Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Sync Mobil Uygulamaları (SYNC 1, SYNC 2, SYNC 3)

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Bir Navigasyon uygulaması daha sisteme dahil edildiğini duyurdu Ford.

Waze

AppLink ™ sayesinde, Ford, Waze'in özellik dizisini SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi ile bütünleştirerek kullanıcıların Waze'i bir aracın dokunmatik ekranı üzerinden ve sesli komutlarla tamamen çalıştırmasına izin veriyor.

Önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan SYNC 3 3.0 veya daha üst sürümü ile donatılmış herhangi bir 2018 model yıl Ford aracı dokunmatik ekranında Waze'i çalıştırabilecek.

Diğer SYNC 3 özellikli Ford araçları, Waze işlevselliği sağlamak için bir kablosuz güncelleme veya USB üzerinden güncelleme alacaklar.

Waze-screen2.jpg

waze-screen.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Waze

AppLink ™ sayesinde, Ford, Waze'in özellik dizisini SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi ile bütünleştirerek kullanıcıların Waze'i bir aracın dokunmatik ekranı üzerinden ve sesli komutlarla tamamen çalıştırmasına izin veriyor.

Önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan SYNC 3 3.0 veya daha üst sürümü ile donatılmış herhangi bir 2018 model yıl Ford aracı dokunmatik ekranında Waze'i çalıştırabilecek.

Diğer SYNC 3 özellikli Ford araçları, Waze işlevselliği sağlamak için bir kablosuz güncelleme veya USB üzerinden güncelleme alacaklar.

Waze-screen2.jpg

waze-screen.jpg

Waze android oto ile zaten kullanılıyordu, şuan waze app link ile özellikle kablo bağlanmadan yapılıyorsa tutar. Çünkü kullanıcılar (bende dahil ) kablo bağlamadan navi kullanmayı istiyor. Ama sygic gibi kablo ile olacaksa hiç olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Waze

Biz kurduk sync 3.0'ı :) Hemen yükleyip deneyelim. Sygic kurmuştum ama o ücretli idi, sildim gitti. Gerçi Tuncay ile aynı fikirdeyim, kablo bağlamak zorunda olunca çok da işlevsel olamıyor. Ama hız limiti var görüyorum. Harita da indirebiliyorsak sygic gibi, faydalı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıdaki site Mart ayında resmen açılacakmış şeklinde yorumlar okudum (şu anda fonksiyonel çalışmıyor). Bunun anlamı artık resmi navigasyon güncellemeleri "sonunda" başlıyor. İddialara göre 7 yıl boyunca sync 3 kullanıcısı ücretsiz harita güncellemesi yapabilecekmiş.

https://why-update-ford.azurewebsites.net/index.html

Waze için de Mart ayına kadar çalışacağı yazıyor (denedim çalışmadı da :) ) Henüz çalışmıyormuş.

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17307 yüklendi ve sorunsuz çalışıyor. Görünen bir değişiklik yok gibi. Waze bende önceki sürümde de çalışıyordu. Bana göre sanki Google haritalar daha iyi gibi geldi ama bir kaç denemeden sonra daha net bir fikir oluşacaktır. 

DSC_7095.jpg

DSC_7096.jpg

DSC_7097.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Sync Mobil Uygulamaları (SYNC 1, SYNC 2, SYNC 3) olarak değiştirdi
2 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Başlık açmayayım buradan sorayım. Nedir bu Waze ? ne işe yarar? indireyim mi android multimedyaya. 

Bir nevi Yandex. Ama bizim buralarda kullanımı pek yok diye tahmin ediyorum.  Ama usa da falan yaygın ve kullanıcılar doğru düzgün yorum ve kaza haberleri vs. yazıyor. Offline da çalışıyor diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, H. Cenk yazdı:

Başlık açmayayım buradan sorayım. Nedir bu Waze ? ne işe yarar? indireyim mi android multimedyaya. 

Ben de buralarda öğrendim waze'i :) Bizim için önemi, alternatif navigasyon yazılımı olması. Şu anda android telefona waze kurulunca; ve araca bağlanınca, "google maps" ile "waze" arasında seçim yapma şansınız oluyor. Sync 3 desteği başladığında da sygic yazılımına'e alternatif olacak. 

Senin arabadaki cihazda nasıl bilmiyorum. Eğer bizim gibi sadece google maps açabiliyorsan mantıklı. Ama yandex'i de kullanabiliyorsan, olsa da olur, olmasa da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

The Spotify integration with Ford SYNC was discontinued January 16, 2018.

Hadi geçmiş olsun hepimize... Çok alışmıştık, illaki o usb kabloyu taktıracaklar, 

''Bluetooth üzerinden, applink gibi sağlıklı olmuyordu''

Her oto sapa sms atan FORD Otosan bunun için, bir mail ya da SMS atmalıydı diye düşünüyorum.

Tuncay A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2/1/2018 - 10:30 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

The Spotify integration with Ford SYNC was discontinued January 16, 2018.

Hadi geçmiş olsun hepimize... Çok alışmıştık, illaki o usb kabloyu taktıracaklar, 

''Bluetooth üzerinden, applink gibi sağlıklı olmuyordu''

Her oto sapa sms atan FORD Otosan bunun için, bir mail ya da SMS atmalıydı diye düşünüyorum.

Sync 3 aplikasyonların ben çok da geleceği olduğunu düşünmüyorum. Carplay ya da Android Auto aktif iken kullanamıyorsunuz. Eh, bunları kapatmak da pek mantıklı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, uğur özsabır yazdı:

birileri de sync 2 ye birşeyler çıkarsa idi nolurduuuuu:)

biz sync2 leri tınlayan yok sanırım üzücü:(

400 dolar civarına interface'ler satılıyor. Android versiyonları da var. Mevcut sync 2'de android auto olmadığı için başka türlü zor olur.

Ruslar dosyalar aynı versiyon olursa iyi olur demiş, ben de gracenote'u downgrade ettim. Sonuçta navi dosyaları dahil tüm dosyaları sync 3 version 3.0 (JR3T) yaptım ..

dosyalar.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.