Jump to content
  • 0

Focus Mk4 Araç Yalpalama ve Gaz Verme Hk.

Ali Ermişoğlu
 Paylaş

Soru

Merhaba,

2019 Focus 4 1.5 benzinli araç alarak aranıza katıldım.

Aracı 5900 km de aldım, şuan da 9400 km de..

birkaç sorularım olacaktı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Aracım rölanti pozisyonda iken, ayağımı debriyajdan çektiğimde, hafif bir gaz verme durumu mevcut. Aynı şekilde 1. vitese attıgım da önce gaz veriyor, o sesi duyabiliyorum.

bu bir sorun mudur ? sizlerin aracında da durum bu şekilde mi.

Bir diğer sorum da, araç hızlandıktan sonra, mesela 2. viteste 40 ile giderken ayağımı gazdan çektiğim de motorda bir yalpalama durumu mevcut.

Son olarak aracın bujilerini yetkili serviste mi değiştirmeliyim, fiyat konusun da bilgisi olan var mıdır.

yardımlarınızı rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
1 saat önce, Ali Ermişoğlu yazdı:

Aracım rölanti pozisyonda iken, ayağımı debriyajdan çektiğimde, hafif bir gaz verme durumu mevcut. Aynı şekilde 1. vitese attıgım da önce gaz veriyor, o sesi duyabiliyorum.

Çok normal.

Bir diğer sorum da, araç hızlandıktan sonra, mesela 2. viteste 40 ile giderken ayağımı gazdan çektiğim de motorda bir yalpalama durumu mevcut.

Motorda yalpalama derken? Motor kulakları kontrol edilebilir ancak düşük km'de ise aracınız onda da bir sorun yoktur. 

Son olarak aracın bujilerini yetkili serviste mi değiştirmeliyim, fiyat konusun da bilgisi olan var mıdır.

Nerede değiştirmek isterseniz orada değiştirebilirsiniz. Gereklilik veya zorunluluk yok bu bir tercih tamamen. Bana göre yetkili servis Ahmet'e göre kendim, Mehmet'e göre özel servis. 

Not: Doğru ürün uygun montaj olduğu sürece sorun yok, garanti için yapılanların doğru şekilde uygulandığının ispatı istenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Ali Ermişoğlu yazdı:

2019 Focus 4 1.5 benzinli araç alarak aranıza katıldım.

Aracınız hayırlı olsun.

Öncelikle bir servise giderek şikayetlerinizi söyleyin ve tecrübe etmelerini sağlayın. Aracınız garanti kapsamında.

Bujiler için çok erken ama onu da servise sorun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız hayırlı olsun, debriyaja bas çek esnasında rölanti yükselerek tekrar düşüyor, ben servise sordum yeni benzinli ford araçlarının hepsi bu şekilde dendi hatta transitlerde dahi bu sistem mevcutmuş. Şöyle bir etkisi var sıkışık trafikte araca hiç gaz vermeden debriyaj üzerinden aracı hareket ettirebiliyorsun amaç ve gaye bumudur emin değilim.

Birde bu yalpalama hissiyatı aracın 3 silindir olması ile alakalı, eğer aracınız da gerçekten bir arıza yoksa bu tip motorlar homurtulu ve biraz titreşimli olabiliyor, bence zamanla alışırsınız keyifli ve güzel bir araç tadını çıkarın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Motor yalpalaması sanki tüplü araçlar da olur tam gaz yemez de araç aktif hızından kaybediyormuş gibi bir durum. Tam anlatamıyorum ama servise göstereceğim artık.

Önceki aracım dizel idi, ilk benzinli arabam bazı şeyler farklı gelebiliyor 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.