Jump to content
  • 0

Dpf Katkı Sıvısı Bitti Dolduruldu Ama Motor Arızası Silinemiyor

Serdar Barutçu
 Paylaş

Soru

S.a arkadaşlar 2010 focus 1,6 tdci dpf katkı sıvıs bitti doldurduk fakat arızayı sildiğimizde bir türlü gitmiyor araç stop edip tekrar çalıştırdığımızda yine motor arızası diye ikaz veriyor her yerde aradım ama bir türlü bulmadım usta iptal edicez diyor ama bu seferde katalizör tıkanırsa diye korkuyorum hatalar şu şekilde P1927 P1932. Bu kodun nedeni şu olabilir :yakıt katkı deposu boş yada katkı maddesi seviyesi çok düşük depoyu yandan aydınlatarak katkı maddesi seviyesini görsel olarak kontrol edin gerekirse fat doldurun resim mevcut faka ekleyemedim bilen başına gelen varsa lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim artık motor arıza sesi duymaktan kafayı yiyecem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
48 dakika önce, Serdar Barutçu yazdı:

S.a arkadaşlar 2010 focus 1,6 tdci dpf katkı sıvıs bitti doldurduk fakat arızayı sildiğimizde bir türlü gitmiyor araç stop edip tekrar çalıştırdığımızda yine motor arızası diye ikaz veriyor her yerde aradım ama bir türlü bulmadım usta iptal edicez diyor ama bu seferde katalizör tıkanırsa diye korkuyorum hatalar şu şekilde P1927 P1932. Bu kodun nedeni şu olabilir :yakıt katkı deposu boş yada katkı maddesi seviyesi çok düşük depoyu yandan aydınlatarak katkı maddesi seviyesini görsel olarak kontrol edin gerekirse fat doldurun resim mevcut faka ekleyemedim bilen başına gelen varsa lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim artık motor arıza sesi duymaktan kafayı yiyecem

Kasabına, amaan ustana burdan selamlar. Refill FAT fonksiyonunu calıştırsın Forscan'den yada IDS den.

Sakınn ha sakın iptal ettirme, düzgünce servise git, 10dk da hallolacak iş için DPF iptal edecek kasap herifler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servet bey  elimde hata ekranının resmi var sizinde dediğiniz gibi fat falan yazıyor bir göz atıp yardımcı olursanız çok sevinirim hatta ulaşırşanız çok daha sevinirim kırşehirdeyim usta sayısı çok sınır abi burada 0541 661 1022

WhatsApp Image 2021-09-13 at 15.04.24.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Serdar Barutçu yazdı:

servet bey  elimde hata ekranının resmi var sizinde dediğiniz gibi fat falan yazıyor bir göz atıp yardımcı olursanız çok sevinirim hatta ulaşırşanız çok daha sevinirim kırşehirdeyim usta sayısı çok sınır abi burada 0541 661 1022

WhatsApp Image 2021-09-13 at 15.04.24.jpeg

Hocam kelle gibi yazıyor orada, Alet kutusu menüsünden FAT sistem değerlendirme işlemini seçin diyor.

Bunu göre göre ustan iptal vırt zırt diyor ise uzaklaş oradan. En yakın yetkili servise git başına iş açmadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Serdar Barutçu yazdı:

kırşehirdeyim

Serdar bey en yakın servise giderseniz, ids cihazı ile yapılacak bir programlama ile sorununuz basit şekilde çözülecek. Servet beyin söylediği bu…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba ıds programından servis işlevleri >aktarma organları ve daha sonra  motoru seçin tekrardan  FAT DOLDURUN  diye öğrenmeyi yapmanız gerekiyor  kosa bir işlem bunda korkulacak hicbirsey  yok   kesin çözülecektir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servet abi bu adam servisten ayrılma servise gittim durumu anlattım kime gösterdinizdedi bu iskendere beye gösterdim dedim iskender bizim burada baş teknisyendi dedi o yapamadıysa biz hiç yapamayız dedi boşuna gelmeyin dedi adamlar bana kırşehirdeyim farklı bir şehire gitmem gerekiyor servis için bende acaba gitmeden hallebilirmiyim derdindeyim gündüz çalışıyorum kesinlikle izin vermiyorlar yanımda çalışan olmadığı için bu yüzden bende buradan halledeyim dedim ama gene yol göründü galiba

17 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Serdar bey en yakın servise giderseniz, ids cihazı ile yapılacak bir programlama ile sorununuz basit şekilde çözülecek. Servet beyin söylediği bu…

abi kırşhirdeki servis gittiğin usta yapamadıysa biz hiç yapmayız diyor farklı bir şehire gitmem gerekiyor eğer ne yapılması gerektiğini izlenecek yolu öğrenebilirsem ustaya söyleyip bu şekilde yapacaksın diyecem o zaman yapar diye düşünmüştüm ama farklı bir şehire gitmem gerekiyor galiba

16 saat önce, Görkem Küpcük yazdı:

Merhaba ıds programından servis işlevleri >aktarma organları ve daha sonra  motoru seçin tekrardan  FAT DOLDURUN  diye öğrenmeyi yapmanız gerekiyor  kosa bir işlem bunda korkulacak hicbirsey  yok   kesin çözülecektir 

abi gittiğim adamda ford servisten çıkma serviste o yapmadıysa biz hiç yapmayız diyor boşuna gelmeyin diyor buraya bende ne tür bir işlem yapılıcaksa öğrenebilirsem tarif edip yaptırayım dedim gündüz izin alamıyorum işten o yüzden sizlerden yardım istedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Serdar Barutçu yazdı:

abi gittiğim adamda ford servisten çıkma serviste o yapmadıysa biz hiç yapmayız diyor boşuna gelmeyin diyor buraya bende ne tür bir işlem yapılıcaksa öğrenebilirsem tarif edip yaptırayım dedim gündüz izin alamıyorum işten o yüzden sizlerden yardım istedim

e yazıyor ya işte yapılması gereken???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, Ozan Kar yazdı:

e yazıyor ya işte yapılması gereken???

ustanın anlayacağı şekilde izah edebilirsem diye sormuştum ama ustaya yazıları okutacağım görkem beylede konuştum yardım edecek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15.09.2021 - 22:29 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

abi söyledim ben yaptım diyor o işlemleri senin tankın şamandırası bozuk diyor tankın fiyatını sordum 8.150 tl sıfırı abi ne yapacağımı şaşırdım kayseriye özel servise gidecem son bir umut yada bu tankların tamirini yapan birisi bulucam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.