Jump to content
  • 0

2011 2.0 Tdci̇ Otomatik Kuga Kalkış Problemi

Sencan Dikkaya
 Paylaş

Soru

Merhaba,

3 gün önce 2011 Model 2.0 tdci Ford Kuga aldım.

Aracı kullanırken ayağımı frenden çektiğimde(gaza basmadan) kalkışlarda şanzımandan tak sesine benzer bir gürültü geliyor ve araç sonrasında ilerlemeye başlıyor(rampalarda bunu arka arkada 4-5 kere yapabiliyor gaza basmadan kendi kendine ilerleyemiyor) bu ses geldiğinde de yol bilgisayarında araç motoru durmuş gibi “Çalıştırmak için frene basın” uyarısı geliyor ve 1 saniye içerisinde kayboluyor.Aracın seri sürüşünde hiçbir problem yok problem sadece kalkışlarda. Bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim. Soruna dair elimdeki tek videoyu ekledim yüksek sesle izlerseniz sesi duyabilirsiniz.

-Aracı Ford yetkili servisinde expertiz yaptırarak aldım. Bir sorun yok dediler o yüzden aldım.

-Araç 216000 km’de. Önceki sahibinin beyanına göre 2 ay önce şanzıman yağı değişmiş.

IMG_0358.MOV
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ayağınızı frenden çekince gitmemesi ve tak sesi  sanki autohold yokuş yukarı frenlemeside hillholder gibi geldi bana yani arabanıza yeni alışıyorsunuz özelliklerini yeni tanıyor gibisiniz gibi geldi banada   ama uyarı konusu biraz ilginç

Kadir Kocatürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9.09.2021 - 16:15 tarihinde, Kadir Kocatürk yazdı:

Ayağınızı frenden çekince gitmemesi ve tak sesi  sanki autohold yokuş yukarı frenlemeside hillholder gibi geldi bana yani arabanıza yeni alışıyorsunuz özelliklerini yeni tanıyor gibisiniz gibi geldi banada   ama uyarı konusu biraz ilginç

Merhaba,

Araçta çift kavrama şanzıman olduğundan yokuş kalkış desteği özelliği bulunmamakta.

9.09.2021 - 19:39 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Şanzıman ne var araçta?

Tam otomatik mi?

Merhaba,

Çift ıslak kavrama, yarı otomatik şanzıman.

9.09.2021 - 14:04 tarihinde, Semih O. yazdı:

Videoya ulaşılmıyor ancak anlattığınızdan baskı balata sorunu gibi görünüyor.

Ustalar da bu ihtimal üzerinde duruyor. Bugün şanzımanı söküldü aracın. Balatalar, Balata sacları, yay ve fiberleri değişecek. Yarın teslim alacağım bakalım. Sorun çözülürse burdan süreci anlatacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Sencan Dikkaya yazdı:

Merhaba,

Araçta çift kavrama şanzıman olduğundan yokuş kalkış desteği özelliği bulunmamakta.

Yokuş kalkış desteğinin çift kavrama,tam otomatik yada manuel olmasıyla alakası yok.Yokuş kalkış desteği şanzımandan bağımsız çalışan bir özellik.Benim manuel vites focusumda vardı,şu an kullandığım çift kavrama focusumdada var.Hatta aracınızda hill holder olmasa bile,aracınızın altyapısı uygunsa bilgisayardan bu özelliği aktif edebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Yokuş kalkış desteğinin çift kavrama,tam otomatik yada manuel olmasıyla alakası yok.Yokuş kalkış desteği şanzımandan bağımsız çalışan bir özellik.Benim manuel vites focusumda vardı,şu an kullandığım çift kavrama focusumdada var.Hatta aracınızda hill holder olmasa bile,aracınızın altyapısı uygunsa bilgisayardan bu özelliği aktif edebiliyorsunuz.

Merhaba, bilgilendirme için teşekkürler. Yanlış anlaşılmışım sanırım. Çift kavrama araç kendini geriye kaçırmadığı için kullanım gereği duyulmamış sanırım demek istemiştim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba, araçtaki problem çözülmüştür.

Adana Salih Oto - Ford Hastanesi Özel Ford Servisinde aşağıdaki parçaların değişim işlemler yapılmıştır.

-Şanzıman Balata Seti

-Şanzıman Balata Sacı Seti

-Şanzıman Yay Seti

-Şanzıman Fiber Seti

-Şanzıman Dış Filtresi

-Şanzıman Dış Filtresi

-Şanzıman Yağı(CASTROL Dual)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, Sencan Dikkaya yazdı:

Merhaba, araçtaki problem çözülmüştür.

Adana Salih Oto - Ford Hastanesi Özel Ford Servisinde aşağıdaki parçaların değişim işlemler yapılmıştır.

-Şanzıman Balata Seti

-Şanzıman Balata Sacı Seti

-Şanzıman Yay Seti

-Şanzıman Fiber Seti

-Şanzıman Dış Filtresi

-Şanzıman Dış Filtresi

-Şanzıman Yağı(CASTROL Dual)

Maliyeti ne oldu size.Bizim içinde fikir olmuş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.