Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul - Konya - Bodrum Güzergahı Yol Tavsiyesi

Engin Uzunoğlu

Önerilen Mesajlar

Ereğliden 90 km'de Karaman'a gelip çayımızı içip viraj seviyorsanız burdan bozkır üzerinden çok kısa sürede manavgata iner sahilden devam edebilirsiniz, tabi biraz eziyetli bir yolculuk olsa da alternatif.

Akdeniz sahil şeridinin gezilesi yerlerini ziyadesiyle görmüş olursunuz hem.

Hehe, benim favori yolum ama biraz zorlar sürücüyü, ayrıca çok iniş çıkışı var, ve yolu biraz uzatıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikler farklıdır. Ben Konya - Beyşehir - Eğirdir - Isparta yolunu değişik gezilerde kullandım. Pek düz olmayan, çok trafiği de olmayan araba kullanma zevkini yüksek tutan, Eğirdir'de sempatik mola imkanları olan ve bana daha çok hitap eden yoldur. Kamyon ve otobüslerle dolu yolları pek sevmem. Eşimi de asla araba tutmaz. Ayrıca Antalya'dan giderken de Tavas - Kale - Yatağan - Muğla - Milas yolunu tercih ediyorum. Aynı nedenlerle... Tercih senin.
Ereğliden 90 km'de Karaman'a gelip çayımızı içip viraj seviyorsanız burdan bozkır üzerinden çok kısa sürede manavgata iner sahilden devam edebilirsiniz, tabi biraz eziyetli bir yolculuk olsa da alternatif. Akdeniz sahil şeridinin gezilesi yerlerini ziyadesiyle görmüş olursunuz hem.

Davete teşekkürler :) Yaklaşık 800km yolu bir günde ve arabada bir çocukla yapacağımdan kısa düz ve nispeten hızlı yolu seçeceğim sanırım. Kısa turlarda manzaralı ve keyifli yolu bende tercih ederim ama bir seferde 800km yi yılda en fazla 1-2 kez yapıyorum ve ciddi yorulacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin hangi yolu tercih edersin bilmem ama sana hayırlı yolculuklar diliyorum..yollar çok kalabalık ve zaman zaman sıcaktan dolayı asvalta zift erimeleri var....Dikkatli bir şekide sağlimen tatilini yap ve yine sağlimen evine dön....iyi tatiller..........

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin hangi yolu tercih edersin bilmem ama sana hayırlı yolculuklar diliyorum..yollar çok kalabalık ve zaman zaman sıcaktan dolayı asvalta zift erimeleri var....Dikkatli bir şekide sağlimen tatilini yap ve yine sağlimen evine dön....iyi tatiller..........

Çok teşekkür ederim. 10 yıldan fazladır her yıl iyi kötü uzun yola çıkarım. Emniyetli kullanacak kadar tecrübem var, ama yine de çoluk çocuk çıkınca insan düşünüyor böyle şeyleri.Sürücülerin durumu facia olmakla birlikte bölünmüş yollar ciddi biçimde yorgunluğu azalttı ve kullanımı kolaylaştırdı. Herkese hayırlı yolculuklar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm güzergah için değil ama Denizli-Muğla arası için önerim nettir. Her sene büyük keyifle yol alırım. Denizli'den sonra sakın ha Aydın istikametine girmeyin derim. Çok sıkıcı, sıcak ve bunaltıcı bir yol Aydın yolu. Düz gibi görünmekle birlikte onlarca trafik ışığında dur-kalk yapıp yakıt tüketiminde bütün dengeleri değiştirebilirsiniz... Denizli'den sonra güneye doğru yönelip Kale ilçesinden geçen yolda ilerlemenizi tavsiye ederim. Bolca iniş çıkışlı ve virajlı tam Focus'luk keyifli bir güzergahtır. Çok trafik de olmaz... Hem de yüksek rakımın verdiği rahatlık ile bir de nefes alırsınız... Aydın üzerinden giderken 40 derece ve üstünü görme şansınız çok yüksek iken Kale yolunda rakımın ve orman havasının etkisiyle 30 derecelere rahatlıkla inebilirsiniz. Yol üstünde bulunan dinlenme tesisleri çok kaliteli olmasa da orman havasını ve serinliğini yaşatıp birer çay içmenize de olanak verirler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin abim her iki yoldan defalarca gitmiş biri olarak Ankara'dan Ereğli'ye gidişde Kulu civarındaki sapaktan Konya'ya oradanda Karapınar üzerinden gitmen. Oraya gitmek için kullanılacak en kısa ve en rahat rota orası. :) Diğer yol sıkıcı bir yol bence.

Bodrum konusunda hiç gitmedim ama kıyı boyundan gitmek isterseniz Ereğliden sonra Karaman, Güney Sınır rotasından Antalya'ya iner oradan rahat rahat gidebilirsiniz sanıyorum. :) Hem değişiklik olur(500km'den büyük bir değişiklik olur sanırım. :D )

Bu arada eğer Karaman üstünden gidecekseniz o vakitlerde büyük ihtimal Karaman'dayım. Mutlaka beklerim, etliekmek yemeden bırakmam. :) Hatta başlamışken sizi Sertavula götürmek lazımda rotanızla çoook ters düşen bir güzergah. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm güzergah için değil ama Denizli-Muğla arası için önerim nettir. Her sene büyük keyifle yol alırım. Denizli'den sonra sakın ha Aydın istikametine girmeyin derim. Çok sıkıcı, sıcak ve bunaltıcı bir yol Aydın yolu. Düz gibi görünmekle birlikte onlarca trafik ışığında dur-kalk yapıp yakıt tüketiminde bütün dengeleri değiştirebilirsiniz... Denizli'den sonra güneye doğru yönelip Kale ilçesinden geçen yolda ilerlemenizi tavsiye ederim. Bolca iniş çıkışlı ve virajlı tam Focus'luk keyifli bir güzergahtır. Çok trafik de olmaz... Hem de yüksek rakımın verdiği rahatlık ile bir de nefes alırsınız... Aydın üzerinden giderken 40 derece ve üstünü görme şansınız çok yüksek iken Kale yolunda rakımın ve orman havasının etkisiyle 30 derecelere rahatlıkla inebilirsiniz. Yol üstünde bulunan dinlenme tesisleri çok kaliteli olmasa da orman havasını ve serinliğini yaşatıp birer çay içmenize de olanak verirler...

Teşekkür ederim, ilk sayfadaki rotada Aydın üzeri değil güneydeki yolu çizmiştim zaten. Umarım o kadar yol üzerine iyice yorucu olmaz bu bölüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin abim her iki yoldan defalarca gitmiş biri olarak Ankara'dan Ereğli'ye gidişde Kulu civarındaki sapaktan Konya'ya oradanda Karapınar üzerinden gitmen. Oraya gitmek için kullanılacak en kısa ve en rahat rota orası. :) Diğer yol sıkıcı bir yol bence.

Bodrum konusunda hiç gitmedim ama kıyı boyundan gitmek isterseniz Ereğliden sonra Karaman, Güney Sınır rotasından Antalya'ya iner oradan rahat rahat gidebilirsiniz sanıyorum. :) Hem değişiklik olur(500km'den büyük bir değişiklik olur sanırım. :D )

Bu arada eğer Karaman üstünden gidecekseniz o vakitlerde büyük ihtimal Karaman'dayım. Mutlaka beklerim, etliekmek yemeden bırakmam. :) Hatta başlamışken sizi Sertavula götürmek lazımda rotanızla çoook ters düşen bir güzergah. :D

Hasan teşekkür ederim. Kulu-Konya tarafı 60-70km uzatacaksa çok önemli değil rahat yoluda seçebilirim. Antalya üzerinden gitmek için sanırım yolu iki güne yaymak gerekir. :) Karaman tarafı biraz zor, ama etli ekmek zaten milli yemek sayılır oralarda. Antalya'da bile mahalle fırınında pişirtip yediğimiz vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan teşekkür ederim. Kulu-Konya tarafı 60-70km uzatacaksa çok önemli değil rahat yoluda seçebilirim. Antalya üzerinden gitmek için sanırım yolu iki güne yaymak gerekir. :) Karaman tarafı biraz zor, ama etli ekmek zaten milli yemek sayılır oralarda. Antalya'da bile mahalle fırınında pişirtip yediğimiz vardır.

Ben genede beklerim hiç olmazsa çayımızı içmeye o vakitte orada olursam. :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.