Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

Tıkırtılar ne oldu?

Tıkırtıların bir çoğunu kesmişler, özellikle ön takım saz gibi olmuş desem yeridir. (Şimdilik bir sorun görünmüyor.)

Direksiyonun üzerindeki göstergeyi çıkartırken kullandığımız kapağın olduğu bölümden gelen sesi de iletmiştim ama, ona bir çözüm bulamamışlar galiba. Çok rahatsız edici bir ses değil, müzik sesini normal seviyede açtığımda bile duymuyorum aslında ama söylemiştim. Direksiyon mili sıkıldı gibi bir ifade söylemişlerdi. Bu sabah işe gelirken duydum tekrar.

Bunun dışında sağ kapıdan gelen ve oldukça sinir bozucu olan sesi kesmişler.

Ustanın dediğine göre bu seslerin tamamı trim sesiymiş.

Bakım sonucu yakıt tüketimi sanki bayağı azalmış gibi geldi bana. Emin değilim tabi, daha bu sabah iş yerine geldim. Normalden biraz daha hızlı geldim ama anlık tüketimde öncekilerden çok farklı sonuçlar gözüme takılmadı. Akşam geri dönüşte daha detaylı inceleme fırsatı bulabilirim diye düşünüyorum. Ama bakımdan ve Çorum Evlüce otomotiv servis çalışanlarından genel anlamda memnun kaldım. Hiç dikkatimi çekmeyen ön davlumbazın yerinden çıktmış olduğunu, önden gelen sesin kaynağının o olduğunu falan söylediler. Valla o ses kesildi.

Aks keçelerinden kaçağımız falan da yokmuş. Özellikle belirttim. Ön takımla ilgili herhangi bir probleme rastlamamışlar. Gevşeme bile yok dediler.

Kapı ayarlarım oldukça bozukmuş. Ben farkında bile değildim. Örneğin ön sağ kapı kapatıldığında dışarıda ve aşağıda kalıyormuş. O ayarlar yapıldı. Kapı kilitleri yağlandı. Kapıdaki ve sunrooftaki fitiller bir sprey ile temizlendi-yağlandı-bakımı yapıldı.

Sunrooftan içeri sızan su damlacıklarıyla ilgili normal denildi. O damlacıklar içerideki su kanalına düşüp A ve C stünlarındaki dört direkten dökülüyormuş. O kanallar hava tutularak temizlenmiş.

15,000 bakımında Ankara Tur Oto'dan almış olduğum yedek hava filtresini kullanmalarını istedim. Önce tam emin olamadı, kullansak mı, kullanmasak mı, garanti kapsamını etkiler mi falan diye düşündü. Ancak kullandılar.

Tek problem servisin şehir merkezine 7 km uzaklıkta olmasıydı. Akşama kadar servisteki araba yarışını oynamak zorunda kaldık.

Bu arada öğle yemeği de ikram ettiler. Aç bırakmadılar sağolsunlar. :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Zaman olarak 1 ay, km olarak ise 1000 km, tamamen atıyorum. Bununla ilgili resmi bir kural var mı bilmiyorum....

Garanti kitapçığında periyodik bakımları düzenli yaptırma sorumluluğu getirilmiş sadece. Yani biraz yoruma açık ve bence niyete bağlı.

Bakım eksikliğinden kaynaklanacak bir arızada servis bunu kullanmak isteyebilir. İmalat hatası varsa ve bunu bakımı aksatmaya bağlarsa da süreç mahkemede biter.

Bekir gelip yazmadan ben yazayım, "Ozan risk alma, ne gerek var bakımı geciktirmeye, zamanında yaptır!"

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaman olarak 1 ay, km olarak ise 1000 km, tamamen atıyorum. Bununla ilgili resmi bir kural var mı bilmiyorum....

Garanti kitapçığında periyodik bakımları düzenli yaptırma sorumluluğu getirilmiş sadece. Yani biraz yoruma açık ve bence niyete bağlı.

Bakım eksikliğinden kaynaklanacak bir arızada servis bunu kullanmak isteyebilir. İmalat hatası varsa ve bunu bakımı aksatmaya bağlarsa da süreç mahkemede biter.

Bekir gelip yazmadan ben yazayım, "Ozan risk alma, ne gerek var bakımı geciktirmeye, zamanında yaptır!"

Eeee tabii Cem hocam, durduk yerde neden risk alalım ki...:):):). Zaman o hal almışki, haklılıktan önce neyi eksik yapmış olduğumuza bakıyorlar....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

konuyu tekrar baştan sona okudum.

ağaçlı tur ve tan otodan fiyat alıp haftaya yada ondan sonraki hafta götüreceğim bakıma, km göstergeye göre 8000 gerçekte 10000.

sadece yağ yağ filtresi değiştirecek bir yetkili servis olsa keşke.

esas sorum kutu değilde varil yağ kullanılmasının bir avantajı yada dezavantajı var mı?

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece yağ yağ filtresi değiştirecek bir yetkili servis olsa keşke.
Yağ değişimini akıllı uslu herhangi bir serviste yaptırabilirsin, yetkili olması gerekmez. Yalnızca yapılan işi, kilometreyi ve kullanılan malzemeyi belirten bir fatura alman yeterli. 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yağ değişimini akıllı uslu herhangi bir serviste yaptırabilirsin, yetkili olması gerekmez. Yalnızca yapılan işi, kilometreyi ve kullanılan malzemeyi belirten bir fatura alman yeterli. 

abi yeterli ancak bir sorun olması durumunda otosan direk buna bağlar uğraşmak yine bana kalır. o yüzden yine yetkili servise girip bakım olarak vereceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sanıyorum zam gelmiş, not aldığım kağıt ofiste kaldı aklımda kaldığı kadarıyla

otokoç 450

tur 330-380(polenin değişip değişmeyeceği sökülünce belli olacakmış)

tan telefonu açmadı

başer 350

ağaçlı 300-350

sonuç olarak ağaçlıya gideceğim ama öncesinde pazarlık yapacağım. gerekirse yaptırmayıp dışarda yaptırırım bu kadar kazıklanmaya gerek yok.

mesela daha önce buraya koyulmuş fatura örneklerinde hem bakım işçiliği alınmış hemde polen filtresi değişim işçiliği alınmış. bu tip şeyleri 2 kere ödemeye niyetim yok :) yarın belli olacak ak koyun kara koyun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonuç olarak ağaçlıya gideceğim ama öncesinde pazarlık yapacağım. gerekirse yaptırmayıp dışarda yaptırırım bu kadar kazıklanmaya gerek yok.

mesela daha önce buraya koyulmuş fatura örneklerinde hem bakım işçiliği alınmış hemde polen filtresi değişim işçiliği alınmış. bu tip şeyleri 2 kere ödemeye niyetim yok :) yarın belli olacak ak koyun kara koyun.

Tabi canım tdci almanın niceliklerini uygulamak lazım :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.