Jump to content

Focus Mu Insignia Mi?

Ali Fırat Yılmaaz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkese iyi günler 2012 1.6tdci focusumu satmaya karar verdim iki araç arasında git geller yaşıyorum şuan ikiside farkli segmentlerin aracı bunun bilincindeyim fakat insignia duruşu motor vs gibi özellikler beni çok tatmin ediyor ve c segmenti fiyatında hemen hemen 240.000 250.000 bandında bir bütçem var focus 3.5 1.5 titanium ps ve insignia 1.6cdti otomatik arasında kaldim ikisinide bu fiyatlara 70.000 kmye kadar bulabiliyorum. Başka hiçbir marka düşünmüyorum ve dizel olmalı. insignia kullanan var mi kroniği vs tecrübesi varsa bilgi edinmek isterim. Iki aracin artisi eksisi nelerdir 10 yıldır ford  kullanıcısı olaraktan forda devam etmeli miyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son kasa insignia mı? önceki kasa ise, bir arkadaşım sorunsuz biniyor. sürücü koltuğu bence elektrikli bel desteği olmasına rağmen çok rahatsız edici.

arkadaş grubu ile geziye gittiğimizde gece sürüşlerini ben yaptım.. ayarlamaya fazla vaktim olmadığı içinde olabilir.. çekiş ve dönüşleri çok sağlam..  şu an hatırlamadığım youtube da tamirhane kanalı mı neydi, kronik bir arızadan bahsetmiş.. ne kadar kronik araştırın derim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

son kasa insignia mı? önceki kasa ise, bir arkadaşım sorunsuz biniyor. sürücü koltuğu bence elektrikli bel desteği olmasına rağmen çok rahatsız edici.

arkadaş grubu ile geziye gittiğimizde gece sürüşlerini ben yaptım.. ayarlamaya fazla vaktim olmadığı içinde olabilir.. çekiş ve dönüşleri çok sağlam..  şu an hatırlamadığım youtube da tamirhane kanalı mı neydi, kronik bir arızadan bahsetmiş.. ne kadar kronik araştırın derim..

Makyajlı kasa 2015 2017 arasi üretimi olan dediğiniz videoya göz gezdireceğim.

15 saat önce, aytaç erkuş yazdı:

opel servis sıkıntı.

ford derim.

Serviste belirleyici bir durumdur ama iyi bir araçsa eğer  aracı servisinden dolayi kesmek istemiyorum 

Ali Fırat Yılmaaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

250 bine alınacak en iyi araç Ford Mondeo ve insignia 'dır...İnsignia 'nın her kasası Focus'tan üstündür .D segmenti araç sonuçta İnsignia 'nın önceki kasa malzeme kalitesi güncel kasadan daha başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

250 bine alınacak en iyi araç Ford Mondeo ve insignia 'dır...İnsignia 'nın her kasası Focus'tan üstündür .D segmenti araç sonuçta İnsignia 'nın önceki kasa malzeme kalitesi güncel kasadan daha başarılı.

Mondeo 1.5 ecoboost o fiyattan gidiyor fakat benzinli düşünmüyorum insignia yakıt konusunda parça  konusunda üzer mi kroniği var mıdır araştırıyorum pek bulamadım mekanik olarak 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

220 210 bine de mondeo bulunabiliyor temiz,insignia dan daha ucuz mondeo ...Ben olsam 250 bine insignia yerine 220 bine mondeo alırım kalan 30 binin getirisi ile de benzin & mazot farkını veririm.Mondeo önceki kasa insignia ya ya göre güncel kasa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 cdti motorlarda sabahları ilk çalıştırmada zincir ses yapıyor deniyor, eniştemde 1.6 cdtı otomatik opel mokka var o da doğruladı, birde bu zincir değişimi çok maliyetliymiş, opelin parça fiyatları forda göre pahalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

1.6 cdti motorlarda sabahları ilk çalıştırmada zincir ses yapıyor deniyor, eniştemde 1.6 cdtı otomatik opel mokka var o da doğruladı, birde bu zincir değişimi çok maliyetliymiş, opelin parça fiyatları forda göre pahalı.

Evet parça  fiyatları öyleymiş malesef ki focus daha mantıklı gelmeye başladı ama Insignia nin duruşu ağırlığı gerçekten şuani piyasanin fiyatına göre c segmenti fiyatı ve ilgi çekici 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre Focusun Insignianaya göre avantajları ; 

Dizel olacaksa, motor sesi opel de daha fazla gelir. 1.6 cdti motorlar biraz sesli çalışıyor. 

Yakıt tüketimi, insignianin ağırlığı ve şanzımanindan dolayı daha fazla olacaktır.

Bu 2 husus size göre önemliyse focus öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

turbo borusu kronik 1800 tl orjinl deniyor..  kaç arabanın kaçı bu hatayı veriyor. gerekirse video sahibine ulaşın

bahsettiğim video

hortum yüzünden bizim 1.0 lar gibi komple motor yapılmıyorsa sorun değil bence  🙂

@Ali Fırat Yılmaaz

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

turbo borusu kronik 1800 tl orjinl deniyor..  kaç arabanın kaçı bu hatayı veriyor. gerekirse video sahibine ulaşın

bahsettiğim video

hortum yüzünden bizim 1.0 lar gibi komple motor yapılmıyorsa sorun değil bence  🙂

@Ali Fırat Yılmaaz

3 saat önce, Bora Ç. yazdı:

Bana göre Focusun Insignianaya göre avantajları ; 

Dizel olacaksa, motor sesi opel de daha fazla gelir. 1.6 cdti motorlar biraz sesli çalışıyor. 

Yakıt tüketimi, insignianin ağırlığı ve şanzımanindan dolayı daha fazla olacaktır.

Bu 2 husus size göre önemliyse focus öneririm.

Evet şimdi de 1.5 ecoobost mondeolar kafami karıştırmaya başladı işin içinden çıkamayacağım galiba 😂😂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 yıldır 2014 insignia 2.0 kullanıyordum. yüksek süratlerde focustan çok daha stabil. konfor konusunda da her bakımdan daha iyi. koltuklar sessizlik daha iyi. benim araç 2.0 olduğundan sadece yakıt fazlaydı 1lt kadar oda uzun yolda 180e sabitleyip gitmenin verdiği keyifle gözüme batmıyordu. kronik problemi benim motorlarda varmış yağ pompası durabiliyormuş, alınca ilk iş değiştirmiştim ama 1.6 olanlarda böyle bişi duymadım, 

1.6 sport alınır yıllar boyunca binilir, elite ile cosmo arasındaki fark, elite olanda ses sistemi daha iyi

sport olanın en büyük farkı baldır destekli koltuklar. 

yakıt olarak gene focustan fazla yakar biraz ama benim seçimim belli

insignia mı focus mu? her açıdan insignia

astra mı focus mu? her açıdan focus

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

3 yıldır 2014 insignia 2.0 kullanıyordum. yüksek süratlerde focustan çok daha stabil. konfor konusunda da her bakımdan daha iyi. koltuklar sessizlik daha iyi. benim araç 2.0 olduğundan sadece yakıt fazlaydı 1lt kadar oda uzun yolda 180e sabitleyip gitmenin verdiği keyifle gözüme batmıyordu. kronik problemi benim motorlarda varmış yağ pompası durabiliyormuş, alınca ilk iş değiştirmiştim ama 1.6 olanlarda böyle bişi duymadım, 

1.6 sport alınır yıllar boyunca binilir, elite ile cosmo arasındaki fark, elite olanda ses sistemi daha iyi

sport olanın en büyük farkı baldır destekli koltuklar. 

yakıt olarak gene focustan fazla yakar biraz ama benim seçimim belli

insignia mı focus mu? her açıdan insignia

astra mı focus mu? her açıdan focus

Yorumlarınız için teşekkürler gerçekten insignia her konuda focustan üstün gözüküyor segmentinin aracı olmaması en büyük farkı ama parca fiyatlarını gördüğümde gereksiz bir seçim olacağını düşünüyorum gerçekten çok pahalı bir yedek parçası var kararımı mondeoda kıldım önümüzdeki ayda 1.5 ecoobost düşünüyorum ya da en kötü  ihtimal focus 1.5 tdci tit. Fordcu fortran vazgeçemiyor malesef 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.