Jump to content

Basınçlı Oto Yıkama Makinesi Tavsiyeniz Ne Olur?

Serkan Z.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bir süredir basınçlı oto yıkama makinesi araştırıyorum. Karcher'de karar kıldım gibi ama k4 130 bar ile k5 145 bar arasında kaldım. Bunları veya benzer ürünleri kullanan arkadaşların yorum ve tavsiyelerini bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende K 3 120 bar var, basınç olayı idare ediyor, ama bir tık üstü de olabilirmiş, dolayısı ile teknik bilgim çok fazla olmamakla birlikte, K 4 130 bar iş görür gibi, fazla basınç aracın plastik aksamlarına zarar verebiliyor. Bu arada  yıkamacılardaki 200 bar imiş,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karcher hakkında bilgim yok abi, bende Bosch AQT 35-12 var. 120 bar yanlış hatırlamıyorsam. 4 sene oldu herhalde.

Şimdiki aklım olsa kesinlikle daha yüksek basınçlı bir modelini alırdım. Basınç ne kadar yüksek olursa o kadar az uğraştırır. İş görüyor mu, fazlasıyla görüyor. Uğur abi yazmış ama, bu basınçta cihazlar plastik aksama kolay kolay zarar veremez.

Bir diğer önemli konu da basınçlı hortum. Ne kadar uzun olursa o kadar rahat edersin. 3 metre hortumla araba yıkamak için makinayı orda oraya taşımak saçma oluyor. Son olarak genelde cihazlarla birlikte verilen köpük aparatları pek bir halta yaramıyor. Ben Foam Lance almıştım Yahya'nın tavsiyesiyle. Canavar gibi gerçekten. 

image.png.345568894686f74f16cba25883e78b0f.png

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

makineyi gezdirmemek için ideal 8 mt..

6 mt lik olursa arabanın bir köşesine yaklaştırırsanız, sağlı sollu etrafından yıkayabilirsiniz.

basınç bilgisi verilirken suyu döner başlıkla atan değeri veriyor bazı modeller. döner su kafası zayıf yerleri yıpratıyor.. normal yelpaze kafası olmalı kullanırken ve o basınç dikkate alınmalı. boru ilave aparatları var ama basınç düşüyor.

baştan 140 bar 8 mt lik bir ürün almakta fayda var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun süredir karcher k5 kullanıcısı olarak karcher tavsiye ederim. kesinlikle foam lance ayrı alınmalı yanında verilenler iş görmüyor. bütce uygunsa k7 den aşşağı olmamalı ve mümkünse de karcher hd600 ömürlük olur örn. https://www.n11.com/arama?q=Karcher+Pro+HD600

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Semih O. yazdı:

Şimdiki aklım olsa kesinlikle daha yüksek basınçlı bir modelini alırdım. Basınç ne kadar yüksek olursa o kadar az uğraştırır.

O zaman k5 olacak 145 bar. Kolaylık olsun diye alınıyor sonuçta. Kirleri yeterince sökmezse problem olur.

2 saat önce, Uğur Şengül yazdı:

, K 4 130 bar iş görür gibi,

Aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum. 😊

Bir saat önce, Mehmet Demir yazdı:

makineyi gezdirmemek için ideal 8 mt..

K5 8 metre 

Bir saat önce, uğur özsabır yazdı:

uzun süredir karcher k5 kullanıcısı olarak karcher tavsiye ederim. kesinlikle foam lance ayrı alınmalı yanında verilenler iş görmüyor. bütce uygunsa k7 den aşşağı olmamalı ve mümkünse de karcher hd600 ömürlük olur örn. https://www.n11.com/arama?q=Karcher+Pro+HD600

K7'ye o parayı vermeye gerek yok diye düşünüyorum. 15 günde bir yıkanırsa kirler çok inatçı olmayacaktır. 

2 saat önce, Semih O. yazdı:

Ben Foam Lance almıştım Yahya'nın tavsiyesiyle.

Foam Lance normal bir şampuanı da köpük şeklinde sıkıyor mu, yoksa köpük olmaya uygun temizleyiciler mi var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

foam lance özel sampuanlar var normal oto yıkama şampuanını da köpük yapar ama israf fazla ve ön yıkama amacına uygun olmaz .agır kirler için olanları var normal waxlı araclar için daha hafif olanları var. yazlık kıslık misali. örnegin agır kirler için flowey b33 kullanıyorum daha soft için auto finesse avalance çeşit cok bütçe meselesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karcher kesinlikle önermiyorum, boşa para. Hem performansı çok düşük, hem 1-2 senede kucakta kalıyor. Tecrübeyle sabit.

Stanley 140bar kullanıyorum ben. Sağlam ve performanslı. Ama öyle köpük tabancası falan aksesuarı bulamadım ben. Universal bişiler ayarlayacağım ucuna, bakamdım bi türlü.

Bunu öneririm. Hem marka olarak aksesuarı ve parçası bol, hem servisi bol.

https://www.hepsiburada.com/bosch-universal-aquatak-135-basincli-yikama-p-HBV000004QTAN

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Foam Lance normal bir şampuanı da köpük şeklinde sıkıyor mu, yoksa köpük olmaya uygun temizleyiciler mi var?

Bütün şampuanlar köpürür hocam, ama hepsinden aynı köpük ve kir sökme performansını beklememek lazım tabi. Zilyon tane şampuan var. Ben Valetpro Snow Foam çeşitlerini kullanıyorum, 5 lt bidon alıyorum. Bunlar sonraki konular 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Semih O. yazdı:

Ben Valetpro Snow Foam çeşitlerini kullanıyorum, 5 lt bidon alıyorum. Bunlar sonraki konular 🙂

😀 Ok. Valeptro Snow Foam da listeye eklendi.

2 saat önce, uğur özsabır yazdı:

örnegin agır kirler için flowey b33 kullanıyorum daha soft için auto finesse avalance çeşit cok bütçe meselesi

Bunları da kaydettim .👍

Gelelim asıl meseleye:

1 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Karcher kesinlikle önermiyorum, boşa para.

diyerek Servet tüm planları alt üst etti. 😀

Ben tam "Marka işi tamam, geriye gücünü belirlemek kalıyor." derken şimdi Bosch mu, Karcher mi, diye başa döndük. 😀

27 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

yıldır Nilfisk c120 120 bar kullanıyorum

Servis problemi olsun istemediğimden daha bilindik bir marka olsun ıstiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amator kullanim icin haftada 1 gibi kullanilacaksa k3 yeterli ama butce musaitse en az k4 olmali, k5 ve uzeri amator kullanim icin gereksiz bence. Arkadaslarin dedigi gibi hortum uzunlugu onemli, foam lance aparati mutlaka alinmali, klasik f/p urunu mjjc alabilirsiniz. Karcher icin hortum aparat vs bulmak daha kolay, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam kardher k5 full kontrol kullanıyorum iki yılı geçti. kesinlikle tavsiye ederim basıncı fazlasıyla yeterli. ayrıca durulama tabancası hem slow hem yüksek basınca ayarlanabiilyor. ayrıca fulcontrol serisinde hortum sarma yeri çok büyük kolaylık sağlıyor kablosunuda sarınca tek parca bütünlük oluyor taşıması çok kolaylaşıyor

k3 modelinde durulama tabancası yok bir arkadaşda vardı. k5 ev için ideal kurumuş sıva harcını bile söküyor kir sökücü tabancası. bildiğim kadarıyla k5 ve üzeri sulu soğutma olduğu için motoru hemen ısınma yapmıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.