Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yaz Tatili Tavsiyeleri

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

Havaların ısınması ile birçok kişinin kafasında tatil planları başlamıştır sanırım.

Ben evlendiğimden bu yana her yaz mutlaka farklı bölgelere tatile gitmeyi ve herşey dahil sistemi haricindeki otelleri tercih etmekteyim.Herşey dahil sistemi oltelleri allah nasip ederse 40 yaşından sonra tercih edicem :)

Şu an için benim tatil anlayışım otele tıkılmadan o bölgedeki tüm güzellikleri gezip görüp yaşamak.

Gittiğim yerler kaş kalkan kekova-fethiye-bodrum-didim-manavgat-side-kemer-olympus-(bizim mekanları saymıyorum kuşadası çeşme :) )Şu an aklıma gelenler bunlar.

Bu senede yavaş yavaş planlar yapmaya başladık sizden ricam bu bölgeler dışında gittiğiniz gördüğünüz ve beğendiğiniz yerleri tavsiye ederseniz çok sevinirim.Eğer kafamda başka bölge oluşturamazsam bu saydıklarım içinde en favori ve tek geçeceğim yer olan kaş a tekrardan gitmeyi düşünüyorum.(heryer bir kenara Kaş bir kenara :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Havaların ısınması ile birçok kişinin kafasında tatil planları başlamıştır sanırım.

Ben evlendiğimden bu yana her yaz mutlaka farklı bölgelere tatile gitmeyi ve herşey dahil sistemi haricindeki otelleri tercih etmekteyim.Herşey dahil sistemi oltelleri allah nasip ederse 40 yaşından sonra tercih edicem :)

Şu an için benim tatil anlayışım otele tıkılmadan o bölgedeki tüm güzellikleri gezip görüp yaşamak.

Gittiğim yerler kaş kalkan kekova-fethiye-bodrum-didim-manavgat-side-kemer-olympus-(bizim mekanları saymıyorum kuşadası çeşme :) )Şu an aklıma gelenler bunlar.

Bu senede yavaş yavaş planlar yapmaya başladık sizden ricam bu bölgeler dışında gittiğiniz gördüğünüz ve beğendiğiniz yerleri tavsiye ederseniz çok sevinirim.Eğer kafamda başka bölge oluşturamazsam bu saydıklarım içinde en favori ve tek geçeceğim yer olan kaş a tekrardan gitmeyi düşünüyorum.(heryer bir kenara Kaş bir kenara :) )

karadenize gitmediyseniz oralara gitmeyi bir düşünün veya guneydogu turu olabılır :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karadenize gitmediyseniz oralara gitmeyi bir düşünün veya guneydogu turu olabılır :)

Karadeniz turu devamlı aklımda ama oraya yapacağım tatil öyle 4 5 günlük olmıycak.En az 15 gün lazım Karadenize.

Bir kaç arkadaş konuşuyoruz bir kaç sene içinde Karadenize gidicez orada tur şirketleri ile anlaşıp en az 5 araçlık konvoy oluşturulup (Jip ve 4x4 ler den oluşan bir konvoy)Başımızda tur şirketinin aracı takılıcaz peşine 15 gün yayla yayla gezicez inşallah :)

Doğu turuda olabilir ama daha ilerleyen yaşlarda Allah ömür verirse

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karadeniz turu devamlı aklımda ama oraya yapacağım tatil öyle 4 5 günlük olmıycak.En az 15 gün lazım Karadenize.

Bir kaç arkadaş konuşuyoruz bir kaç sene içinde Karadenize gidicez orada tur şirketleri ile anlaşıp en az 5 araçlık konvoy oluşturulup (Jip ve 4x4 ler den oluşan bir konvoy)Başımızda tur şirketinin aracı takılıcaz peşine 15 gün yayla yayla gezicez inşallah :)

Doğu turuda olabilir ama daha ilerleyen yaşlarda Allah ömür verirse

karadeniz için yetmez haklısınız o zaman iç anadoluya yönelin diyecem ama bu sıcaklarda deniz olmayan yerde tatilde olmaz ki :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karadeniz için yetmez haklısınız o zaman iç anadoluya yönelin diyecem ama bu sıcaklarda deniz olmayan yerde tatilde olmaz ki :D

Bir yaz iş için ağustos ayında Diyarbakıra gitmiştim.Kliması açık arabadan indiğim anda yüzüme vuran sıcak yüzünden kendimi arabaya nasıl geri attığımı hatırlıyorumda yazın çok sıcak.Nem yok ama o sıcakta fena.

Aslında doğuda öyle mekanlar varki ben askerliğimi şırnakta yapmıştım.Şu terör belası olmasa öyle yerler öyle dereler öyle vadiler ve hatta öyle şelaleler var ki görseniz şaşıp kalırsınız böyle bir yer varmıydı türkiyede dersiniz.Hatta bölgesinide söyliyeyyim hep duyduğunuz bestler dereler bölgesi ben o bölgede bulunmadım ama o bölgeye operasyona giden diğer bölük arkadaşlarımın anlattığı ve çekildikleri resimleri gördüm o bile yetti resmen gizli cennet ama malesef tur düzenlenemiyor :)

Benim gittiğim bölgeler uludere şırnak namaz dağı ve ardı besta vadisi.Bana deseler gel askerlik yaptığın yere tur düzenliyoruz ve artık hiç bir tehlike yok.Hiç düşünmden giderim diyim siz anlayın.Ama baharda :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir yaz iş için ağustos ayında Diyarbakıra gitmiştim.Kliması açık arabadan indiğim anda yüzüme vuran sıcak yüzünden kendimi arabaya nasıl geri attığımı hatırlıyorumda yazın çok sıcak.Nem yok ama o sıcakta fena.

Aslında doğuda öyle mekanlar varki ben askerliğimi şırnakta yapmıştım.Şu terör belası olmasa öyle yerler öyle dereler öyle vadiler ve hatta öyle şelaleler gördüm ki görseniz şaşıp kalırsınız türkiyemi burası dersiniz.

:D bende işim gereği doğu güneydoguyu 10 gunde bir karış karış geziyorum 7 yıldır onun için o dediğinz yerleri görmüşüm dediğiniz gibi olaylar olmasa insanlar gelip görebilseler mukemmel yerler var
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:D bende işim gereği doğu güneydoguyu 10 gunde bir karış karış geziyorum 7 yıldır onun için o dediğinz yerleri görmüşüm dediğiniz gibi olaylar olmasa insanlar gelip görebilseler mukemmel yerler var

Ben gidip görmesem yada gidip gören arkadaşlarım anlatmasa hayatta inanmazdım şırnakta öyle güzel yerler olduğunu.Hatta eski bir çalışanımın kardeşi hakkaride yapmıştı askerliğini aynı şekilde oda anlata anlata bitiremiyordu.Sonuçta şöyle düşünün tüm kış boyu doğuya yağan kar ın bir kısmı taa haziran ayına kadar eriyerek o bölgelerdeki derelere akıyor yıllardır. ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuzey Ege; saydığın yerlerin hepsine gittim + kuzey egeyide gezdim.

Saros körfezi kömür limanı mesela.

komurlimani2.jpg

Ben bi kuzey egeyi gezmeyi cesaret edenmedim.Sonuç olarak adı üstünde kuzey=soğuk :)Gittiğim en kuzey foça :)

Benim soğuktan yana pek şikayetim olmaz sonuçta ben kışında denize giriyorum avlanmaya

Ama eşime soğuk deniz diyince parmağını bile sokmaz suya :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine iş için Mardine de gelmiştim ve çok beğenmiştim.Bütün şehir masal şehri gibi ya şu ana kadar gördüğüm nostaljisi en bozulmamış şehir diyebilirim.Bide görünüşüne bakmadan yediğim mumbar dolmalarını çok beğenmiştim :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.