Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Chiptuning

Mehmet Gazihan

Önerilen Mesajlar

• 3 yıl sonra...

megachipsin tecrübelerine güvenerek 1,6 tdci 109 hp dizel motora yaptırdığım yazılım çalışmasından gayet memnunum isteyene detaylı bilgiyi pm den verebilirim yakıt ekonomisi kısmında oluşan handikapları ele alacak olursak bu görecelidir kendinizi tasarruf moduna aldığınızda evet olan standartlardan daha düşük veriler yakalayabilirsiniz. öncedende yazılımlı focusum vardı fakat stage 2 seviyesinde biraz dağınık orjinale pek sadık kalamadığım bir başlangıçla gelmişti araba fakat şu an orjinal bir mk 2.5 focusta aldığım verimin tadına doyum olmuyor tavsiye ederim... mehmet gazihana teşekkürlerimi sunuyorum.. @Mehmet Gazihan

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

150 ps 380 Nm'de bu.

Yanlış tanımlama.

+30 HP ve + 80 Nm kazanç var ama bunlar maksimum değerlerin oluştuğu devirlerde değil. 

Değerleri vermiş zaten: 141 HP ve 363 Nm

Tabii kazanç bence çok başarılı ve her 1.5TDCi sahibi faninin bu zevki tatmak üzere BTG'ye uğramasını öneririm. 

@H. Cenk pimpirikli hali ile bunu olsa olsa yaş günü hediyesi olarak kabul eder, o da belki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.05.2012 - 00:40 tarihinde, Sabri Özer yazdı:

Focus 3 TDCI chip uygulayan var mi aramizda deneyimlerini anlatabilecek biri. Mehmet Gazihani facebooktan takip ediyorum galiba bir tane beyaz titaniuma uygulamiş sonuçlar nedir acaba ?

bir arkadaşım yaptırdı. 1,6 tdci 115ps için +25ps ve +55nm tork güç artışı olmuş

--5 dakika sonra eklendi--

asıl benim merak ettiğim konu vites vites müdahale edilebilir mi? yani mesela 3. vitesteki hızlanma daha iyi hale getirilebilir mi ? yada turbo lag önlenebilir mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olay yeni değil ,1.5 tdci nin çiplendiğini uzun zamandır biliyoruz.  haziran ayında bu konudan bahsetmiştim. Bir üye 1.5tdci nn dyno eğrisini sormuştu da bende orjinal eğri yok ama superchipste tork değişimini gösterirken bir eğri veriyor ona bakabilirsin demiştim :) 

Yakupun dediği gibi (en az) 17 şekilli jant+chip tuning birlikte düşünülmeli..

Şu haliyle bana fazlasıyla yetiyor 1.5 ..

Daha performans meraklısı arkadaşların chip+süspansiyon+fren +jant lastik modu birlikte yapması daha mantıklı olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Ercan Gülmez yazdı:

bir arkadaşım yaptırdı. 1,6 tdci 115ps için +25ps ve +55nm tork güç artışı olmuş

--5 dakika sonra eklendi--

asıl benim merak ettiğim konu vites vites müdahale edilebilir mi? yani mesela 3. vitesteki hızlanma daha iyi hale getirilebilir mi ? yada turbo lag önlenebilir mi ? 

Hepsi para performans egrisine dahil olmak kaydiyla mumkun. Fakat oyle sihirli degnek dokunusuyla 5-10dk lik isler degil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada tek başına verilerin olması, hatta dyno grafiğinin olması chip'leniyor anlamına gelmiyor. Yurtiçinde de yurtdışında da, ben "adamlar hepsini tek tek hesaplayıp yüklemişler maşallah" derken hepsinin belirli bir oranda, hatta bazılarının sabit beygir değerleri ile artırıldığını görmüştüm.

--0 dakika sonra eklendi--

Kara tren 1.5 tdci ne zaman görcez acep :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bu arada tek başına verilerin olması, hatta dyno grafiğinin olması chip'leniyor anlamına gelmiyor. Yurtiçinde de yurtdışında da, ben "adamlar hepsini tek tek hesaplayıp yüklemişler maşallah" derken hepsinin belirli bir oranda, hatta bazılarının sabit beygir değerleri ile artırıldığını görmüştüm.

--0 dakika sonra eklendi--

Kara tren 1.5 tdci ne zaman görcez acep :kıhkıh:

Görmen gayet doğal. Superchips öyle değil amma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Servet Ö. yazdı:

Hepsi para performans egrisine dahil olmak kaydiyla mumkun. Fakat oyle sihirli degnek dokunusuyla 5-10dk lik isler degil.

Tabiki bende öyle olmadığının kanaatindeyim. Ama böyle bişeyin mümkün olup olmadığını öğrenmek istemiştim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.