Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Chiptuning

Mehmet Gazihan

Önerilen Mesajlar

Mehmet bey, az çok konuya vakıfım, fakat şunu net olarak bilmiyorum, chip uygulanan araçların (turbo dizel), son hızlarında ve ara hızlanmalarında son olarak 0-100 hızlanmalarında iyileşme hangi orandadır? Kendi aracımdan hareketle, focus hb tdci fabrika verileri 0-100 10.9sn. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu çok göreceli bir konu.. 0-100 motor gücüyle alakalı olduğu kadar tutunmayla da alakalı.. bazen daha zayıf otomobiller güçlülerini daha iyi tutunabildikleri için drag yarışlarında geçmektedirler.. Chiptuning 0-100 ü en az %20 oranında iyileştirir.. Ara hızlanmalarda durum daha da farklıdır.. çünkü kayıp güç oranı çok az ve motorun güçlendiği devir bandını kullanım süresi daha fazladır.. haliyle aracın 60-160 hızlanmasında en az %30 iyileşme olacaktır.. top speed durumu yüksek devirlerle alakalı olduğundan ve dizel motorların yüksek devri pek sevmemesinden sebep çok fazla yükselmez ama artar.. focuslarda 20 kmh kadar topspeed artışı gözlemliyoruz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu uygulama sonrasında motora zarar verecek bir durum oluşuyormu uzun vadede. 1.6 TDCİ 109 bg bir motora bunu yapmak ortalama ne kadar tutuyor?

senelerdir kullanan insanlar var aramızda.. bir zararı olsaydı mutlaka tü kaka yapılırdı diye düşünüyorum.. ki ben aksine EGR iptalinden ötürü motora faydalı olduğu kanaatindeyim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Chip daha iyi ama ;) boxta aynı para onunda değeri yok

box dakikalar içinde sökülüp başka bir TDCI kullanıcısına 2. el de olsa satılabilir aslında ;)

Chip tunning'i sadece sözde satarken "var" dersiniz o kadar fiyatta pek artışı olmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra da 170hp ye erişiyor ama Mehmet kardeşim önce tecrübe etsin biraz, bu esnada Beyaz Kaplan ımada iyice alışayım düşünürüz.

Aslında çoluk çocuk olmasak çayını içmeye giderdim ama başka sefere inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Chip tunning'i sadece sözde satarken "var" dersiniz o kadar fiyatta pek artışı olmaz ;)

Satarken böyle bir ifade kullanmanın pozitif değil, negatif etkisi olacağı düşüncesindeyim.

Şahsen ben ikinci el bir araba alırken kesinlikle modifiyeli bir araç tercih etmem. Bu durum kişinin tercihiyle alakalıdır denebilir ancak toplumdaki genel kanının da benimkiyle paralel olduğu düşüncesindeyim.

Ne kadar orjinal, o kadar değerli :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.