Jump to content
  • 0

2015 Audi Q5 Su Eksiltme Problemi

Samet Can
 Paylaş

Soru

Merhabalar,

Aracım Audi Q5 2015 model 92.000 km'de, aracımda su eksiltme problemi var. Ustaya götürdüğümde genleşme deposu problemli dedi değiştirdi ama problem çözülmedi. Servise götürdüğümde kaçak olmadığını söylediler. Problem araç kısa sürüşlerde motor çok zorlanmayınca ve çok ısınmayınca ufaktan su eksiltiyor fakat uzun yolculuklarda (1 saatten fazla) hız yapınca su uyarısı veriyor. Kontrol ettiğimde tüm depo boşalmış oluyor. Şüphem suyun çok fazla ısınıp tahliyeden dışarı atması. Fanlar çalışıyor. Servis tamponu, radyatörü söktü kaçak yok dedi. Problem ne olabilir? (Araç Cezayir'de buradaki yetkili servis ne kadar anlar çok kestiremiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

VW gurubu araçlarda soğutma sisteminde problemler oldukça fazla. Aracınızın devirdaiminden su kaçırıp kaçırmadığını kontrol ettirin/edin.

Devirdaim sorunları yaşanan bir araca biniyorsunuz (tabi hangi motor şanzıman ikilisine sahip olduğunuzu belirtmediğiniz için müneccim güçlerimi kullandım)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç 2.0 TDI devirdaim dediğiniz su pompası ise servis onu değiştirdi problem çözülmedi. Araç sinyal verdiğinde antifrizi max seviyesine kadar dolurdum biraz basınca 10 dk. içinde tüm su boşaldı. Genleşme kabı üstünede, etrafında belirgin şekilde antifriz vardı. Kapağı açtığımda pıst diye ses çıkıyor ama etrafında sızma ile ilgli herhangi bir kalıntı gözükmüyor. Bu yüzden kaynayıp tahliyeden atması ihtimali üzerindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Samet Can yazdı:

Araç 2.0 TDI devirdaim dediğiniz su pompası ise servis onu değiştirdi problem çözülmedi. Araç sinyal verdiğinde antifrizi max seviyesine kadar dolurdum biraz basınca 10 dk. içinde tüm su boşaldı. Genleşme kabı üstünede, etrafında belirgin şekilde antifriz vardı. Kapağı açtığımda pıst diye ses çıkıyor ama etrafında sızma ile ilgli herhangi bir kalıntı gözükmüyor. Bu yüzden kaynayıp tahliyeden atması ihtimali üzerindeyim.

kaynatmadan da atabilir zaten.. siz bence kabın kapağını değiştirin.. sadece pıst deyip elinizi yakacak kadar püskürtmediğine göre zaten buharın kaçtığı bir yer var demektir.. kapak harici bir yer olsa idi motor dışında ise borulardan içinde ise yağdan belli olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genleşme kabı ve kapağı yeni alındı. Araç 30 dk kullanımda full olan tüm suyu boşaltıyor. Genleşme kabı etrafında ve antfriz kalıntıları var. Belliki ya tahliyeden yada kapaktan dışarı atıyor. 

Servise tekrar bıraktım burada ''refroidisseur'' dedikleri soğutucu anlamına gelen bir parçanın çalışmamasından dolayı antifriz ısınıp dışarı atıyor dedi. Problem parça biraz pahalı tl ile 4500 tl civarına geliyor ve servise sorun çözülmezse ne olacak dediğimizde yapacak birşey yok aramaya devam edeceğiz cevabını veriyor. (Araplarda bu vurdumduymazlık malesef var). Doğru teşhis koyamazsak parça parça tüm aracı değişecekler 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.