Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Sync Mobil Uygulamaları (SYNC 1, SYNC 2, SYNC 3)

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Computex 2012 Tayvan Fuarından...

SYNC yazılımı ile otomotiv endüstrisinin en iyi insan-makine arabirimlerinden birine sahip olan Ford, bu alandaki liderliğini AppLink programıyla daha da ileriye taşımak istiyor. Otomobiliniz ve Android telefonunuz arasında iletişim kurmayı ve telefonunuzda bulunan uygulamaları sesli olarak yönetebilmeyi sağlayan AppLink, özellikle ülkemizde olduğu gibi trafikte saatler harcayan kullanıcılar için epey faydalı olabilir.

Şimdilik sadece Asya ülkelerinde desteklenen yazılım ilerleyen zamanlarda Ford’un bölgesel ortaklarıyla çalışmaları sonucunda tüm Dünya dillerinde kullanılabilir bir hal alacak.

AppLink yazılımı sayesinde SYNC Dünya’da akıllı telefondan sesle komut edilebilen ilk otomobil işletim sistemi olacak. AppLink Android platformunun yanısıra iOS ve Blackberry OS üzerinde de kullanılabilir.

Şu anda Kuzey Amerika’daki kullanıcılar için AppLink’in desteklediği uygulamalar ise şöyle;

• TuneIn radio- Dünya üzerinde 50.000′den fazla radyoya erişebilen bir uygulama
  • Stitcher – Radyo programları ve podcastleri takip etmek için geliştirilen bir uygulama
  • Pandora- Kişiselleştirilebilir radyo servisi
  • OpenBeak- Twitterdan gelen güncellemeleri haber veren ve size okuyan bir uygulama
  • iHeartRadio – Online radyo servislerini dinleyebileceğiniz, kendi istasyonlarınızı yaratabileceğiniz bir radyo servisi
  • SYNC Destinations – Ford tarafından geliştirilen bu uygulama varmak istediğiniz noktaya erişim zamanınızı yol üzerindeki trafik durumunu size raporluyor. Ford kullanıcıları ayrıca bu sistem sayesinde gelecek varış noktalarını cep telefonlarından otomobillerinin işletim sistemlerine gönderebilecek ve yol boyunca sesli navigasyon hizmeti alabilecekler.
  • Scout by Telenav – Günlük navigasyon ihtiyaçlarınızı karşılan, ve bulundugunuz konumun etrafında yeni yerler keşfetmenizi sağlayan bir yazılım.

Computex 2012 fuarı boyunca Ford AppLink’in bazı yeni gelecek özelliklerini göstermeyide ihmal etmedi. Bunlardan en çok ilgi çekeni Facebook ve Ford mühendislerinin birlikte gerçekleştirdikleri bir sosyalleşme özelliğiydi. Bu özellik sayesinde kullancılar etraflarında arkadaşlarınızın “beğendiği” restoranları görüntüleyebilir, araçlarını park ettiklerinde otomatik olarak check in yapabilecekler.

Ford’un ayrıca geliştiriciler için yayınladığı SDK sayesinde AppLink dünya çapında tüm yazılım geliştiricilere kapılarını açmış olacak. AppLink sayesinde Ford, başlangıç seviyesinde bile etkileyici işler yapabilen bu yazılımın gelecekte otomobil kullanım tecrübelerimizin ne yönde değişebileceğine dair ipuçları sunuyor.

Ayrıca syncmyride.com adlı sitede uygulama geliştiriciler için SDK'ları yayımlıyor.

Kaynaklar:

1- http://www.androidtu...androidlenecek/

2- http://www.ford.com/syncmyride/

3- http://www.androidce...expand-globally

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Malum bu applink'ler için klima ve belirli sistemleri yöneten program yapıp araç içindeki (telde olur) GPS'den faydalanarak 'şu bölgeye geldiğimde dış havalandırmayı kapat iç sirk. aç' buradan ayrılınca tam tersine dön gibi komutlar veren yazılım yapmak isterdim.

Klima örnek misal sürekli gittiğiniz yerde mezarlık vardır o bölgeye giderken müziği kes ayrılırken devam et gibi. 

Yolda aklıma geldi, şahane olurdu. Benden bir fikir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Hort yapayım azcık sync gen1  den gen2 ye güncellemeyi servislerden yaptıran varmı

şu anda şöyle çalışıyo 

gen1 klima -> wait for it -> max/min/sıcaklık

gen2 klima 22 derece 

-------

gen1 radyo -> efem -> doksan üç nokta yedi

gen2 efem doksan üç nokta yedi

-------

gen1 ismi ara -> ev 

gen2 evi ara

spotify geçen gün keşfettim 10 numara çalışıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hort yapayım azcık sync gen1  den gen2 ye güncellemeyi servislerden yaptıran varmı

şu anda şöyle çalışıyo 

gen2 klima 22 derece 

-------

-------

gen1 ismi ara -> ev 

gen2 evi ara

Böyle bir güncellemeye uygun mu araba üzerindeki sistemler? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu anda şöyle çalışıyo 

gen2 klima 22 derece 

-------

-------

gen1 ismi ara -> ev 

gen2 evi ara

sync gen 1 nedir, sync gen 2 nedir? Benim bildiğim, sync gen 1, bizim araçlardaki sistem ve bu sistem ile klimaları kontrol edemiyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk hocam konuşan adam düğmesine basıver sonra klima de didıt yaptıktan sonra sıcaklık de didıt yaptıktan sonra 22 de klima 22 dereceye ayarlandı

klima -> maxsimum yada klima -> minumum da diyebilirsin

focus yada cmax benimkiyle aynı olması lazım seninkinin 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk hocam konuşan adam düğmesine basıver sonra klima de didıt yaptıktan sonra sıcaklık de didıt yaptıktan sonra 22 de klima 22 dereceye ayarlandı

klima -> maxsimum yada klima -> minumum da diyebilirsin

focus yada cmax benimkiyle aynı olması lazım seninkinin 

Bu BVC modülünde ya da sync 2'de oluyor. Bizdeki sync 1'in klima arası pek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Olcay Sert Yok, onunla ilgili değil. Sizdeki BVC modülüdür. Ford, 2012'de bu sistemi sync ile değiştirdi. Acil yardım sistemi eklendi ama klima kontrol gitti. Sync sadece USB ve telefonda işe yarıyor. Sizin yukarıdaki tablo doğrudur. Sadce "BVC" ve "sync 2" diye düzeltmeli. Sync 1 bu konuda biraz gariban kalıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca Otosanlık durum değil, sync geldi arabalara ondan sonra bu şekilde satıldı. Sync özellikleri verdiğimiz eski dökümanlarda mevcut. Klima kumandası gitti başka şeyler geldi en önemlisi Acil Yardım.

Yukardaki gen1 ifadesi yanlıştır onu düzeltiriz.

Ayrıca deri koltuk ve ısıtma 2015'e kadar vardı adı ise X paket, bunu satın alanlarda oldu sadece (her zaman olduğu gibi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki benim arabanın kıllanma klavuzunda sync ile şunu yapabilirsiniz falan filan diyordu bunları modül olmadan mı yazmışlar kitaba? 

gen1 ifadesini https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Sync den bakabilirsiniz SYNC Gen1, Sept. 2007-Nov. 2012

sizin bahsettiğiniz acil arama vs zaten sync gen2 de var

SYNC v1, which debuted September 2007, offered the ability to play certain entertainment media, the ability to connect to certain mobile phones and digital audio players and to utilize SMS.[3] In January 2008, SYNC v2 was released, which enabled two new Ford developed applications: 911 Assist and Vehicle Health Report.[3] 

yani @Murat Kavuk sizin sync en az gen1. v2 (acil durum arama olduğundan) benimkiyse sync gen1.v1 şahsen klima kumandası gidecekse güncelletmem :) şu anda en güncel gen1 v4.4 var sonra gen3.

@Yakup Çağatay evet bu seneye kadar varmış kataloglarda ama bu sene yok gen2 yerine gen1.v2 demek lazım mış. benim ara. 2012 mart girişli nisanda satışı yapılmış 2011 kataloğunda bile sync var. burda benim eksik kaldığım yer gen1 -> gen2 değilde gen1 -> gen3 olmalıymış. 

hah bendeki şöyle bişi https://www.youtube.com/watch?v=RXiYMsx7hTU

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Olcay Sert Bence wikipedia, Amerikadaki durumu anlatıyor. Sizde BVC modülü var. Focus 2'deki sistem ile pek farklı çalışmıyor. Nokia ile yapılan çalışmanın ürünü olmalı. Sync ise Microsoft ile ortaklaşa yapılan çalışma idi. İsimlendirme çorba olmuş olabilir. Ya da BVC yerine ford Avrupada da sync ifadesini kullanmaya başlamış olabilir. Ama modüller farklı, dolayısıyla güncelleme ile mevcut özellikleri kaybetmezsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Olcay Sert Bence wikipedia, Amerikadaki durumu anlatıyor. Sizde BVC modülü var. Focus 2'deki sistem ile pek farklı çalışmıyor. Nokia ile yapılan çalışmanın ürünü olmalı. Sync ise Microsoft ile ortaklaşa yapılan çalışma idi. İsimlendirme çorba olmuş olabilir. Ya da BVC yerine ford Avrupada da sync ifadesini kullanmaya başlamış olabilir. Ama modüller farklı, dolayısıyla güncelleme ile mevcut özellikleri kaybetmezsiniz.

Murat merhaba,

benim 2011 C-Max Tit da (yeni kasa Sony olmayan) klima sesli kontrol ediliyordu.

2012 den sonra bunun kalkması bana çok tuhaf gelmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat merhaba,

benim 2011 C-Max Tit da (yeni kasa Sony olmayan) klima sesli kontrol ediliyordu.

2012 den sonra bunun kalkması bana çok tuhaf gelmişti.

İşte onun da nedeni, "one Ford" çalışmaları kapsamında, Avrupadaki mevcut sistem yerine Amerikadan sync'in transfer edilmiş olması olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Sync Mobil Uygulamaları (SYNC 1, SYNC 2, SYNC 3) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.