Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benimde klima düğmelerinin arkasından bir zırıltı tırıltı gelip duruyor,özellikle sert şekildeki kasislerde kasise girip çıkarken veya sürekli kasisli ve engebeli yolarda sürekli olarak,ayrıca vites değiştirirken diyelim 4 ten 3 e inersinde hani motor devri düşük kalırda araba titrer bir süre ama gider ya o sırada yapıyor...Uzunca dinlemelerden sonra tam klima ve otomatik park düğmelerinin olduğu kısmın arkasından geliyor. olduğunu anladım...Çok sinir bozucu hale gelmeseydi sorun değildi de son zamanlarda nerdeyse düz yolda bile yapar oldu,gevşek bir şeyler var orta konsolda ama bne anlamadım ki ?

Aynısı benim arabada da var hatta sol ön kapı ve göğüsün kesiştiği yerdende bir ses geliyor ama tam neresi olduğunu bulamadım.

Kışın plastik parçalar  daha çok ses yapıyor yazın hiçbir yerden ses gelmiyordu. :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende dün , biraz sesini dinleyeyim dedim arabanın , 80 den sonra sanki lastikte çakıl varmış gibi ama çok ince hırıltı tadında bir ses var ... sanki arka taraftan geliyor ... 

geçenlerde dandik lastik taktırdım , onunda gürültüsü olabilir gibime geliyor ... bende haftasonu bir lifte kaldıracam arabayı bakalım ne olmuş ...  inşallah taş vardır lastikte :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar iş yoğunluğundan uzun süredir foruma giremiyordu yeniden buluşmaktan memnum.Ben buraya çözüme ulaşan sorunların yazılması ve bir seferde görülmesi için konu açmıştım fakat sorunlar tartışılmaya devam ediyor gibi buda sizler ve bizler için zaman kaybı ve bilgi kirliliğine yol açıyor.Neyse ben bu tıkırtı konusunda servise direksiyon kutumu değiştirttim ama sonuç hüsran oldu şimdi daha şiddetli bir direksiyon tıkırtısı var.Servisin kulağı sağır olacak ki yok diyor ama benim 10 yaşındaki oğlum, baba bu ses nereden geliyor diyor siz düşünün artık.Başka bir servise vakit bulduğumda gideceğim.Bu arada başka bir arkadaşın f 3 ünü kullandım onda bu ses yok demek ki hepsinde aynı sorun yok nedense.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

f 3 ünü kullandım onda bu ses yok demek ki hepsinde aynı sorun yok nedense.

Hepsinde az veya çok yapısal kaynaklı var bu ses, sadece uygun şartlar oluşmamıştır.

Servislerin kronik şikayet listesinde şu anda birinci sırada, ses yapma dışında bir sorun yaratma potansiyeli olmadığı ifade edilmekte.

Yeni Fiesta'larda da var ve onlar 3-4 yıldır yollarda arıza çıkaran yok.

Yani kısacası çok kafaya takmaya gerek yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende de 1 haftalık araç yokuş yukarı çıkarken direksiyonun, hız göstergelerinin ust kısmındaki kokpitten tıkırtı cızıltı gelıyor. sıkınca yada hafif vurunca geçiyor. arada bir çıkıyor.Özellikle rampa çıkarken titremeyle beraber oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende de 1 haftalık araç yokuş yukarı çıkarken direksiyonun, hız göstergelerinin ust kısmındaki kokpitten tıkırtı cızıltı gelıyor. sıkınca yada hafif vurunca geçiyor. arada bir çıkıyor.Özellikle rampa çıkarken titremeyle beraber oluyor.

Volkan sen böyle anlatınca, eski siyahbeyaz TV ler geldi aklıma ..:):): Şaka bir tarafa aynaya yakın sensörlerin oradan geliyordur, daha önce paylaşılmıştı, serviste o bölgeden gelen sesi çözdükleri de paylaşılmıştı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

Maalesef bu sesler benim 2012 model aracımdada var klima panelinini altından gelen ses (Bora beydekinin aynısı) gösterge panelinin oralardan gelen çıtırtı şeklinde ses,  birde sol ön teker çukura girince direksiyon milinden geldiğini düşündüğüm ve boşluktan kaynaklandığına inandığım ses. Son olarak dün fark ettiğim sağ ön kapının kapı üzerindeki fitilleri  bazı yerlerinden ayrılmış önümüzdeki ay ilk bakıma gittiğimde göstereceğim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet arkadaşlar dogruyu söylemek gerekirse focus 2.5 un yürüyen aksam focus 3 ten daha iyi  onlarca kez test ettim en son dün bindim focus 2.5 çok daha sessiz amortisör sessiz çalışıyor ses gerçekten yok. Ama focus üç yürüyen sesli çalışıyor tabla sesi var lastik basınçları doğru olmasına rağmen ve aracım 4000km de resmen zıplayarak gidiyor.ayrıca volvo s40 test ettim arkadaşlarımın arabası km 80000 di araçta inanırmısınız yürüyen namına ses yok özellikle çok bozuk yollarda kullandım ve çok yavaş kullandım yoksa sesi duyamazsınız.servis napıyo biniyo araca ancak hızlı kullanmayı adet edinmişler bastıkça basıyo gaza sonrada ses yok diyo tabi olmaz motor sesinden duyamıyorki sesi .paylaşmak istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Amartisörden ses geldiğini düşünenler servise gitmeli bence şahsi olarak sürdüğüm f3'lerde ben ses almadım.

Servis bu normal derse aracın karakteristik sesidir buna yapacak hiçbişey olamaz :) Kabul edip devam edilecek.Rahatsız ettiğini de pek düşünmüyorum ayrıca f2.5 sessiz karaktere sahip değil :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim malum ön cam değişti serviste müziğin sesini çok açınca ön camda sensörlerin bulunduğu kutu tıkırtı yapıyor. Özellikle bas vurunca tır tır tır ses geliyor :D Camla kutunu en üstte birleştiği yere kağıt mendil sıkıştırdım ses kesildi :D Bakıma gittiğimde göstereyim diyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet arkadaşlar dogruyu söylemek gerekirse focus 2.5 un yürüyen aksam focus 3 ten daha iyi  onlarca kez test ettim en son dün bindim focus 2.5 çok daha sessiz amortisör sessiz çalışıyor ses gerçekten yok. Ama focus üç yürüyen sesli çalışıyor tabla sesi var lastik basınçları doğru olmasına rağmen ve aracım 4000km de resmen zıplayarak gidiyor.ayrıca volvo s40 test ettim arkadaşlarımın arabası km 80000 di araçta inanırmısınız yürüyen namına ses yok özellikle çok bozuk yollarda kullandım ve çok yavaş kullandım yoksa sesi duyamazsınız.servis napıyo biniyo araca ancak hızlı kullanmayı adet edinmişler bastıkça basıyo gaza sonrada ses yok diyo tabi olmaz motor sesinden duyamıyorki sesi .paylaşmak istedim.

Bence tam tersi, f1,f2 ve f2,5 kullandım şu anda da f3 var bence yürüyen aksamı en sessiz olanı bu f3, belki de bendeki öyle :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araçları iyi dinlemenizi tavsiye ederim .müzik öğretmeniyim demekki çok hassasım.DEFALARCA DİNLEDİM KULLANDIM.BAKIN YOL SESİ DEGİL YÜRÜYEN AKSAM SESİ

selçuk tanrıverdi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araçları iyi dinlemenizi tavsiye ederim .müzik öğretmeniyim demekki çok hassasım.DEFALARCA DİNLEDİM KULLANDIM

Yeni kasada süspansiyondan ses gelmiyor, gelmemesi gerekir, geliyorsa bir aksaklık var demektir, bunu böyle bir kenara not edin.

Bir önceki kasada da yürüyen aksam sessiz idi.

Yürüyen aksamdan gelen ve normal kabul edilebilecek tek ses direksiyon kutusundan gelen ince tıkırtı ki onu da çok özel şartlarda ve nadir yapıyor, araçların en %25'inde var deniliyor.

Selçuk Bey bunun dışındaki yürüyen aksam sesi için servisinizi taciz edin (örneğin defalarca yazdım bende tüm ön amortisor sistemi garantiden değişti başlangıçta ses olduğu için...)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende stabilize yollardaki seslerden şikayetçiyim.Bazen ön tekerlekler çukura düştüğünde lakır lukur sesler geliyor.Bakıyoruz rot başlarında boşluk felan yok.Ama varmış gibi ses yapıyor.Bu yüzden başk bir focusa binip aynı seslerin onda olup olmadığını merak ediyorum.Bana sedan aracın önünde hbden daha fazla ses var gibi geliyor.Ya da benim arabada bir sıkıntı var.Bir bilen gelip sürse test etse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.