Jump to content
  • 0

2012 Focus 3, 1.6 Tdci Sabah Ilk Kalkışta Gaz Yemiyor

Metin Söğütdelen
 Paylaş

Soru

Hayırlı günler, aranıza yeni katıldım,  benim 2012 focus 3   1.6 tdci aracım var ,sabah ilk defa çalıştırıp 2-3 dakika ısıttığım halde,ilk kalkış yaptığımda araç gaz yemiyor, yığılıyor ve sakirtili çalışıyor, motor  belli bir ısıya gelince hiçbir sorun kalmıyor.  Aracın bakımı mazot filtresi dahil yeni yapıldı,  maf,map,egr , enjektörler temizlendi bakım yapıldı,  mazot basinc müşürü değişti , mazotu opetten aliyorum, bütün bunlar yapılmasına rağmen hala sorun devam ediyor, daha önce başına gelen var mı,  yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaslar sorunum çözüldü Degerli arkadaşlar, öncelikle  verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Çok şükür sorunu çözdük,  sıkıntı enjektörlerden çıktı,  ilk gittiğim enjektör tamircisine tam 4 defa enjektörler  söküldü, kodlandi, yol adaptasyonu yapıldı ama bir türlü sorun çözülemedi,  bu yüzden bu ustayla yollarımızı ayırmaya ve başka usta arayışına girdim,  ve Ankara Şaşmaz san. sitesinde Güneş Dizel Enjektör ve pompa , Sefa usta ya gittim, enjektörler söküldü, temizlendi, ayarlandı,  kodlandi, yol adaptasyonu diğer ustadan farklı olarak yapıldı veee ertesi sabah aracı çalıştırdım hiç bir sorun kalmadığını gördüm. Teşekkürler Sefa usta, demek ki sorunun bir defada halledilmesi için işi bilen birini bulmak gerekiyormuş .Böyle sıkıntıları olanlar için doğru adres Ankara Şaşmaz Güneş Pompa Enjektör şiddetle tavsiye edilir. Kaç gündür diğer tarafta boşuna beklemişim. Herkese selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmis olsun mazot filitresi orjinalmi birde enjectörler tamiri pek tutmuyor ( cogu pompacida orjinal hardich cihaz yok) eğer hepsi sikinti yok eminim diyorsaniz araci orjinal cihaza bağlatip beyin güncellemesi yaptirip birde öyle deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Cengiz Karaibrahim yazdı:

Geçmis olsun mazot filitresi orjinalmi birde enjectörler tamiri pek tutmuyor ( cogu pompacida orjinal hardich cihaz yok) eğer hepsi sikinti yok eminim diyorsaniz araci orjinal cihaza bağlatip beyin güncellemesi yaptirip birde öyle deneyin.

Cengiz bey , cevabınız için teşekkür ederim, enjektörleri iki defa kodlattim ve yol adaptasyonu yaptırdım,  mazot filtresi orjinal olarak daha yeni değişti,  artık yetkili servisten başka yol görünmüyor,  randevu aldım yarın götüreceğim inşallah. Hayırlı günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.