Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yaz Tatili Tavsiyeleri

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

• 3 ay sonra...

Hazır konu açılmışken bende bir soru sorayım. Yaza gitmek istediğim bir otel var, buraya giden yada bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Otelin adı Spice Spa Hotel / Belek. Yemekleri, temizliği ve içecekleri nasıldır (özellikle alkollü içecekler ilgi alanım :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hazır konu açılmışken bende bir soru sorayım. Yaza gitmek istediğim bir otel var, buraya giden yada bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Otelin adı Spice Spa Hotel / Belek. Yemekleri, temizliği ve içecekleri nasıldır (özellikle alkollü içecekler ilgi alanım :) )

Belek'teki premium otellerde değindiğiniz konularda bir eksiklik ve aksaklık olmaz.

Bu tür mekanlardan hoşlanıyorsanız rahat edersiniz. 

Ancak premiumlar arasında favorim olmadığını da eklemeliyim.

Cornelia Deluxe, Gloria Golf, Serenity, Verda, Calista, Ela, Susesi, Rixos Premium hepsi Spice'dan iyidir. 

Ve hepsi özel koşullarla girmezseniz pahalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belek'teki premium otellerde değindiğiniz konularda bir eksiklik ve aksaklık olmaz.

Bu tür mekanlardan hoşlanıyorsanız rahat edersiniz. 

Ancak premiumlar arasında favorim olmadığını da eklemeliyim.

Cornelia Deluxe, Gloria Golf, Serenity, Verda, Calista, Ela, Susesi, Rixos Premium hepsi Spice'dan iyidir. 

Ve hepsi özel koşullarla girmezseniz pahalıdır.

Evet burda yazdıklarınızın bir kaç tanesine bakmıştım, çok pahalı ama çok kaliteli oteller. Erken rezervasyon bile fayda etmez bunlar için. Adını duymadığım da var yazdıklarınızda onları da bir araştırayım, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecen sene orada kaldik, cok iyi bir otel, yemekler gayet lezzetli, alkol kullanmadigimizdan o kismini bilmiyorum.. ama henuz satin almamissaniz ve fiyatlar yakinsa Belek bolgesi gediklisi olarak Cornelia Diamond veya Gloria Golf'u oneririm.. Gercekten harika oteller.. Spice guzel ama bunlar harika..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecen sene orada kaldik, cok iyi bir otel, yemekler gayet lezzetli, alkol kullanmadigimizdan o kismini bilmiyorum.. ama henuz satin almamissaniz ve fiyatlar yakinsa Belek bolgesi gediklisi olarak Cornelia Diamond veya Gloria Golf'u oneririm.. Gercekten harika oteller.. Spice guzel ama bunlar harika..

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, henüz rez. falan yaptırmadım sadece araştırıyorum. Bu söylediklerinizi de inceleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antalya yaz haricinde her mevsim güzeldir. :kıhkıh:  

Kışın yağmura denk gelme olasılığı %20-30 gibidir. Hava durumu istatistikleri: http://www.dmi.gov.tr/veridegerlendirme/il-ve-ilceler-istatistik.aspx?m=ANTALYA

Deniz kıyısında, dağlarda, antik kentlerde yürüyüş yapılır.

Manzaralı mekanlarda kahve-kitap-gazete keyfi yapılır,

Öğlen Özdoyum'da şiş köfte, piyaz ve kabak tatlısı, akşam da Işıklar hamsicisinde hamsi yenir, tabii yanında milli içecek ile, 

Kaleiçi sokak sokak gezilir, saklı güzellikleri keşfedilir, insanlarla uzun uzun sohbet edilir.

Müze gezilir, kesmezse Minicity ve akvaryuma da gidilir, 

İsteyen Terracity, Markantalya, Erasta gibi alışveriş merkezlerini gezer.

Cem Hoca ziyaret edilir, araba muhabbeti yapılır.

Ocak - Şubat zor ama Aralık ve Mart'da denize bile girilir.

Şansın varsa Saklıkent'e çıkıp biiiyorsan kayak yapabilirsin, bilmiyorsan kızak kayarsın, 

Olmadı Tahtalı'ya teleferikle çıkıp gerçek soğuğu tadabilirsin 2200 m'de.

Bence bahardan sonra gerçek mevsimidir kış Antalya'nın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kışın yağmura denk gelme olasılığı %20-30 gibidir. Hava durumu istatistikleri: http://www.dmi.gov.tr/veridegerlendirme/il-ve-ilceler-istatistik.aspx?m=ANTALYA

Öğlen Özdoyum'da şiş köfte, piyaz ve kabak tatlısı, akşam da Işıklar hamsicisinde hamsi yenir, tabii yanında milli içecek ile, 

Kaleiçi sokak sokak gezilir, saklı güzellikleri keşfedilir, insanlarla uzun uzun sohbet edilir.

Şansın varsa Saklıkent'e çıkıp biiiyorsan kayak yapabilirsin, bilmiyorsan kızak kayarsın, 

Bilgiler için teşekkür ederim hocam, nasip olursa şubat tatilinde bir haftalık bir kaçamak yapabilirim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kışın yağmura denk gelme olasılığı %20-30 gibidir. Hava durumu istatistikleri: http://www.dmi.gov.tr/veridegerlendirme/il-ve-ilceler-istatistik.aspx?m=ANTALYA

Öğlen Özdoyum'da şiş köfte, piyaz ve kabak tatlısı, akşam da Işıklar hamsicisinde hamsi yenir, tabii yanında milli içecek ile,

Kalkıp geledin geldi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Konuyu hortlatayım :)

Merhaba arkadaşlar, plansız ve ani gelişen tatil kararı ile haftaya Antalya taraflarına gideceğim. 1,5 yaşında çocuğumuz da olacağı için rahat girebileceğimiz sığ denizi olan, plajı ve denizi kumlu denize sıfır herşey dahil konseptinde bir yer düşünüyorum. Fiyat ise günlük kişi başı max.200 bütçem. 4 yada 5 gece konaklama olucak. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Kayseri'ye 10 saat mesafeyi geçmeyecek başka bir alternatifide değerlendirebilirim. Tatil sitelerine bakmaktan kafam karıştı. Kafama yatan biyer bulamazsam yada bütçemi çok aşarsa, geçen seneki gibi yakında olduğu için Mersin-Kızkalesi Barbarossa Hotel'e kalıcaz yine. Denizini, otelini ve hizmetini sevmiştik ama üst üste aynı yere gitmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mersin-Kızkalesi Barbarossa Hotel'e kalıcaz yine

Mersin ve bölgesinde otel az olduğu için çok saçma sapan uçuk fiyatlar veriyorlar, onun yerine Antalya bölgesine bakmaya devam edin bence. Erken rezervasyon imkanınız olsaydı bu fiyata çok iyi oteller oluyordu ama ani gelişmiş ne yazık ki. Bu sene ben gidemeyeceğim için otel araştırması yapmadım yoksa yardımcı olurdum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mersin ve bölgesinde otel az olduğu için çok saçma sapan uçuk fiyatlar veriyorlar, onun yerine Antalya bölgesine bakmaya devam edin bence. Erken rezervasyon imkanınız olsaydı bu fiyata çok iyi oteller oluyordu ama ani gelişmiş ne yazık ki. Bu sene ben gidemeyeceğim için otel araştırması yapmadım yoksa yardımcı olurdum.

Olsun yinede önerin için Sagol.

Mersin konusunda evet haklısın oyle malesef. Rekabet yok burda pek yarım pansiyon 100-120 kişi başı Haziran başında oda. Ama yakın olması denizinin sığ dalgasız olması, hem sahil hem denizinin kum olması vs artıları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.