Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul - Konya - Bodrum Güzergahı Yol Tavsiyesi

Engin Uzunoğlu

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar önümüzdeki hafta sonu İstanbul'dan çıkıp Konya Ereğli'ye gideceğim. Eşimin akrabaları ile birkaç gün geçirip, Bodruma gideceğiz. Dönüş yolunda da Akçay'da 2-3 gün geçirip İstanbul'a döneceğiz. Toplam 2 hafta yollardayım yani :)

Her zaman kullandığım güzergahların tamamen dışında olduğundan bu yoları bilenlerden tavsiye alma ihtiyacı duydum. Karayolları haritasında bakınca malum hangi yolu kullanmak gerekiyor anlamak mümkün değil. Kolaylık olsun diye 2 soru haline getiriyorum. Karayolları haritasının çizdiği güzergah üzerinden tarif etmeye çalışacağım.Her iki güzergahıda bir günde almayı planlıyorum.

1- Ereğli'ye gidiş Ankara otoyol üzerinden malum, ardından yol Kulu civarında 2 ye ayrılıyor. Ya Konya'ya inip oradan Ereğli'ye geçeceğim. Yada Kulu'dan ayrılıp Şereflikoçhisar, Aksaray ve Ulukışla tarafından Ereğli'ye gidiş. Karayolları Aksaray tarafını güzergah olarak çiziyor. Yol kalitesi ve durumunu bilemiyorum.

2- Ereğli'den Bodrum gidişi. Ereğli, Konya, Kadıhanı, Akşehir, Afyon Bolvadın yakınında Çay'dan dönüp Dinar, Denizli, Muğla ve Bodrum.

hrtp.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin Ankara - Ereğli için önerim 2.rotadır, yani Aksaray üzerinden Ulukışla'ya gelmeden Konya yoluna sapman. Adana - Ankara bağlantısı olduğundan kamyon trafiği yoğundur, ama yol zemin olarak epeyi yenilendi genelde bölünmüş yol ve hızlı yol alınabiliyor. Ancak çevre oldukça tek düze, Tuz gölü ve Hasan Dağı dışında iiginç yanı yok.

Ereğli - Bodrum için farklı önerilerim var. Konya'dan sonrası için ilk tercihim bağlantıdaki ilk seçenek, yani ağırlıklı D330 kullanman. Bir incele gerekirse yazışırız yine...

http://www.viamichel...&routeConso=5.6

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol uzun olduğundan geze geze gitme lüksü pek yok zaten. Bir iki mola verip giderim. Tahmini 790km gözüküyor her iki rotada . Karayolları uygulaması var telefonda orada da Aksaray üzerinden göstermiş zaten.

İkinci tavsiyeyi açamadım. Akşam evden de bir denerim. Tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biliyorum tüm konyayı da adım adım gezmiş biriyim o yüzden...

Eşim Ereğli'li. 15 yıldan fazla olmuş gitmeyeli. Rota dışıda olsa 2-3 gün ayıralım istedik. Açıkçası çok beklentim yok. Gidiş güzergahıda öyle yeşilllik sevimli bir yol değil. Bakacağız artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol uzun olduğundan geze geze gitme lüksü pek yok zaten. Bir iki mola verip giderim. Tahmini 790km gözüküyor her iki rotada . Karayolları uygulaması var telefonda orada da Aksaray üzerinden göstermiş zaten.

İkinci tavsiyeyi açamadım. Akşam evden de bir denerim. Tşk.

abicim google maps de güzel sonuç veriyor... bir de oradan dene...

hatta ben senin için baktım:

Ereğli - Konya - Kadınhanı - Ilgın - Akşehir - Çay - Dinar - Denizli - Tavas - Muğla - Yatağan - Milas - Bodrum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşim Ereğli'li. 15 yıldan fazla olmuş gitmeyeli. Rota dışıda olsa 2-3 gün ayıralım istedik. Açıkçası çok beklentim yok. Gidiş güzergahıda öyle yeşilllik sevimli bir yol değil. Bakacağız artık.

Hayırlısı olsun...rayban p ile gözünüz yollarda güneş ısığından yansımalardan uzak olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abicim google maps de güzel sonuç veriyor... bir de oradan dene...

hatta ben senin için baktım:

Ereğli - Konya - Kadınhanı - Ilgın - Akşehir - Çay - Dinar - Denizli - Tavas - Muğla - Yatağan - Milas - Bodrum

Evet karayollarının önerdiği güzergah bu zaten, yukarıda kaba hatlarıyla yazdığım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman buna bak:

yol.jpg

Evet bu farklıymış Konya sonrası güneyden ilerleyip Denizli Dinar arası aynı yolu kullanıyor. Denizli'den sonra Nazilli üzerinden Muğla'ya bağlanmadan gidiyor. Kullandığınız bir yol mudur? Açıkçası iki güzergah içinde fikrim yok. Geçtiğiniz yol ise bende kullanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin bey, Konya-Bodrum seyahatinizde şahsi kanaatim Cem bey in önerdiği güzergahı kullanmamanız yönünde, en azından Konya-Isparta arası belirttiği yolu kullanmayın bence. Etrafta görülebilecekler açısından seyir zevki yüksek olur fakat ciddi olarak yoracaktır o yol sizi.

Karayollarının çizdiği güzergah en mantıklısı gibi. O yoldan gittiğiniz takdirde Konya dan Çay-Dinar ayrımına kadar yol bölünmüş yoldur. Çay dan sonra Dinar a döndüğünüzde Dinar a kadar yol gidiş-geliş ve büyük çoğunluğu düz, bir iki noktada virajlı bir yoldur. Kamyonlar tarafında sık kullanıldığından yol kalitesi pek yüksek değildir. Dinar dan Denizli ye kadar yanlış hatırlamıyorsam, eğer yol yapım çalışmaları bitti ise yine bölünmüş yoldur. Denizli ye varmadan Pınarkent civarından ayrılıp Cankurtaran a çıkacağınız yolu hiç kullanmadım fakat ara bir yol olduğu için pek konforlu olacağını sanmıyorum. Cankurtaran dan Tavas yol ayrımına kadar da yine bölünmüş yola gireceksiniz. Oradan sonrası için bir şey diyemeyeceğim kullanmadığım bir yol çünkü.

Size şimdiden kazasız belasız iyi yolculuklar dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bu farklıymış Konya sonrası güneyden ilerleyip Denizli Dinar arası aynı yolu kullanıyor. Denizli'den sonra Nazilli üzerinden Muğla'ya bağlanmadan gidiyor. Kullandığınız bir yol mudur? Açıkçası iki güzergah içinde fikrim yok. Geçtiğiniz yol ise bende kullanırım.

Öncelikler farklıdır.

Ben Konya - Beyşehir - Eğirdir - Isparta yolunu değişik gezilerde kullandım. Pek düz olmayan, çok trafiği de olmayan araba kullanma zevkini yüksek tutan, Eğirdir'de sempatik mola imkanları olan ve bana daha çok hitap eden yoldur.

Kamyon ve otobüslerle dolu yolları pek sevmem. Eşimi de asla araba tutmaz.

Ayrıca Antalya'dan giderken de Tavas - Kale - Yatağan - Muğla - Milas yolunu tercih ediyorum. Aynı nedenlerle...

Tercih senin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ereğliden 90 km'de Karaman'a gelip çayımızı içip viraj seviyorsanız burdan bozkır üzerinden çok kısa sürede manavgata iner sahilden devam edebilirsiniz, tabi biraz eziyetli bir yolculuk olsa da alternatif.

Akdeniz sahil şeridinin gezilesi yerlerini ziyadesiyle görmüş olursunuz hem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.