve hatta geçerim diye düşünüyorum :) Çok kılımdır bu konuda gerçekten. Neyse çok heyecanlıyım bir an önce çarşamba gelse.......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sonunda bugün kararımı verdim peşinatı da verdim aracımı çarşamba günü akşam alacağım. Yiğit bey ve Ferhat beye özellikle teşekkür ediyorum aydınlatıcı bilgileri için. Diğer arkadaşlar da gerçekten çok yardımcı oldu. Model aynı fakat sadece rengini değiştirdim. Beyaz yerine Ay Tozu Grisi almaya karar verdim. Araç şuan boya koruma uygulamasına girdi. Çarşamba akşamına da imzaları atıp aracı bayiden teslim alacağım. Tekrar tekrar çok teşekkürler herkese. Tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım. Fotolarımı da tabii. Ayrıca ferhat inan ses gıcıklığı konusunda seninle yarışırım ve hatta geçerim diye düşünüyorum :) Çok kılımdır bu konuda gerçekten. Neyse çok heyecanlıyım bir an önce çarşamba gelse.......

Ayda bir özellikle gece saatlerinde arabama biner tenha yollarda gezer ve sonradan oluşan yabancı bir ses varmı diye kontrol ederim.Sen anla bu konudaki titizliğim ne kadar.Ben sıfır araç alırken servisteki ustalar çok sevinmişti diyim sen anla(önceki aracımında focus 2 olduğunu ve 120 bin km de sattığımı tekrar hatırlatırım) :)

Hadi hayırlısı olsun.Kazasız belasız güle güle kullanın aracınızı.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Simdiden hayirli ugurlu olsun Aydin, kazasiz cezasiz surusler dilerim...

C-max'dan niye vazgectin ?

Aslinda aklimin bir tarafi onda kaldi.bu arac icin iyi fiyat almis olmam en buyuk etken.vaz gectim denemez aslinda showrooma gittigimde cmax almak icin gitmistim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.