Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

(2008-2011) Focus 2 40 Bin Km / 4 Yıl Sonrası Sorun Ve Çözümleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

40 bin km'ye dayanmış ve 4 yılı aşmış (52 ay) aracımızda yaşadığımız sorunları ve yıpranmaları göstermeye çalışacağım..

Resimleri tıklayarak büyütebilirsiniz.

Tüm teypler 1 hafta içinde bu hale geliyor...Güneş yansımalarında görmek sıkıcı..

post-1-0-47589900-1340907512_thumb.jpg

Vites Topuzu : Tarz ve kalitesini çok severim ama yıpranıyor.

post-1-0-74800000-1340907514_thumb.jpg post-1-0-07892600-1340907517_thumb.jpg

Klima ve Teyp üstündeki boyalar zamanla şişip dökülebiliyor.. (Araç nemli bölgede kullanılıyor etken olabilir)

Bunları müşteri memnuniyeti kapsamında hafta içi yaptırmayı planlıyorum.

post-1-0-55885500-1340907519_thumb.jpg post-1-0-64808700-1340907534_thumb.jpg

post-1-0-39451400-1340907822_thumb.jpg

Dashboard üstündeki gizli bölme, burası sık kullanım sonrası tırnağı kırılıyor bunu bildiğim için kesinlikle lazım olmadıkça kullanmıyoruz.. bu sebeple sorun yaşanmadı ama yaşanan parçalardan bir tanesi.

post-1-0-41830600-1340907526_thumb.jpg

Bu sorunu daha önce okumadım ama ben yaşadım, bagajdaki stepne bölümünün ıslanıp pas olduğunu gördüm ve araştırdık serviste her yere su tutarak test ettik; Stopların altındaki slikon/conta eskimiş su geçiriyordu.2 adet vidayı sökerek dediğim kısma ulaşabilirsiniz. Çözüm: Su geçirmez özellikli siyah slikon çekildi.

post-1-0-56380100-1340907521_thumb.jpg

Bu çözüm sonrası servisten çıktık akşam gezerken baktık ki ampül yanmıyor; kapalı olan servis'i müdürü arayarak açtırdık Focus II Hb araçtan ampül söktük geçici olarak yola bu ampül ile devam ettik, Focus'un bu ampül'ü zor bulunur (kırmızı boyalı olan) sipariş edildi gelene kadar ampül'ü oje ile boyadım ve öyle kullandım..

post-1-0-07023200-1340907529_thumb.jpg

Arka kapı perdelerindeki problem; bir çok kullanıcı bunu sert bırakarak kırabiliyor, geçenlerde kim olduğu belirsiz bir vatandaş bu parçayı çıkarttırmış !?! Neyseki kırılmamış parça yerine taktım (içine kaçan perdeyi Kalın Tığ (Resim) ile çıkarttım)

post-1-0-34054800-1340907524_thumb.jpg post-1-0-80638300-1340907531_thumb.jpg

Focus II'lerin kronik sorunu olan arka kapı kilit sesi, çözümü: değişim :)

1 defa değiştirildi şimdi yine başladı. Eskisi arka, simdi ön ses getiriyor

Videosu:

Çift kilit yapıldığı an ses geliyor.Tek kilitde bulunmuyor.

Ön farlarda ''beyaz lekeler'' de Focus II'lerde çokca görülmüştür.Bende çok fazla olmadığı için değişim yaptırmadım.

Elimde resim yok maalesef.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...
Sizlerde bilgi ve resimlerle katkıda bulunabilirsiniz :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön cama su fışkırttığımda kaporta üstünde su lekeleri oluyor, fiskiyeleri kaportaya değilde silecek altına yapsalarmış keşke.

Diğer bir konu ise, şoför koltuğunda tıkırdama sesi vardı, serviste yaptırdım. Kronik olduğunu söylediler.

koltuk mekanizmasının vidaları ve hareketli parçaları yağlanarak, sorun şimdlik çözüldü. Şuan çok iyi durumda

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim direksiyondaki parlak kaplamalar kenarlarından biraz kalktı, vites topuzundaki kaplamalarda biraz kalktı, fıskiyelerdeki sıkıntı bendede oluyor, kaputun üstü leke oluyor..sol arka fren lambasına gözünüz gibi bakın arkadaşlar 35 tl ye aldım :) şu contaya bende bi bakıyım Yakup..kırmızı renkli ve yuvalı olduğu için hiç bir elektrikçide bulamadım paşa paşa servise gittim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka kapı kilit ve tuşları değişirmek için servis'e gidecem 4 yıl garantisi 4 ay önce bitti. Musteri memnuniyet olayından yaptırmaya çalışacağım. Gel bakalım yazı yazalım dedi müdürümüz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka kapı kilit ve tuşları değişirmek için servis'e gidecem 4 yıl garantisi 4 ay önce bitti. Musteri memnuniyet olayından yaptırmaya çalışacağım. Gel bakalım yazı yazalım dedi müdürümüz.

O yazının bir kopyasını da biz alalım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde resimde görünen arka kapı altını autokınge miini onarım yapmaktan hersene gına geldi..F3 lerde böyle bi sıkıntı yokm sanırım, gerçi diğer F2 lerede bakıyorum, galiba sadece bende var. :mad:

Kapı altları dahil bi 3-5 sene sonra boya attırak zorunda kalacam gibi...Yada sağ-sol etek yaptıracam..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup bi sonuç aldın mı ? gönderdiğin yazıdan ..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yazılanlardan ziyade, kapı kasma seslerinden ve yine kapıların kapınırken bıraktıkları sesten rahatsızım.Kasislerden geçerken kapılar conta sürtünme sesi benzeri sesler çıkartıyor.Unutmadan birde direksiyonum soyuldu, onu da 1 ay içinde deri kaplatmayı planlıyorum. :wacko:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Bu soyulma olaylarini ilk defa duyuyorum bende boyle birsey olmadi cok sukur benim ust goz tirnagi da kirildi gecen ay yaptirdim allaha emanet duruyor bi dahakine yenisini alirim artik.

Sizdeki ampuller cift duylu asil sikinti x paketliler de. Bizdekiler tek duylu hic bir yerde bulamadim, siparis etmek zorunda kaldim.

Perde kapaliyken o tutma zimbirtisi arka kapi legen plastigi oldugu icin carpip ses yapiyor .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.