Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Serdar yaman

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Bu konuda 374 ileti var

Valla en ucuz neresi yapar bilmem ama bakıma Mertcanla beraber gidilmeyeceğini iyi bilirim :D

Garantimin bitmesine sevindim ne yalan söyliyim.

Son bakım için aldığım yağ hava filtresi polen filtresi hala duruyor Bekir abi işine yararsa vereyim, özel servis istersen benim fren balata ve disklerini değiştirdiğim Tuncay usta var ona da gidebiliriz.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son bakım için aldığım yağ hava filtresi polen filtresi hala duruyor Bekir abi işine yararsa vereyim, özel servis istersen benim fren balata ve disklerini değiştirdiğim Tuncay usta var ona da gidebiliriz.

Bekir abi Mertcan ın teklifini kabul et bence.Hava polen filtrelerini kendimiz değiştirelim daha uyguna gelir.Servis bunlar için 100 tl ekler üstüne en az.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bekir abi Mertcan ın teklifini kabul et bence.Hava polen filtrelerini kendimiz değiştirelim daha uyguna gelir.Servis bunlar için 100 tl ekler üstüne en az.

Mertcanım,

Bende polen ve hava filitreleri zaten var, siyahın bakımındayken çift almıştım,

Şu an servis fiyat araştırıyorum, olmazsa Doğanım Dediğin gibi filitreleri kendimiz değiştiririz,

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertcanım,

Bende polen ve hava filitreleri zaten var, siyahın bakımındayken çift almıştım,

Şu an servis fiyat araştırıyorum, olmazsa Doğanım Dediğin gibi filitreleri kendimiz değiştiririz,

Bencede abi.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, kasko yenilemek için gittiğim ford bayiinde servise de uğrayıp bir fiyat alayım dedim, iyikide demişim, 45bin Bakım klasık (yağ,yağ ve hava filitresi, Balata temizliğ Sıvı kontrolleri v.b.) bir de 6 parçalık kış seti. 271₺ karta 8 taksit bana fena gelmedi...

Bekir B. tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bu fiyat kime fena gelebilir ki?

Tanıdıklar hala Çalışıyor olsalardı sanki daha iyi rakamı bulurduk gibi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tanıdık hala çalışıyor ama :)

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama senin rakam hala daha iyi bence Doğanım....

Yok Abi Tur otoda hala çalışıyor demek istedim.Ama yapsa yapsa zaten 10 bilemedin 15 bişe yapardı.Adı Selçuk servise girişte hemen soldaki masa.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamlar da kazansın abi biraz :)

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Yakup Çağatay
      Bu başlıkta şuan satılan araçların durumları hakkında bilgiler vereceğim. Bu sayede hangi modeli, ne zaman, nasıl alınabileceği hakkında fikir sahibi olmuş olacaksınız. Umarım yardımcı olabilirim.
      Genel sonuçlar ile birlikte direkt motor olarak da değerlendirme olacak.

GÜNCEL VERİ İÇİN BURAYI DA TAKİP EDİNİZ LÜTFEN:
      https://anasayfa.focusclubtr.com/hangi-ford-aliniralinmaz-guncel-satin-alma-rehberi/

Genel sonuçlar:
      Alınabilir (Yakın gelecekte yenilenmesi beklenmeyen olgun model)
      Nötr (Yakın gelecekte yenilenmesi beklenmeyen ilk seri model)
      Dikkat Edilmeli (Yakın gelecekte yeni model gelebilir)
      Alınmamalı (Çok yakında yenilenebilir/yenilenecek)
      Ford Fiesta

6. Nesil Fiesta, 2008 yılında tanıtıldı ve 2012 Eylül'de makyajlanarak son şeklini aldı. Ayrıca bu yıl Mayıs ayında ufak bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile olgunlaşmış model görsel olarak da zenginleşmiş oldu. Bundan önceki nesillerinde 6-7 yılda bir güncellenen Fiesta artık son dönemlerine girmiş bulunmakta.Gizli çekimleri henüz çekildi.2 017 ortasında Avrupa’da yeni kasası satışa çıkacak. Ülkemizde ise yine aynı dönemde beklenmekte.
      Sonuç olarak:  Alınmamalı
      Öncelikle tercih edilmesi gereken modeller:  1.5 TDCI 75 PS Manuel & 1.0 PowerShift veya 1.6 PowerShift

Ford B-MAX

İsim olarak kendileri ilk nesil fakat yerine geçtiği model Fusion olduğu için 2. nesil denilebilir. Fusion tam 10 yıl boyunca üretildi ve ucuz olması sebebiyle yeterince rağbet görmüştü.B-Max'in satışına ise 2012 yılında başlandı. 
      MPV sınıfı artık değerini yitirerek yerini Crossover'lara bırakmakta bu sınıfta otomobil alırken normalden çok daha fazla dikkat edilmelidir. B-Max; B sütunu bulundurmadığı için arka koltuklara geçiş ve bebek koltuğu için güzel seçenek. B sütunu kapılara gizlendiği için sürgülü kapısı ise normalden ağırdır. Konuya dönecek olursak en son 2014 Ocak ayında makyaj gizli çekim ortaya çıktı fakat hala yenisi tanıtılmadı.
      Sonuç olarak: Alınmamalı
      Öncelikle tercih edilmesi gereken modeller:  1.6 Tdci 95 PS Manuel & 1.6 Ti-vct PowerShift

Ford Focus

Ford'un Fiesta'dan sonra ikinci amiral gemisidir kendisi.Şuan 3. nesli ile satışta ve geçtiğimiz yıl (2014) Şubat ayında makyaj duyuruldu ülkemizde ise kasım ayında satışa başladı. Model artık olgunluk döneminde diyebiliriz hatta şahsi görüşüm bu modelin direkt olarak 3.nesil olarak sunulması gerektiğinden yana.Yani Ford'un geç üretmiş/el atmış olduğu modeldir. Özellikle 2.neslinin (mk2) gereksiz üretilmiş olduğunu bile söyleyebilirim. Gereksiz bilgiyi geçerek; MK4 yani bir sonraki nesil Focus en erken 2017 sonu en geç 2018 başında üretilmesi beklendiğini söyleyebilirim.
      Sonuç olarak: Alınabilir
      Öncelikle tercih edilmesi gereken modeller: 1.5 TDCI 120 PS PowerShift ve 1.6 Ti-VCT PowerShift. Manuel dizeller 2016 yılında yerini 1.5 tdci euro 6'ya bırakacağı için dikkat edilmelidir. 1.0 Ecoboost bu fiyatlar ile tercih edilmemelidir. C-MAX gibi 1.5 Ecoboost 182 ps otomatik gelene kadar 1.6 benzinli otomatik tercihi tek seçenek.
      Donanım olarak: Trend x ve style arasında dikkat edilmeli bazı motor ve şanzıman gruplarında fark çok ciddi kapanıyor bu durumlarda trend x alınmamalıdır. Görsel ve kalite olarak fark Titanium ile başlamaktadır. Style'ı Trend x'e eklenmiş bir paket olarak görebilirsiniz. 2016 model Trend x modellerinde de kol dayama olacak bu da unutulmamalı.

Ford C-MAX

C-Max 2. neslini yaşıyor geçtiğimiz yılın (2014) Eylül ayında makyaj duyuruldu.Bu yıl Haziran ayında satışa başladı. Bu modelde tam bir olgunluk abidesidir. Müşterilerinden memnun kalmayan sanırım pek yoktur (duymadım desem yeridir) üzerinde pek yazılacak bir şey yok. Buradan son model testini okuyabilir eksileri ve artılara bakabilirsiniz. Bu modelinde Focus gibi 2018'den önce yenilenmesi beklenmiyor. Önümüzdeki aylarda (Ekim) dizel otomatik seçeneği gelecek bu sebeple dikkat edilmesi gerekir eğer dizel müşterisiyseniz. 
      Sonuç olarak: Alınabilir
      Öncelikle tercih edilmesi gereken modeller: 1.5 Ecoboost 182 ps otomatik. Dizel manuel yine Focus gibi 2016 yılında Euro  6 destekli 1.5 TDCI'a geçecek manuel konusunda dikkat edilmeli.

FORD KUGA

Kuga, C-MAX gibi 2.neslini yaşıyor. İç mekan genişliği ve yapısı ile çok benzerlerdir. En dikkat çekici özelliği AWD sistemidir. Geçtiğimiz yıl motor güncellemesi aldı ve bu ay itibarıyla dokunmatik ekran seçeneği sunulmaya başlandı.Bu sebeple bayiilerde kalmış modeller alınmamalıdır. 2016 Kasım'da Usa için makyajlı modeli tanıtıldı.
      Türkiye'de makyajlı versiyon Ekim 2016'da satışa başlayacak. 1.5 Dizel seçeneği ise 2017 yılının sonunda satışa başlayacak.
      Sonuç olarak: Dikkat Edilmeli
      Öncelikle tercih edilmesi gereken modeller: 1.5 Ecoboost AWD 182 ps otomatik.

FORD MONDEO

Ford'un Türkiye'de sattığı en kaliteli modeldir. 5. Nesli ile yollarımızda, bir kaza sonucu Avrupa'ya tam 2 yıl geç geldi bu sebeple Makyajlı modelin Avrupa'ya ne zaman geleceği büyük bir soru işareti. Abd ve Çin pazarı ile arasında çok fazla zaman farkı var ya bu fark kapanacak ya da azaltılarak devam edecek. Makyajın ufak değişiklikler içerdiğini gördüğümüz için bence aynı zamanda piyasaya sunulacaktır yani en geç 2017 başında yollarda görmeyi planlıyorum.
      Sonuç olarak: Dikkat Edilmeli
      Öncelikle tercih edilmesi gereken modeller: 1.5 Ecoboost 160 Ps otomatik. Manuel dizel motor seçeneği 2016 yılında yerini EU6 destekli 1.5 tdci'a bırakacak.Aciliyeti yoksa beklenebilir. Dizel otomatik planı şuan yok.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, bol paylaşımlar  
    • Yazan: Muhammed E.
      Daha 3 aylık sıfır bir arabanın sileceklerinin arkasında su bırakması beni bezdirdi. Sizin araçlar da aynı şekilde mi? 2012 modeli var kayınbiraderde onunki tertemiz ediyor, benim özellikle şoför kısmındaki silecek az da olsa orta kısmında biraz su bırakıyor. Biraz da hassas biriyimdir, kafama takılıyor, tekrar tekrar sildiriyorum ve 3-4 kez çalıştırınca ancak gidiyor. Cama su sıkmaktan korkar oldum. Acaba kendi orijinal silecekleri hangş markadır?

Önceki Opel aracımda BOSCH'un sileceklerini almıştım çok memnundum, sizce şu ürünü alayım deiğiştireyim mi yoksa başka tavsiyesi olan var mı? http://urun.n11.com/muz-silecek/ford-focus-3-turnier-2011-2015-bosch-aerotwin-muz-silecek-seti-P139235049

Bir de araç böyle çok hızlı olmadıkta 2 sileceğin kesişim yerinden sızan cam suyunun da bir çaresi yok sanırım
    • Yazan: Emre Dikmen
      Aracıma ufak tefek değişiklikler yaptım. Yorumlarınızı bekliyorum 🤗
      Daha iyi olabilirdi, renk tutmamış, şu şekilde yapsanız daha iyi olurdu gibi önerilere de açığım. 😬

Eski hali

Bu da son hali

Not: Jantları büyütsen daha iyi tavsiyesine gerek yok. Farkındayım ama durum yok 😅💸
    • Yazan: Muhammed E.
      Siz değerli Focus kullanıcılarına bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Geçen ay Aliexpress üzerinden verdiğim siparişim sonunda geldi. Anahtarlık için silikon kılıf. Benim gibi tüm anahtarlarını araç anahtarlığına takıp her gün elinden düşmeyenler eğer bolca yere düşürüyorsa gayet gerekli bir ürün.

Almak isteyenler:
      Titanium için (Anahtarsız Giriş): https://tr.aliexpress.com/item/3-Buttons-Key-Case-Cover-For-Ford-Mondeo-Fiesta-Focus-Titanium-Silicone-Skin-Fob-Key-Shell/32673915402.html?detailNewVersion=&categoryId=200004120
      Trend için (Klasik): https://tr.aliexpress.com/item/Silicone-Car-remote-key-cover-with-3-Buttons-fold-key-style-for-Ford-Fiesta-Focus-3/32324246571.html?detailNewVersion=&categoryId=200000241

• Yazan: Yakup Çağatay
      Donanım Listesini pdf olarak indirmek için ford.com.tr'ye gidiniz (http://www.ford.com.tr/SBE/e-brosur-indirin/binek-araclar)
      Ya da buraya tıklayınız:  Yeni_Focus.pdf

Türkiye Fiyat Listesi: Fiyat için Tıkla
      İncelemesi: İncelemeler için Tıkla
      NOT: Buradan donanımlar hakkında isteklerinizi oylayabilirsiniz Anket için tıkla

Trend X Donanım
      Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar Deri kaplı direksiyon simidi & vites topuzu Elektrikli, sinyalli yan aynalar 16" Aluminyum Jantlar (205/55R) Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu Tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar Manüel far yükseklik ayarı Yol bilgisayarı Vites arttırma ikazı Ford EcoMode Manuel Klima Fasılası ayarlanabilir ön cam silecekleri Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölgesi Ön koltuk arkası eşya cepleri Torpido aydınlatması Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB) Halojen farlar Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları ABS + EBD Acil durum fren desteği (EBA) Elektronik Denge Programı (ESP) ve Gelişmiş Proaktif Denge (ETS) (altta detay mevcut) Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) Dinamik Tork Kontrolü (TVC) Yokuş Kalkış Desteği (HLA) Kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyon Ford Kolay Yakıt Sistemi Akıllı Şarj Sistemi Disk frenler - ön / arka Ford MyKey Immobilizer Uzaktan kumandalı merkezi kilit Global Açma/Kapama ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları 16" Aluminyum Alaşımlı Jantlar Ön sis farları Karartılmış Arka Camlar Hız kontrol sistemi Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Otomatik Start-Stop (1.0 Turbo ve 1.5 Tdci ile)
      Style Donanım (Trend X üzerine)
      Elektirikli, ısıtmalı, sinyalli, katlanabilir yan aynalar Gecikmeli Sönen Ön Farlar Yağmur sensörü Otomatik yanan farlar Otomatik kararan iç dikiz aynası Yan perde hava yastıkları  

ST-Line Donanım (Trend X üzerine)
      Yan perde hava yastıkları 17'' Aluminyum Jantlar (215/50R W) ST-Line tarzı spor, delikli deri direksiyon Spor body kit Paslanmaz metal pedallar Spor süspansiyon LED'li siyah sürmeli ön far LED'li arka stop farı Spor koltuk Geri görüş kamerası SYNC 3 (Bluetooth) 8’’ dokunmatik -renkli gösterge ekranı- "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites (1.5TDCi 120PS PowerShift ve 1.0 Ecoboost 125 PS A/T ile) Acil Durum Yardımı Aktif Ön Izgara (1.0 Turbo ile)  
      Titanium Donanım (Style üzerine)
      Manüel 4 yönlü ön yolcu koltuğu Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği Ön koltuk ayarlanabilir kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima 8’’ dokunmatik, renkli gösterge ekranı Ford SYNC 3 (Aux Girişi kapsamaktadır ve USB ile birlikte Kol Dayama içindedir) Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites (1.5TDCi 120PS PowerShift ve 1.0 Ecoboost 125 PS A/T ile) Acil Durum Yardımı Aktif Ön Izgara (1.0 Turbo ile) Arka park sensörleri Ön ve yan park sensörleri* Otomatik Paralel Park Sistemi* Otomatik Dikey Park Sistemi* Paralel Park Çıkış Yardımı* Spor Ön koltuklar Halojen gündüz farları Krom kapı çıtaları Led İç Aydınlatma Lüks Tavan Kumaşı Yumuşak Dokulu Ön Trimler Not: * : 1.6 Ti-Vct 125 PS Powershift (Benzinli) ile sunulmamaktadır.

ST-Line hariç diğer donanımların üzerine eklenen Opsiyon

-Spor Paket: 6.100 TL (Sadece HB ve Dizel olmak şartı ile)
      Full Body Kit
      Ön & Arka Eteklikler
      Yan Eteklik
      Ön & Arka Çamurluk
      17'' Alaşım Jant 

Titanium üzerine eklenen Opsiyon Listesi

-Bi-Xenon Far ve Dinamik Ön Far Sistemi: 3.900 TL
      -Tekno Paket ( * ) 4.750 TL Bu özellikleri incelemek için tıkla  Özellik 2.başlık
      Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi Kör Nokta Uyarı Sistemi  Şerit Takip Sistemi  Şeritte Kalma Yardımcısı  Sürücü Dikkat Takip Sistemi  Otomatik Uzun far Çapraz Trafik Uyarı Sistemi - Navigasyon Paketi (2.000 TL)
      Navigasyon Sistemi Geri görüş kamerası Sony Hoparlörler - Elektrikli sunroof 2.500 TL

Genel Bilgiler
      Kayma Önleme Teknolojisi ve Makyajsızdan farkları

Motor Çeşitleri ile Donanım Kombinasyonları

Trend X
      Dizel: 1.6L TDCi 95PS 6 ileri M. & 1.5 TDCİ 120 PS  6 ileri PowerShift
      Benzinli: 1.6L 125PS 5 ileri M. & 6 ileri PowerShift

Style
      Dizel: 1.6L TDCi 115PS 6 ileri M. & 1.5 TDCİ 120 PS  6 ileri PowerShift
      Benzinli: 1.6L 125PS 5 ileri M. & 6 ileri PowerShift

Titanium
      Dizel: 1.6L TDCi 115PS 6 ileri M.  & 1.5 TDCİ 120 PS  6 ileri PowerShift
      Benzinli: 1.0L EcoBoost 125PS 6 ileri M. / 1.6L 125PS 5 ileri M. & 6 ileri PowerShift

Your (Makyajsız'a göre):
      Trend x'e; Deri direksiyon, mykey,yokuş kalkış eklenmiş.
      Style'a: Ön kol dayama ve yukardakiler
      Titanium'a: Ddokunmatik ekran ve oto park sistemleri eklenmiş yani standartlaşmış bunlar.

GÜNCELLEMELER
      2014 ve 2015 modellerde, 'Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölgesi' Style ve üzerinde vardı. 2016 modellerin tamamında yer alacak. 2015 son dönem üretimlerinden sonra Titanium donanımına 'Halojen gündüz farları' eklendi. 2016'da Spor Paket opsiyonu geldi. Led Arka Stoplar (HB - SW), 2016 modelde artık yok. (Zaten donanım listesinde bulunmadan geliyordu) Eylül 2016 üretimi araçarda SYNC 3, öncesi araçlarda SYNC 2 mevcut.  
      2016 Katalog: Yeni_Focus-2016.pdf

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.