Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Bagaj Kapağı Kilitli Kaldı

kadir sönmez

Soru

arkadaşlar merhaba

sorunsuz çalışan bagaj kapağımı bugun her nedense açamadım kumandadan bagaj açma düğmeside bagıjın kendi üzerindeki düğmede iş yapmıyor yani tık diye falan hiç ses yok

bagaja giden kabloları kontrol edecem ama bunun için bagaj kapısını açmam lazım nasıl açılır şimdi bu kapak? anahtarı sokarak açabileceğimiz bir delik falan yok değilmi focus 2 lerde?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arka bagaja giden kablolar focuslarda çok sert yapılmış onun için uzun süre bagaj açıp kapamalarında kablolar kesiliyor temazsızlık oluyor. geçen bende oldu. bagaj kapağı ile araç arasındaki kabloların olduğu yerş açıp elektrik bandıyla sar. ben öyle yaptım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar herkese teşekkürler

arka koltukları yatırıp bagaja uzandım dediğiniz gibi sol taraftaki kabloların biri kopmuş diğerleride zedelenmişti

hepsini ekleyip bantladım sorun çözüldü

Bu kablolar tam olarak nedere bir foto ekleyebilirmisin?

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ölmüş konuyu hortlatacagim.

Ayni sorunu yasiyorum. Bagaj kapagim acilmiyor, farlari yaktigim zaman da bagaj kapagi acik uyarisi veriyor.

Kendi elektrikcim bir hafta olmadi icin farkli iki elektrikciye gittim, anlamadilar, abi birakman lazim dediler.

Vaktim olmadigi ve guvenmedigim icin araci birakmadim. Guvenmedim cunku ikisi de mantikli bir sey soylemedi.

Aksamlari vaktim oldugu icin sol tarafi on koltuga kadar kablolari gorebilecegim sekilde soktum. Bagaja giden sokette de elektrik yok, yani ariza daha onden kaynakli. Nitekim problemi cozemedim. Bagaja ihtiyacim oldugu icin turk usulu gecici cozumle isimi hallettim.

Onden gelen soketten bagaja giden soketi cikarttim. Geri vites kablolarindan bagaj dugmesine giden kabloya elektrik vererek hic degilse araci geri vitese taktigimda bagaj uzerindeki dugmeye basarak acilmasini sagladim. 

Yalniz en kisa surede iyi bir elektrikciye giderek sorunu cozmem gerekiyor.

Sirf sinirden konuya yaziyorum :)

Anlasilan 5 yasindan sonra boyle sorunlarla surekli karsilasacagiz.

Problemi cozmeyi basarirsak, cozum hakkinda sizi bilgilendirecegim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorunu an itibari ile cozduk.

Kendi ustama gittim ve 5 dakikada tum islemler bitti.

Bakmadigim tek yer olan bagaja cikan koruk icinden siyah kablo kopmus.

Soketten elektrik verince calismasi beni yaniltti.

Kabloyu bagladigimizda sistem normale dondu.

y3kYAL.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de benzer bir sorun var. Bagaj kapağı bazen açılmıyor. Kumanda düğmesine basınca dörtlüler yanıp sönüyor. Dııt diye de bir ses geliyor. Birkaç saat sonra kendiliğinden düzeliyor. Sorun ne olabilir arkadaşlar. Sigortada sorun olsa hiç açılmaz sanırım.

2015 focus style 1.6 TDCI

Ali YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sorunu bende yaşadım malesef focus 2 aracım kilitlendi çilingire ver falan dediler ben hiç yanaşmadım o iş iş değil gatantili olarak serviste değişim yaptırmıştım sigorta falan hiç bir işe yaramadı arka koltukları yatırıp bagaja girip acıyorlar ama değişmesi lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, rıdvan can yazdı:

aynı sorunu bende yaşadım malesef focus 2 aracım kilitlendi çilingire ver falan dediler ben hiç yanaşmadım o iş iş değil gatantili olarak serviste değişim yaptırmıştım sigorta falan hiç bir işe yaramadı arka koltukları yatırıp bagaja girip acıyorlar ama değişmesi lazım

Ne kadara mal olmuştu.

Sende de başlarda ara sıra mı oluyordu. Kablolarda kopukluk olabilir mi acaba. Yoksa kilitse sorun biraz tuzlu olacak galiba ?

Ali YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.