Jump to content

Ankara Için Servis Önerisi (Kaporta Tamiratı Yapılacak)

Buğra Öztürk
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ne yazık ki bir dalgınlık sonucu geri park esnasında kapı direğine vurmamla aracımda aşağıdaki hasar oluştu. Bu işlerden iyi kötü anladığını düşündüğüm arkadaşlara nasıl bir yol izlemem gerektiğini danıştıktan ve kasko kapsamında yaptırarak hasarsızlık indirimini bozmak yerine bu hasarın ucuza halledilebileceği tavsiyesiyle kendim halletmem gerektiğine ikna olduktan sonra yan sanayi sağ dış stop alıp usta ararken gittiğim birkaç usta tarafından buradaki hasarın onarım maliyetinin 2 bin liraya yaklaşacağı bu yüzden kaskodan faydalanmamın iyi olacağı söylendi. Tam bir özel servise aracı bırakmış, hasar dosyası işlemleri yapılırken kaskomun "F kasko" olduğunu ve yalnızca yetkili servislerdeki onarımların kasko tarafından karşılanacağını öğrendim. 

Şimdi aklımdaki soru ise şu: Ankara'daki yetkili servislerin hangisinin işçiliğine ya da dürüstlüğüne güvenip aracımı teslim etmeliyim? Tampon sağ tarafında tırnaklar sağlam gözüküyor. Alt kısımdaki plastik parçanın tamir olabileceği yalnızca bir usta tarafından söylendi, diğerleri ise değişmeli dedi. Çevremde bu işlerden gerçekten anladığını düşündüğüm birisi olmadığından danışmak bazen faydalı olsa da bu konularda insanı kararsızlığa sürükleyen bir unsur haline gelebiliyor. Bu yüzden sizlerden tavsiye bekliyorum. En son aldığım tavsiye Tan Oto, kaporta servisinin ayrı olduğu ve işçiliklerinin güzel olduğu ifade edildi. Sizlerin bu konuda bir tecrübesi, önerisi var mıdır?

Ya da kaskoyla uğraşmaya sizce de gerçekten değer mi? Yan sanayi dış stop düzen tutar mı? Bu günü hususlarda yardımınıza ihtiyacım var. 

1617218400_WhatsAppImage2021-09-24at11_04_58.thumb.jpeg.b588d27afabc9b806afe6c80370d84f7.jpeg

1725254412_WhatsAppImage2021-09-24at11_04.58(1).thumb.jpeg.0fa9d3ea39e31ae044ef38b2e57d87c8.jpeg1105815592_WhatsAppImage2021-09-24at11_04.58(2).thumb.jpeg.0d46f2050f0abfd638fd088a71632e93.jpeg141903177_WhatsAppImage2021-09-24at11_04.58(3).thumb.jpeg.a9de9fb2625923c987c8789f9a4f9152.jpeg2061031592_WhatsAppImage2021-09-24at11_04.58(4).thumb.jpeg.48e66a3acc51f372c4eb716b52fa81d7.jpeg1310885197_WhatsAppImage2021-09-24at11_04.58(5).thumb.jpeg.0e18fe72d1632f937cf88fd3d80b8c50.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Buğra Öztürk yazdı:

yetkili servislerin hangisinin

Kartaş yetkili serviste, Kaporta şefi, Ersin Ustaya gidebilirsiniz. İkame araç onarım vs yardımcı olacaktır. Çok büyük kaporta bölümü var. Güzel de işçlikleri vardır. Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun

Bende ankara icin ayni arayistayim, yetkili servis mi ozelde mi yaptirsam kararsizim, arkadan vurdular, tampon boyanacak, tampon demiri degisecek bagaj kapaginda minik gocuk var birazda bagaj kapagi kapanirken kasıyor. 

Renk seker kirmizi, sedefli oldugundan boya isciliginden emin olamiyorum rengi tutturabilecekler mi diye 😞 daha once 1 kez boyandi beceremediler rengini

birde yetkili serviste bagaj kapagini ayarlarken vidalarini falan kurcalarlar diye tirsiyorum bosu bosuna satarken sorun cikartacaklar bide servisle disarda yapilan islemde fiyat farki olacak mi acaba?

20210917_084123.jpg

20210917_131618.jpg

Özgür Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
02.10.2021 - 16:33 tarihinde, Özgür Yıldız yazdı:

Bende ankara icin ayni arayistayim, yetkili servis mi ozelde mi yaptirsam kararsizim,

Hocam ben f kasko nedeniyle mecburen yetkili serviste yaptırdım, çünkü özel servisler işlemin çok da ucuza hallolmayacağını ve kaskonun bugünler için var olduğunu söyledi. Cebimden yaptırmaktan usta tavsiyeleri neticesinde vazgeçtim ve tan oto hasar onarım merkezine aracı teslim ettim. Tampon onarıldı ve boyandı, alt siyah uzatma ve sağ dış stop değişti. Fatura bu hafta içi gelecek. Servisteki yetkiliyle konuştuğuma göre hasar kaydı 4 bin civarı olacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Benzer İçerikler

• Doğan Kurban
      Yazan: Doğan Kurban
      Arkadaşlar hepinize merhabalar
        Ankara ve çevre illerdeki üyelerimiz için bugün Başer Ford servisi ile görüşmede bulunduk.Üyelerimizin yararına olacak bir görüşme oldu.Kendilerinden Focusclubtr üyeleri için yedek parçada %20 ve işçilikte %30 indirim yapabilecekleri sözünü aldık.Tek yapmamız gereken forumumuzun stickerı ile aşağıda kartviziti olan servis danışmanı Mustafa bey e gitmeniz.Forumumuz üyeleri için her türlü yardımı yapacaklarını ilettiler.Bu yapılan indirim ford lifecard dan bağımsız olarak yapılacak.

Tabi ki: Araçta sticker'ımız bulunmak ZORUNDADIR.

Haftaya daha kamsamlı bir görüşmemiz olacak.Umarım daha güzel şeyler yapabiliriz.Hayırlı olsun hepimize.
  • Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.