Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3- Servisinize Yazılımınızı Güncelletin Ücretsiz..

Muammer DEMİR

Önerilen Mesajlar

Ozan bey bende  yokuş kalkış ve lastik basınç göstergesini açmak için  niyetine giriyorum servi açmam dedi.bir iki elektrik tamircisine danıştım olur ama sorun çıkabilir dedi.şimdilik beklemedeyim.ama Ozan beye raslasam hiç düşünmeden denerdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Dün bcm modülüne güncelleme gelmiş. Şuana kadar farkettiklerim şunlar;

Arabada vites değiştirme ikazları artık 1 er vites değil. Gerektiğinde 2 vites birden artırmanızı yada düşürmenizi istiyor. Ort yakıtım ş içinde 7,5 lt idi sürekli. Ama dünden bugüne 6,9 lt düştü ort hız 37. Tabi bu 17 yazlık lastikten 16 kışlık lastiğe geçmemden mi oldu bilemiyorum. Bunlar dışında belirgin bir fark göremedim. Bu güncelleme 1.0 eb için sınırlımıdır bilmiyorum. Bakmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün bcm modülüne güncelleme gelmiş. Şuana kadar farkettiklerim şunlar;

Arabada vites değiştirme ikazları artık 1 er vites değil. Gerektiğinde 2 vites birden artırmanızı yada düşürmenizi istiyor. Ort yakıtım ş içinde 7,5 lt idi sürekli. Ama dünden bugüne 6,9 lt düştü ort hız 37. Tabi bu 17 yazlık lastikten 16 kışlık lastiğe geçmemden mi oldu bilemiyorum. Bunlar dışında belirgin bir fark göremedim. Bu güncelleme 1.0 eb için sınırlımıdır bilmiyorum. Bakmakta fayda var.

BCM ile motorun alakası yok. Motoru PCM kontrol ediyor. BCM güncellemesini yapmış olmalarıda ilginç tabii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

Yazılım güncelleme için İst/zeytinburnu ford agras a uğradım aracıma yazılım güncellemesi yapılması konusunda talebimi ilettim (fordetis üzerinden araca güncelleme yapılmadığı görünüyor) agras taki yetkilinin söylediği "aracın servise giriş kaydını yaparız güncelleme gerekiyorsa şasi no yu girdiğimizde sisteme otomatik olarak yapılması gerektiği düşer dedi. Rabdevu alıp gidecez bakalım ne diyecekler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ergin Çimen yazdı:

Yazılım güncelleme için İst/zeytinburnu ford agras a uğradım aracıma yazılım güncellemesi yapılması konusunda talebimi ilettim (fordetis üzerinden araca güncelleme yapılmadığı görünüyor) agras taki yetkilinin söylediği "aracın servise giriş kaydını yaparız güncelleme gerekiyorsa şasi no yu girdiğimizde sisteme otomatik olarak yapılması gerektiği düşer dedi. Rabdevu alıp gidecez bakalım ne diyecekler

Arkadaş doğru demiş. Etis bilgileri güncel olmayabiliyor; aracınızın servisi güncel fakat internetteki eski kalabiliyor. Bu sebeple önce kontrol edilmesi demesi doğru. Ayrıca bir sorun olmadığı sürece yazılım güncellemesi gerekmez, peşinde koşulacak detay değil özetle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ergin Çimen yazdı:

Arkadaşımda 2011 trend var o nu kullandım debriyaj tepkimesi ve 1-2 viteslerde yavaş ilerlemede daha yumuşak gittiğini fark ettim o yüzden yazılım güncellemenin faydası olacaktır diye düşündüm

Çözüm olabilir evet;

https://www.focusclubtr.com/topic/2362-yeni-focus-silkme-sorunu/

https://www.focusclubtr.com/search/?&q=silkeleme&sortby=relevancy

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ergin Çimen yazdı:

sadece acil olanlar otomatik olarak çıkar.

bence tüm güncellemeler yapılmalı ancak yapan servise denk gelmedim ve pes ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

1. ve 2. viteste silkme vardı artık trafikte kullanmak resmen işkence oluyordu ve debriyaja yüklenerek silkelemeden kalkıyordum . 2 gün önce serviste güncelleme yüklettim şuan resmen dizel motor atmosferik motor gibi güzel oldu :) araç focus 3 115 bg 1.6 dtci style 

Test sürüşüne çıktık normal dedi birde bende normal olmadığını ısrarla ve üzerine basa basa siz güncellemeyi yükleyin herkes bu şekilde çözmüş dedim ve güncellemeleri tanıdık vasıtası ile yüklettirdim. Yaklaşık 30 40 dakika sürdü :) ve silkeleme tamamen bitti :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.06.2012 - 02:11 tarihinde, Muammer DEMİR yazdı:

F3 Style Plus 1.6 Sedan Benzin

Arkadaşlar daha önceden aracım için rolantide stop etme ve bayırda kalkarken motorun bayılması kalkamaması kısaca motorun gücü ile ilgili sorunlar yaşadığım olmuştu.

Serviste yeni çıkan yazılımı yüklettim "Ücretsizdir" Artık Ne stop etme nede bayırda kalkma gibi sorun yok ve motor gücünde hissedilebilir bir değişim var, gaza dokununca araç yerinden fırlıyor.

LPG kullanan araçlarada yapıyorlarmı acaba? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Arkadaşlar bugün öğlen 2014 1.0 Ecoboost Focus arabam için yazılım güncellemesi var servise bekleniyorsunuz tahmini yarım gün sürecek dediler bu sürüm güncellemesinde neler bulunuyor acaba? Başka konu açmak istemediğim için buraya yazma gereği duydum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.