Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni S60 2.0T 203 Ps Powershift İnceleme & Kıyaslama - Güvenlik Özellikleri

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Audi, satarken kolay olur :) Binerkende daha havalı, sürmeden başka birşey demek zor.

Gönderilerim HTC One X ile Forum Runner

Tek eksiği vak vak damgası ve gölgesi...Yer yer malzeme kalitesi..S60 iyi bu konuda..Kendi tarzı var potansiyeli belli..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seçin bakalım:

A4 2.0 TFSI 211 HP quattro S-tronic PI 142.000 TL

S60 T5 Premium 240 HP Powershift 143.000 TL

Quattro + DSG'nin tıpkısının aynısı > ekstra 30 beygir

Quattro allroad ise o süspansyonlarla tartışmasız olarak a4 tercih edilmeli bence.

Tabi ben yine de gidip 320d alırdım :kıhkıh: :kıhkıh:

Otomatik Frenli Çarpışma Uyarısı ve Yaya Algılaması

Muazzam şekilde çalışıyor, trafik oluştu yolda; satıcılar vardır hani çizgi üzerinde olurlar, onları hatasız algılıyor. Mesela cadde'de giderken ara sokakta bir araba aniden önümüze çıkmaya kalkıştı hemen çarpışma uyarısı çalıştı.

Malesef tanıtımı "epic fail" olmuştu :kıhkıh: :kıhkıh:

Gerçi tabiki de bilgili insanların hiçbiri bunlara göre hareket etmediler ancak aracın kendi kendine fren yapması sayesinde çarpışma engellenemese de hasarın ne kadar azaltıldığının farkında değiller bence :).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanıtım'ı geç testinde ise volvo gibi hiçbir marka yapamadı (bu hariç hepsi çarptı).Jaguar,bmw,Merco,Audi,vw gibi.. mondeo'da olmadığı için bilmiyoruz ama volvo'nunkinin aynısı olacaktır :D Focus'daki daha doğrusu çünkü bu sistem avrupa'da focus üzerinde mevcut..Ödüllü Ncap'dan..

Dsg dediğin şey zaten powershift'in aynısı sayılır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk ödül alan Volvo ancak şu an Ford, Mercedes ve VW de aynı ödüle sahip.

Euro NCAP Advanced | Rewards November 2011:

2010'da Volvo'nun aldığı ödül:

Yayalar için olanı hala sadece Volvo'da var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

otoban arabası onlar , burada şehir arasında zırt pırt trafikte mık mık ötecek , uyuz olurum ben ... otobanı düz yolu gördünmüde , görmemiş gibi a-z'ye bütün sürücülerin içine michael schumacher kaçar gazlar ( e naapsın mütamadiyen trafik , düz yol görünce gazlar) ... yani şehir içi uyarı sistemi filan gereksiz , bana albenisi gelmiyor... focustaki aktif fren kontrolü oda biryere kadar iyi , netekim zamanında sandviç yiyordum , netekim önüme döktüğüm birşeyi sileyim derken öndeki araca geçirip kaputu elime almışlığım olmuştu ; o tip durumlar için süper , ama döner kavşaklardan arabalara teğet geçerken yaptığı zang diye frenlemeye de uyuz olmuyor değilim ... Ha birde uzun yol için şerit takip sistemi de kullanışlı , onun dışındakiler bence gereksiz ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adaptif hız kontrol sistemi videosu aksama burada :)

Süper sistem olağanüstü....

post-1-1339871043,6972_thumb.jpg

Yaz sonunda eski s60 gidiyor yeni s60 aileye katılıyor.. % 90 karar verildi motor da 2.0D umarım revizyon olur motorlarda.. Dizelde yani. Eski motor çünkü ve 5 silindirli çok tüketiyor.

200 km/s'ye kadar hızlarda sürücünün öndeki araçlarla güvenli bir mesafeyi korumasına yardım eden bu üçüncü nesil ACC bütün yolculuklarda daha rahat bir sürüş için destekleyici bir sistem. Yavaş hareket eden şehir trafiğinde, ACC dur/kalk fonksiyonu otomatik olarak hızınızı öndeki araca göre ayarlıyor. Araç dururken, öndeki aracı yumuşak bir şekilde izlemek için düğmeye ya da gaza dokunmanız yeterli. 30 km/s'nin üzerindeki hızlardaysa, istediğiniz hızı ve öndeki araçla minimum zaman aralığını seçmeniz yeterli. Radar algılayıcısı önde daha yavaş giden bir araç algıladığında, hızı otomatik olarak o araca göre ayarlıyor. Yol açıldığında, otomobil yeniden seçilen hıza dönüyor. ACC devre dışıysa ve öndeki araca çok yaklaşılırsa, mesafe uyarısı fonksiyonu ön camın alt bölümünde bir uyarı ışığı göstererek uygun mesafeyi korumanıza yardım ediyor.

* 0-30 km/s hızlarda devrede olan dur/kalk fonksiyonu sadece otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adaptif hız kontrol sistemi videosu aksama burada :)

Süper sistem olağanüstü....

post-1-1339871043,6972_thumb.jpg

Yaz sonunda eski s60 gidiyor yeni s60 aileye katılıyor.. % 90 karar verildi motor da 2.0D umarım revizyon olur motorlarda.. Dizelde yani. Eski motor çünkü ve 5 silindirli çok tüketiyor.

200 km/s'ye kadar hızlarda sürücünün öndeki araçlarla güvenli bir mesafeyi korumasına yardım eden bu üçüncü nesil ACC bütün yolculuklarda daha rahat bir sürüş için destekleyici bir sistem. Yavaş hareket eden şehir trafiğinde, ACC dur/kalk fonksiyonu otomatik olarak hızınızı öndeki araca göre ayarlıyor. Araç dururken, öndeki aracı yumuşak bir şekilde izlemek için düğmeye ya da gaza dokunmanız yeterli. 30 km/s'nin üzerindeki hızlardaysa, istediğiniz hızı ve öndeki araçla minimum zaman aralığını seçmeniz yeterli. Radar algılayıcısı önde daha yavaş giden bir araç algıladığında, hızı otomatik olarak o araca göre ayarlıyor. Yol açıldığında, otomobil yeniden seçilen hıza dönüyor. ACC devre dışıysa ve öndeki araca çok yaklaşılırsa, mesafe uyarısı fonksiyonu ön camın alt bölümünde bir uyarı ışığı göstererek uygun mesafeyi korumanıza yardım ediyor.

* 0-30 km/s hızlarda devrede olan dur/kalk fonksiyonu sadece otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.