Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Vs Corolla Vs Fluence Vs Civic Vs Jetta

cem aksoy

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar

Belki inanmayacaksınız ama focusumu alırken, jetta hariç olmak üzere diğer rakipleri ile karşılaştırmadım. ne arayıp fiyatlarını sordum, nede bayiye gidip diğer araçları inceledim. Gözü kapalı aldım derler ya hani işte öyle. Kadere kısmet dedik, bu araç bu kadar övülüyor, hayran kitlesi var, hadi hayırlısı 1 günde alıverdim arabayı.Çok zenginim ya !

Karar verirken jettayı incelemiştim ve test sürüşü yapmıştım. Gerçektende çok güzel araba. bagaj ve iç mekan genişliği bu araçlar içerisinde en fazla olanı. fiyat 56 bindi iki ay önce tdi trend modeli. ancak direksiyondan radyo kumandası bile yok. Üstüne üstlük bir kuruş bile inmediler. Bende fiyatının arabası değil diyerek ayrıldım.

Fluence yolcu olarak binmiştim, ancak pek ısınamadı içim fluence. bende bayiye gidip araştırmadım bile.

Bir müddet sonra gittim forda. Nasıl aldığımı ben bile anlamadım. Aldıktan sonra diğer araçlar nasıldı acaba? corolla, civic, fluence ? tabi içime bir kuşku düştü.

sonra reno bayiinden fluencin eşdeğer modelinin fiyatını aldım, focusu hesaplı almışım.

sonra corolla ile karşılaştırdım iç mekan ve bagaj hacmi olarak neredeyse ikiside aynı.

sonra civici inceledim. hem iç mekan genişliği hem ön konsol olarak focus daha iyi.

en nihayetinde içim ferahladı. Gerçektende rakiplerinden daha üstün bir arabayı rakiplerinden birazdaha uygun fiyata almışım, hemde bagajı ve iç mekanı diğerlerinden dar diye düşünürken jetta ve fluence hariç olmak üzere diğerleri ile aynı ve hatta civicten daha iyi olduğunu gördüm.

tabi aracı satın alırken internetten karşılaştırmalı yorumlar aradım ancak pekde öyle yardımcı olacak yorumlar yoktu. Eğer bu araçları karşılaştırma imkanına sahip olmuş arkadaşlar sürüş deneyimlerini ve incelemelerini yazarlarsa inanıyorumki araç sahibi olmayı düşünenlere büyük bir fayda sağlayacaktır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldıktan sonra sahip olduğunla mutlu olmayı bileceksin.

Sihirli formül budur...

Gözün oynaşta ise hiçbiri ile mutlu olamazsın, çünkü her zaman daha iyisi olabilir.

Bunu evlilik için düşünmüştüm ama otomobil için revize ettim :kıhkıh:

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldıktan sonra sahip olduğunla mutlu olmayı bileceksin.

Sihirli formül budur...

Gözün oynaşta ise hiçbiri ile mutlu olamazsın, çünkü her zaman daha iyisi olabilir.

Bunu evlilik için düşünmüştüm ama otomobil için revize ettim :kıhkıh:

aslında göz oynaşta olduğu için değil, hem diğer araçları yeterince incelememek hemde o an için kullanmış olduğum megan 2 nin iç mekan ve bagaj hacmi olarak (jetta ile aynı) focstan daha geniş olması idi. tabi buda insanın eski alışkanlıklarının yeni aracını sorgulamasına sebep oluyor. ancak diğer araçları incelediğimde aslında genişlik yönünden arada bir fark olmadığınıda iyi bir alışveriş yapmışız dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaşlar

Belki inanmayacaksınız ama focusumu alırken, jetta hariç olmak üzere diğer rakipleri ile karşılaştırmadım. ne arayıp fiyatlarını sordum, nede bayiye gidip diğer araçları inceledim. Gözü kapalı aldım derler ya hani işte öyle. Kadere kısmet dedik, bu araç bu kadar övülüyor, hayran kitlesi var, hadi hayırlısı 1 günde alıverdim arabayı.Çok zenginim ya !

Karar verirken jettayı incelemiştim ve test sürüşü yapmıştım. Gerçektende çok güzel araba. bagaj ve iç mekan genişliği bu araçlar içerisinde en fazla olanı. fiyat 56 bindi iki ay önce tdi trend modeli. ancak direksiyondan radyo kumandası bile yok. Üstüne üstlük bir kuruş bile inmediler. Bende fiyatının arabası değil diyerek ayrıldım.

Fluence yolcu olarak binmiştim, ancak pek ısınamadı içim fluence. bende bayiye gidip araştırmadım bile.

Bir müddet sonra gittim forda. Nasıl aldığımı ben bile anlamadım. Aldıktan sonra diğer araçlar nasıldı acaba? corolla, civic, fluence ? tabi içime bir kuşku düştü.

sonra reno bayiinden fluencin eşdeğer modelinin fiyatını aldım, focusu hesaplı almışım.

sonra corolla ile karşılaştırdım iç mekan ve bagaj hacmi olarak neredeyse ikiside aynı.

sonra civici inceledim. hem iç mekan genişliği hem ön konsol olarak focus daha iyi.

en nihayetinde içim ferahladı. Gerçektende rakiplerinden daha üstün bir arabayı rakiplerinden birazdaha uygun fiyata almışım, hemde bagajı ve iç mekanı diğerlerinden dar diye düşünürken jetta ve fluence hariç olmak üzere diğerleri ile aynı ve hatta civicten daha iyi olduğunu gördüm.

tabi aracı satın alırken internetten karşılaştırmalı yorumlar aradım ancak pekde öyle yardımcı olacak yorumlar yoktu. Eğer bu araçları karşılaştırma imkanına sahip olmuş arkadaşlar sürüş deneyimlerini ve incelemelerini yazarlarsa inanıyorumki araç sahibi olmayı düşünenlere büyük bir fayda sağlayacaktır.

Focus III bu modellerden en iyi seçim olacatır tabi sizin kiriterlerinize göre.

Toyota sahibi oldum. İlk senesini doldurman sattım. Değerlendirmeye bile değmez.

Fluence şirket aracı var. kullandım. 1.5 dci motoru ve EDC şanzımanı çok iyi. Ama gerisini koyverin gitsin.

Jetta en dişli rakip. DSG şanjıman ve geniş iç alanı ile önde. Ancak Fiyatta çok uçuklar.

Yeni astra sedan tasarım ,iç mekan fena değil. Ancak yeni dizel motor ve şanzıman şart. 1.3 ile olmamış bu dedirtir.

Bu durumda otomatik şart değilise C sınıfında Focus III tek geçerim. Vede ben öyle yaptım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hata yapmamissiniz. Fakat araba alirken herkesin öncelikleri farklı olduğundan doğru tek değil. Flu bende düşünmüştüm. Kalite ve yol tutuş bana göre problemli, başkasına yetebilir. Jetta bazı yönlerden önde ama fiyatı fahiş. Corolla çok sıkıcı,motoru performans olarak vasat,lastik sesi alir,bıraksalar japonlar 100 sene aynı arabayı üretir. Adam gibi donanimi problem çıkmasın diye koymazlar. Civic ayni, Honda eskisi gibi değil, sıradan araba üretiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne imaj'ı ?

Koltukdaki adam olduğu sürece, arabadan inişi bile; kişinin ve aracın imajını belli eder sen rahat ol :)

Yakupcum bence focus jettadan iyi olabilir bir çok disiplinde ama jetta'nın karizması daha fazla bu bir gerçek en başta Vw
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin gözünde öyle işte.Benim gözümde değil, napcaz ?

Benim gözümde bir çok türk vw kullanıcısı arabadan anlamıyor :) Kötü felan demiyorum asla değiller top car hepsi..Ama bu dediğin konuda bu sözümü söylüyorum :yeah:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.