Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Serdar yaman

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Bu konuda 394 ileti var

Valla en ucuz neresi yapar bilmem ama bakıma Mertcanla beraber gidilmeyeceğini iyi bilirim :D

Garantimin bitmesine sevindim ne yalan söyliyim.

Son bakım için aldığım yağ hava filtresi polen filtresi hala duruyor Bekir abi işine yararsa vereyim, özel servis istersen benim fren balata ve disklerini değiştirdiğim Tuncay usta var ona da gidebiliriz.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son bakım için aldığım yağ hava filtresi polen filtresi hala duruyor Bekir abi işine yararsa vereyim, özel servis istersen benim fren balata ve disklerini değiştirdiğim Tuncay usta var ona da gidebiliriz.

Bekir abi Mertcan ın teklifini kabul et bence.Hava polen filtrelerini kendimiz değiştirelim daha uyguna gelir.Servis bunlar için 100 tl ekler üstüne en az.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bekir abi Mertcan ın teklifini kabul et bence.Hava polen filtrelerini kendimiz değiştirelim daha uyguna gelir.Servis bunlar için 100 tl ekler üstüne en az.

Mertcanım,

Bende polen ve hava filitreleri zaten var, siyahın bakımındayken çift almıştım,

Şu an servis fiyat araştırıyorum, olmazsa Doğanım Dediğin gibi filitreleri kendimiz değiştiririz,

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertcanım,

Bende polen ve hava filitreleri zaten var, siyahın bakımındayken çift almıştım,

Şu an servis fiyat araştırıyorum, olmazsa Doğanım Dediğin gibi filitreleri kendimiz değiştiririz,

Bencede abi.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, kasko yenilemek için gittiğim ford bayiinde servise de uğrayıp bir fiyat alayım dedim, iyikide demişim, 45bin Bakım klasık (yağ,yağ ve hava filitresi, Balata temizliğ Sıvı kontrolleri v.b.) bir de 6 parçalık kış seti. 271₺ karta 8 taksit bana fena gelmedi...

Bekir B. tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bu fiyat kime fena gelebilir ki?

Tanıdıklar hala Çalışıyor olsalardı sanki daha iyi rakamı bulurduk gibi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tanıdık hala çalışıyor ama :)

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama senin rakam hala daha iyi bence Doğanım....

Yok Abi Tur otoda hala çalışıyor demek istedim.Ama yapsa yapsa zaten 10 bilemedin 15 bişe yapardı.Adı Selçuk servise girişte hemen soldaki masa.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamlar da kazansın abi biraz :)

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Yakup Çağatay
      Amerika Ford amca dedi ki;
      ''2018 yılında Focus ve C-max'i Usa'da üretmeyeceğim'' Bu demek oluyor ki yeni model 2018 de geliyor; usa için üretimin Meksika'da olacağı tahmin ediliyor.
      Not: Malum makyajlı focus Avrupa'da daha erken sunuldu, en iyimser 2017 ikinci yarısı diyelim.

Diğer bilgiler geldikçe, yeni mesajlarda iletilmektedir  
      Şuan en güncel bilgi: https://www.focusclubtr.com/topic/13422-ford-focus-mk4-çıkış-tarihi-malzeme-bilgisi-ve-motorları/?do=findComment&comment=388982

• Yazan: Mehmet Yldz
      2009 titanium x hb lpg'li aracımda vites 3'den 2. ve 1. vitesin olduğu sıraya geçemiyor. yetkili servisteki ustaya gösterdiğimde malesef sorun çıkmadan vites giriyor ve usta debriyaja tam basmamı söylüyor.

ne kadar da tam bassam bazen sadece 2 ve 1 in olduğu sıraya vitesi takamıyorum vurdura vurdura anca 2'ye alabiliyorum.

sorun nedir? ustayı nasıl ikna edebilirim vitesin geçmediğine?
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Yeni modellerin krikoları değişmiş, bu başlığı hazırladım çünkü bir çoğu (kılavuzu okumayanlar vb) bir ihtiyaç durumunda bijon anahtarını vs arayabilirdi.

Bijon anahtarı çeki demiri vs bir araya toplanmış. 
      1 Numara: Çeki demiri 2 Numara: Bijon anahtarı       3 Numaranın altındaki delikli somun elle çevrilerek bijon anahtarın yuvasından çıkmasını sağlıyor (hareketli bir sistem mevcut)       Parça çıkarıldıktan sonra iç kısımlardan 2 kanat ayrılıyor ve yeni bijon anahtarı karşınızda        

• Yazan: Arda Başmak
      Merhabalar 3 gün önce 2. el Focus 3 TDCI araç satın aldık 120.000 km de yanlız sağ tekerlekten tıkırtı geldiğini söyledi sahibi, o şekilde aracı istanbuldan Eskişehir'e sakin bir şekilde getirip sanayide gösterdiğimizde aks körüğünün uzun süre önce yırtıldığını ve bütün yağın bittiği söylendi.
      Aks körüğü değişip yağ kondu fakat aks başı da zarar görmüş tıkırtı yapmaya devam edeceği söylendi. Aks başının parça olarak üretilmediğini ve aksın tamamının değişmesi gerekiyormuş. Orijinalini 3500tl yan sanayisi de 300tl imiş yan sanayi yaptırmak istemedim. Eskişehir'de parça bulamadım internetten de uymamasına ve emin olmamakla beraber sipariş vermedim, orj. parça pahallı küçük bir parçadan dolayı bunu almak saçma olur.
      Tavsiyeniz nedir aks başı parçasını bulabilir miyim daha önce başına gelmiş arkadaşlar, abilerim yardımcı olabilir mi teşekkürler..
      Düzeltme: Araçla sağa sola dönüşlerde tıkırtı geliyor özellikle sola dönüşlerde çok net.
    • Yazan: Halit AYDIN
      Selamlar herkese..aracim focus 2013, hb 1.6 dizel..Arkadaslar araca bugun bakim yaptirdim..yag, hava, yakit, polen filtresi vs degisti..servis disi merkezde 3 4 yere gittim, servisteyken bankamatige gittim vs..durunca bir sey isitmedim..90 km yol aldim, yol kenari durdugumda direksiyonda titreme hissettim araci kapatinca..bir sey mi acik derken..disari ciktim fan calisiyor..kaputu acip baktim..saglam soguk ufluyor..motor isisi, gosterge vs normal..2 ay oldu alali araci..-20lerde kullandık hep..doguda hava yine eksilerde idi -2..ilk kez bu calismayi ve sesi duydum..3 4 dk ya durdu...normal midir? Bildigin sogutma fani delice calisti ilk kez..degisim gununde olmasi acaba dedirtti?..eve geldim bi 100 km yaparak ses sonrasi..durunca tik yok..anlamadim..baktim nete dizel partikul filtresi vs diyor cogunluk..ne olabilir acaba?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.