Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

42 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

2015 1.5 Tdci focus 45000 bakımı için servisten fiyat aldım 1550 tl dendi gerçek mı bu ??

Içerik; yağ, yag filtresi, polen, şanzıman yağı ,karter tapa (45kda değişiyormuş)

1250 civarı olması gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

4 ay önce 45bin bakımı yapılmış olarak almıştım arabayı. Şu an 58bini geçti.
Önceki sahibinin paragözlüğünden midir servisin kötü olmasından mıdır şanzıman yağının değişmediğini fark ettim. 60bin bakımında halledicez artık.
Pendik Şahsuvaroğlu nun ilgisizliği ve tokluğu hoşuma gitmediği için Musluoğlu'ndan fiyat almıştım. Şanzıman hariç 900lere inmişti. İşin ilginç kısmı yolum Uşak'a düşmüştü yetkili servisten bakım fiyatı aldığımda 600lira'ya indi. Bı haftasonu gezmesi için iyi bir sebep :)
20170907_110548.jpg.d648abefb509751c6c9fe18d36e8a111.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
17.10.2017 - 21:47 tarihinde, İdris Ö. yazdı:

4 ay önce 45bin bakımı yapılmış olarak almıştım arabayı. Şu an 58bini geçti.
Önceki sahibinin paragözlüğünden midir servisin kötü olmasından mıdır şanzıman yağının değişmediğini fark ettim. 60bin bakımında halledicez artık.
Pendik Şahsuvaroğlu nun ilgisizliği ve tokluğu hoşuma gitmediği için Musluoğlu'ndan fiyat almıştım. Şanzıman hariç 900lere inmişti. İşin ilginç kısmı yolum Uşak'a düşmüştü yetkili servisten bakım fiyatı aldığımda 600lira'ya indi. Bı haftasonu gezmesi için iyi bir sebep :)
20170907_110548.jpg.d648abefb509751c6c9fe18d36e8a111.jpg

Arkadaşlar Tuzla Musluoğlu nasıldır bakım için oraya randevu aldım. Tavsiye eder misiniz. Şahsuvaroğlu var birde yakında ama hiç mi hiç memnun kalmadım. Atılgan ile Otokoç var birde onlarda kalabalık ve pahalı , kalabalık nedeniyle sanki çok ilgilenilmiyor gibi geldi bana . Siz tavsiye eder misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Tuzla Musluoğlu nasıldır bakım için oraya randevu aldım. Tavsiye eder misiniz. Şahsuvaroğlu var birde yakında ama hiç mi hiç memnun kalmadım. Atılgan ile Otokoç var birde onlarda kalabalık ve pahalı , kalabalık nedeniyle sanki çok ilgilenilmiyor gibi geldi bana . Siz tavsiye eder misiniz ?
Şahsuvaroğlu ile yaşadığınız menmuniyetsizliginiz nedir acaba?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 tdci Focus ilk bakım ücreti 397 lira tuttu Tarsus Otokoç'ta.

Önce polensiz hesapladı "480 lira." dedi tüm indirimler uygulanmış olarak. Bir de polenli hesaplayalım, deyip poleni ekledi ve bir sürprizle karşılaştık rakam 590 liraya ulaştı ve sistem birden 200 lira indirim uyguladı. F Kasko yapmışsınız ve onunla ilgili bir kampanya varmış, dedi arkadaş. Böylece polenli hali polensizden daha ucuza geldi. Poleni eklemesek rakam 500'ün altında kalacak ve daha zararlı olacaktık. 

20171215_135448.jpg

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Merhaba, aracım 145 binde. son 30.000 binde servise götürmedim. Ama 2 kez yağ ve filtresi, hava filtresi değişti. 1 kez yakıt filtresi ve polen değişti. Başka birşey yaptırmadım. çok şükür gerekte olmadı. Balata ve diskler 45 bin km önce değişmişti. Şimdi yağ ve filtresini, hava filtresini değiştireceğim. Tabi özelde ve henüz trigeri değiştirmedim. bu da zaten maddi durumdan dolayı. Merak ettiğim, başka önemli neye baktırmalıyım. Aracımdan şuan memnunum bir sıkıntım yok. Hani triger haricinde başka ne yaptırmalıyım dikkatimden kaçan. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

45 bin bakım deneyimim:

Aracım 2013 model, 2014 trafiğe çıkışlı, C-Max 1.6 TDCI Titanium X Dizel. 
45 bin bakımı için eşimin kullandığı renault aracı da götürdüğüm Ankara'daki iyi ve ucuz ustama götürdüm. 
Parçaları internetten aldım. Tüm döküm şöyle;
----------------------------------------------------------------------------
Motor yağı hariç 45 bin bakımı parçaları:
Set halinde:
https://urun.n11.com/filtre-setleri/bosch-ford-c-max-16-tdci-3lu-filtre-seti-euro5-2011-2015-karbon-P236415060

1- Hava Filtresi - Bosch
2 - Yağ Filtresi - Bosch
3 - Polen Filtresi (Karbonlu) - Bosch 

ÜCRETSİZ KARGo ve WÜRTH CAM SABUNU HEDİYELİ...

Toplam: 90 TL

Ayrıca kesinlikle ve kesinlikle bunu da (Würth Balata ve Genel Temizleyici 500ml) alın:
https://urun.n11.com/yakit-tasarruf-urunleri/wurth-balata-ve-genel-temizleyici-500ml-P94039566
10,50 TL
Bütün yağ temizliğini yapıyor. Gerekirse (bende gerekmedi) balata temizliği de yapıyor.

Motor yağı için 130 TL ye 4 lt. lik FMY WSS-M2C913-D satın aldım ama aslında gerek yokmuş. 80 liraya kargo dahil satılan Mobil 3000 X1 yeter de artarmış. 60 bin bakıma artık mobil 3000 X1 alırım. Yine de FMY satın almak isteyen olursa Ankara'da 130 TL ye satan yer: 

Çakır Otomotiv Ford Yedek Parça

Bahçekapı Mahallesi, 2570 Sok. Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi No:45, 06105 Etimesgut/Ankara
cakirotomotiv.com.tr
(0312) 278 28 18

Özetlersek;

1- Hava Filtresi + Yağ Filtresi + Polen Filtresi (Karbonlu) - Bosch :90 TL set olarak n11 den
https://urun.n11.com/filtre-setleri/bosch-ford-c-max-16-tdci-3lu-filtre-seti-euro5-2011-2015-karbon-P236415060

2- Würth Balata ve Genel Temizleyici 500ml : 10,50 TL n11 den
https://urun.n11.com/yakit-tasarruf-urunleri/wurth-balata-ve-genel-temizleyici-500ml-P94039566

3- FMY WSS-M2C913-D 4lt : 130 TL Çakır otomotiv ŞAŞMAZ

45 bin bakım TOPLAM parça maliyeti: 230 TL

NOT: FMY değil de artık karar verdiğim gibi Mobil 3000 X1 alsaydım yağın fiyatı 130 TL den 80 TL ye düşecekti ve toplam parça maliyeti 230 TL değil 180 TL olacaktı. 

Şimdi gelelim işçiliğe !

Aşağıda bilgilerini vereceğim Hicret Usta, işçilik olarak benden sadece 100 TL aldı. Yağı, yağ filtresini, hava filtresini, polen filtresini değiştirdi. Balatayı kontrol etti. Yağ filtre haznesinin içini ve yağ değişimi sonrası arabanın alt aksamına bulaşan yağı 
Würth ile temizledi, kuruladı. İyi ve düzgün bir ustadır. Ama her usta gibi gitmeden telefonda ücreti sabitlemenizi öneririm. Şu zamana kadar 5-6 defa gitmişliğim var. Fiyat sormadan gittiğim tek seferde benden fahiş işçilik ücreti almışlığı da vardır. o yüzden telefonda ücreti sabitleyin. Benim aldığım fiyatı söyleyebilirsiniz.

Bu arada Hicri ustanın çok yakınında orijinal ford yedek parça satan yer de var. Ford orijinal yedek parçaları uygun fiyatlara oradan temin edebilirsiniz. Yine civarındaki bir yedek parçacıdan Würth temizleyiciyi de alabilirsiniz. Çok fazla fiyat oynamaz diye tahmin ediyorum. 

Benim 45 bin bakım parça ve işçilik dahil 330 TL ye mal oldu.
FMY yerine Mobil 3000 X1 alsaydım (keşke) 280 TL olacaktı.

60 bin bakımda ekstradan Yakıt filtresi de değişecek.
malzemeleri aldığım linkte yakıt filtresi eklenmiş set de var. Oradan seçip fiyatı görebiliyorsunuz. O zaman yine ustayı arayıp bu sefer yakıt filtresi dahil fiyatı sorup giderim.

Hicret (kendisine Hicri usta deniliyor) usta iletişim:

Atasoy Oto Tamir
https://goo.gl/maps/J2nwZGSBkLz

Ostim Mahallesi, 1340. Sk. 06378 İvedik Organize Sanayi Bölgesi/Yenimahalle/Yenimahalle/Ankara
0530 324 54 29

Beyaz Ford Cmax'ı olan Ferhat'tan teli ve fiyatı aldık diyebilirsiniz. Pazarlık yapın, iyi fiyat alırsınız. Küçük dükkan, iyi işçilik, çok ucuz fiyatlar: Tavsiye ederim
.

atasoy.jpg

Ferhat T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.