Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Sync Mobil Uygulamaları (SYNC 1, SYNC 2, SYNC 3)

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Sync 3 version 3.0 derleme 18025'i kurmak için ekli linki kullanabilirsiniz. Uygulama, dil paketi (EU) ve gracenote (EU) güncellemeleri içerir. Araç modeli farketmez, navili ya da navisiz de farketmez. 

https://drive.google.com/file/d/1rSOXC2UHmZ74Iq0vMfExAmDNu4BRsSEA/view?usp=sharing

Yükleme için; sıkıştırılmış dosyayı bir klasöre açın ve içeriği boş bir usb belleğe kopyalayın. Belleği araca taktığınızda, bir süre sonra sistem güncellemesi yazısını göreceksiniz. Bundan sonra mümkünse aracı stop etmeyin ve usb belleği çıkarabilirsiniz yazısı görünceye kadar da çıkarmayın (daha önce çıkarırsanız işlem yarım kalır ve bir dahaki sefere baştan başlar). Yükleme 20-40 dakika civarı sürebilir.

Not: Bir şey olmaz ama, olursa karışmam, deneyen kendi sorumluluğunda yapar.. :) 

dosyalar.jpg

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat Bey; öncelikle paylaşımız için teşekkür ederim. Deneyimlerinizden mümkün olduğunca istifade etmeye çalışıyoruz. 2017 kuga stline sahibiyim.  Fakat ben hangi güncelleme versiyonunu anlattığınız biçimde yüklediysem herhangi bir yükleme gerçekleşmiyor. Dosyaları usb 'ye FAT32 dosya biçiminde kopyalayıp yüklediğimde, sistem dosyaları görmüyor, usb'ye exfat biçiminde kopyalayıp yüklediğimde, sistem kurulum başlamadan "kurulum başarısız" yetkili bir ford servisine başvurun diye uyarı veriyor. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Gözden kaçırdığım bir şeyler mi var.(aracı aldığımdan bu yana herhangi bir güncelleme yapamadım. Sync 3 version 2.2. hala)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ömer Berber yazdı:

Murat Bey; öncelikle paylaşımız için teşekkür ederim. Deneyimlerinizden mümkün olduğunca istifade etmeye çalışıyoruz. 2017 kuga stline sahibiyim.  Fakat ben hangi güncelleme versiyonunu anlattığınız biçimde yüklediysem herhangi bir yükleme gerçekleşmiyor. Dosyaları usb 'ye FAT32 dosya biçiminde kopyalayıp yüklediğimde, sistem dosyaları görmüyor, usb'ye exfat biçiminde kopyalayıp yüklediğimde, sistem kurulum başlamadan "kurulum başarısız" yetkili bir ford servisine başvurun diye uyarı veriyor. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Gözden kaçırdığım bir şeyler mi var.(aracı aldığımdan bu yana herhangi bir güncelleme yapamadım. Sync 3 version 2.2. hala)

Uzaktan yorum yapmak biraz zor. Öncelikle benim yukarıda verdiğim linki denediniz mi? USB için; minimum 16GB bellekli, exfat ya da ntfs formatında olabilir, bellek öneririm. Dosyaları USB'ye kopyaladığınızda görüntü bir önceki mesajda koyduğum resimdeki gibi olmalı. SyncMyRide klasörü içinde 3 adet dosya olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 hours ago, Ömer Berber said:

FAT32 olmamasi lazim, exFAT olmasi lazim, bir de sorum olacak acaba hata "MEM" hatasi mi? navigasyon var kuga da?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler. 3.0 yeni araçlarda çok önceden çıktı diye biliyorum ama eski araçlar için yayınlamamışlardı. Artık resmen sunulmaya başlanması iyi olmuş. Ben de meraktan indireyim dedim ama şirkette internet hızı yavaş, ancak akşam evde indiririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra yükleme yapabildim. Yükleme Sorunu usb bellekten kaynaklanıyor olsa gerek.(iki tane 32 gb SANDİSK usb ile denememe rağmen sistem usb'leri algılamadı. Oysaki medya dosyalarında sorun yok.) Üçüncü bir 32 gb kingston  bellek ile deneyince yaklaşık 20 dakikada bütün dosyalar güncellendi. Dosyalama biçimi farketmiyor. Bütün formatları sistem algılıyor. Şimdide aracımda navigasyon olmamasına rağmen sürekli "harita dosyaları güncelleniyor" uyarısı alıyorum. Yüklediğim versiyon Murat Bey'in paylaşmış olduğu Sync 3 version 3.0 derleme 18025

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Ömer Berber yazdı:

Arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra yükleme yapabildim. Yükleme Sorunu usb bellekten kaynaklanıyor olsa gerek.(iki tane 32 gb SANDİSK usb ile denememe rağmen sistem usb'leri algılamadı. Oysaki medya dosyalarında sorun yok.) Üçüncü bir 32 gb kingston  bellek ile deneyince yaklaşık 20 dakikada bütün dosyalar güncellendi. Dosyalama biçimi farketmiyor. Bütün formatları sistem algılıyor. Şimdide aracımda navigasyon olmamasına rağmen sürekli "harita dosyaları güncelleniyor" uyarısı alıyorum. Yüklediğim versiyon Murat Bey'in paylaşmış olduğu Sync 3 version 3.0 derleme 18025

Öyle bir uyarı yok desem :) Çeviri hatası olabilir mi, mümkünse ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz. Bu tür güncellemeleri usb ile yaptıktan sonra; wifi ağına bağlanıp, el ile güncelleme çalıştırmak gerekiyor. Aksi takdirde her açılışta size güncelleme uyarısı veriyor. Uyarı almamak için bir yöntem de; ayarlara girip, otomatik sistem yükleme seçeneğini kapatmak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Mark Jones yazdı:

resmi 3.0 simdi avrupa icin de cikmis, link paylasabiliyor muyuz bilemedim ama gerekirse kaldirin, turkce dil paketinde icinde

http://ivsu.binaries.ford.com/owner-package/581841255141257581/WF0VXXGCEVHJ12972.zip

Paylaştığınız link navigasyonlu cihazlar için sanırım. Boyut epey büyük. Navigasyonsuz cihazlar için link var mı elinizde? Bir de sürümü merak ettim. 

Edit: Sürümü buldum sanırım. 18025. 

Günal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Günal Yılmaz yazdı:

Paylaştığınız link navigasyonlu cihazlar için sanırım. Boyut epey büyük. Navigasyonsuz cihazlar için link var mı elinizde? Bir de sürümü merak ettim. 

Edit: Sürümü buldum sanırım. 18025. 

Navisiz olan sürümü bende bulamadım, şuan naviler piyasada sanırım.

--1 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bu ekrana giremiyor olmanız gerekirdi, çok ilginç. Akşam farklı bir versiyonun linkini atarım, uygulamayı güncellersiniz.

Asbuiltten navi açılsa, haritalar üzerine yüklenemezmi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.