Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yaz Tatili Tavsiyeleri

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

13 dakika önce, Berat Hasbek yazdı:

Merhabalar. 

Ağustos başında izin kullanacağım. Cocuk oldugu için tatile ailemle gitmek istiyorum. Malum otel değil de bu seferlik villa tarzı bir yer kiralamak istiyorum. Antalya benim için ideal ama ege tarafları da olur. Yardımcı olacak,tanıdıgı olan veya daha önce konaklayan birisi varsa güzel haberlerini bekliyorum. 

biz belekte bella villa diye bi yerden airbnb üzerinden villa kiraladık, pek memnun kalmadık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tatilden dönünce de bunalıyorsun. Bkz: Ben. Hala adapte olamadım [emoji20] 

Bi gidiyim de dönünce bunalması eksik kalsın :)

La boutique alkoçlar 5 yıldızlılardan sıkılanlar için [emoji3] ilk tur

Bu sene de 5 yıldızdayız, belki seneye düşünülebilri...
Bir de Tekirova'yı deneyelim dedik.. hep belek nereye kadar?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Yahu arkadaş bu sıcaklarda ne işiniz var buralarda, aklınızı peynir ekmekle mi yediniz?

Çıksanıza Karadeniz yaylalarına...

Abi biz yaz kış seriniz buralarda az sıcağa ihtiyacımız var. :) 

--0 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

biz belekte bella villa diye bi yerden airbnb üzerinden villa kiraladık, pek memnun kalmadık.

Mesela, neden memnun kalmadınız? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Berat Hasbek yazdı:

Mesela, neden memnun kalmadınız? 

klimalardan biri hiç çalışmıyordu, biri kafasına göre çalışıyordu.

6 kişilik (4 kişilik yatak 2 koltuk) yazan evdeki koltuklar yatmaya uygun değildi.

ufak tefek bir kaç eksiklik daha vardı. fiyat olarak bilgim yok arkadaşlar ayarladı ancak ben otelde kalmayı tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tercihim artık çekme karavan. Henüz karavan sahibi olamadım ancak. Allah nasip ederse yakın zamanda planlarımda var. Otellerden ve bir yere sabit kalmaktan sıkıldığım için böylesi en uygun olanı. Karavanım arkamda yolum önümde. Canım nerede isterse orada konaklarım. 

5673928-ford-focus-2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Alperen G. yazdı:

Bir de Tekirova'yı deneyelim dedik.. hep belek nereye kadar?

e hadi hayırlısı ben karar verdiğini bilmiyordum abi.

Oda havuzu gören deniz manzaralı olursa; akşam olunca deniz manzarası kalmayınca, havuz güzel oluyor

iyi eğlenceler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Kendini taşıyanı tercih ederim. 

Bir fizibilite yapmak lazım.

image.jpg

Her iki seçeneğinde kendine göre avantajları ve dezavantajları var abicim. 

Gerçi doğal olarak karavan denince akla ilk gelen alkovenli motokaravan oluyor. 

Kullanım kolaylığı ve çekme karavana göre daha güvenli oluşu avantajları. 

Ama işin maliyet kısmı bu hayalleri biraz törpülüyor. 

Satış fiyatları yüksek, trafik sigortası yüksek (Özel amaçlı taşıt statüsünden çıkartıp daha düşük trafik sigortası primi olması adına Türkiye kamp ve karavan derneğinin bir çalışması var şu anda), her sene muayene (ücreti kamyonet sınıfından) ve mtv (kamyonet sınıfından olduğu için yüksek). 

Eğer öğretmen veya emekliiseniz yani karavanınıza ayıracağınız süre çok ise değer. 

Ancak karavanı senelik izinler bayram tatilleri ve küçük haftasonu kaçamakları için kullanacaksanız çekme karavan daha mantıklı oluyor. 

Bugün yerli firmaların 5,25 uzunluğunda 4 kişilik bir ailenin içinde rahatça konaklayabileceği donanımda ve orta kalitede sıfır bir çekme karavan 25-30bin tl +kdv civarlarında. 

3-4 metre civarlarında daha uygun fiyatlı karavanlarda var.

Avantajlarından en önemlisi bence hacim. Çekme karavan motokaravana göre daha daha geniş bir hacim sunar.

Karavanınızı kampingte ayırıp. Aracınızla rahatça konakladığınız şehri gezebilirsiniz. Bu hem şehir içi dar sokaklarda kullanım kolaylığı hemde yakıt tasarrufu sağlar. 

Çekme karavan motorlu taşıt olmadığı için vergisi yoktur.

750 kg altı O1 tip onaylı çekme karavanın plaka ve muayene zorunluluğu yoktur. Çeken aracın plakası takılır ve B sınıfı ehliyet ile çekilebilir. 

750 kg üstü O2 tip onaylı çekme karavanlar için plaka ruhsat zorunluluğu vardır (200 tl). Ayrıca her sene muayene zorunluluğu vardır (200 tl)

750 kg üstü karavan /römorku  B sınıfı ehliyet ile çekemezsiniz. Ehliyetinizi yeni yönetmeliğe göre BE (b+e değil) Sınıfı yapmanız gerekmektedir. Maliyeti 2250 tldir. 

Ve tabi herşeyden önce otomobilinize çeki demiri taktırmanız gerekmekte. Yeni yönetmeliğe göre çeki demirini artık muayene istasyonlarında işletmiyorsunuz. Çeki demiri taktırdığınız yer size tüm evrakları temin ediyor. O evraklar ile TSE ye başvurup o şekilde ruhsatınıza işletiyorsunuz. onunda maliyeti herşeyi ile 1500-2000 tl civarı.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.