Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus III İncelemem-Trend HB 1.6 TDCİ 95 PS Manuel -Mürekkep mavi

Dr.Mert

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Bügün öğleden sonra İskenderun Ford Ovalı Bayiinin yolunu tuttum ve detaylı bir inceleme yaptım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Focus III,önceki nesline göre malzeme kalitesi,işçilik ve ilk algı konularında epey bir yol kat etmiş.Özellikle Trend donanımlı bir F 2,5 ile F 3 arasındaki farktan bahsediyorum.

Aracın kapısını açtığınızda ilk dikkatinizi çeken göstergeler ve ön-konsol oluyor.Kullanılan plastik görünen ve sık dokunulan tüm alanlarda yumuşacık.Direksiyonun ele oturuşu,oturma pozisyonu,koltukların sarıp sarmalaması insana spor bir otomobilde oturuyormuş hissi uyandırıyor.

Göstergeler arasında kalan ve ön-göğüsteki ekrancıklar epey bi komik olmuş.Hatta trend donanımda fotolardan da göreceğiniz gibi ön-göğüsteki ekran şu 1990'lı yıllarda ki Casio marka digital saatlere benzemiş :yeah:

Koltukların oturuş pozisyonu,yan destekleri ve bel desteğini beğendim ancak kumaş kalitesi kötüydü ! Son derece basit hissettiriyordu.Tabi Trend olmasından ötürü.

Yine fotoğralardan farkedeceğiniz gibi el freni aynı F2,5 larda ki gibi aynı yerdeydi.Oysa titanium donanımda yeri farklı,neden böyle birşey yapılmış anlam veremedim !!

Şunu söylemeliyim ki digital klima olmayışı acayip kötüleştiriyor görüntüyü,ve tabiki sony teyp olmayışı da.

Düğmelerin yerleşimini çok beğendim.Özellikle cam açma-kapama düğmeleri bu kez olmuş :kıhkıh:

Arka diz ve baş mesafesinden önceki nesle göre ödün verilmiş ama yinede sınıf ortalamalarında.

Anahtar biraz küçülmüş ve daha hoş bir hal almış.Aracı ön-arka ve profilden beğendim ben.Tabi bu göreceli bir durum.

Arka bagaj ise bu haliyle sorun ! Hadi Hb'lerde yükseklik bir şekilde hallolur ancak sedanlarda iri birşey koymakta epey zorlanabilirsiniz! Zira fotolardan da anlayacağınız üzere tam boy lastik koyup etrafını dolgu malzemesi ile doldurmuşlar.

Racın yanıbaşında duran A4 kağıdında 46.950 TL fiyatı görünce afallıyabilir insan.

Trend donanımlı bir araç için fiyat uçuk !

Neyse sizleri Fotolarla başbaşa bırakayım...

10077.jpg

10100.jpg

10108.jpg

10116.jpg

10121.jpg

10128.jpg

10137.jpg

10146.jpg

10163.jpg

10171.jpg

10180.jpg

10213.jpg

10216.jpg

10220.jpg

10229.jpg

10244.jpg

10251.jpg

10257.jpg

10267.jpg

10271.jpg

10291.jpg

10285.jpg

10301.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu renge mürekkep mavi diyorlar,eski focuslarda ege mavi diye geçerdi. Al işte,şimdi sinir olma yine.Ya kardeşim müzik sisteminin gövdesi Titanyum X de de böyleeeee Trendde de böyle.Bari bir fark yapın yahu.Ne bileyim,mesela C-Mav de de aynı müzik çalar var ama tuşlar arasındaki bölümler parlak metal görünümde,hiç olmazsa Focus Titanyum X de bunu yapında trend donanımdan fark yaratın.Hele o orta konsol ekranı ne öyle yahu,gerçektende işportada satılan ucuz hesap makinası ekranı gibi...Gösterge arası ekran tüm donanımlarda aynı..3 satırlı,çözünülürlüğü düşük dandik ekran,ne estetik vaar,ne fonksiyonellik...Allahım yarabbim yaaa..Tv de reklamını gördüm yeni Focusun.Tam reklam olmuş...Reklamda sanırsınızki donanım olarak mükemmel...Yersen..Dimi Otosan Genel Müdürü Nuri Bey.... :yeah:^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Cok iyi.

Trend ile titanium arası asiri fark olması sanma ki titanium sahibinin karinadir. Bakınız premiumlara boyle uçurum fark olmaz zaten. Tebrik edilesi durum var.

Ayrıca reklâmda ki tek eksik dışardan jantdir sadece. Her firma da olası bir durum bu da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün izmir otokoça gittim........oranın duvarlarına senin temsili robot resmini çizip koymuşlar güvenlikçiler tek tek suratlarımıza bakıyorlardı sen en iyisi ford bayilerinden bir müddet uzak dur derim...:yeah:

Eheheheüüü...Zaten artıkın şekil değiştirip gidiyorum,her gidişimde farklı davranış farklı kişilik..Binbir surat gibi...Ama davranış hep fix :Cık,bu ne yaa,bu donanıma bu araba satmaz,kimsede almaz,olmamış,jettada şu var bunda yok,astrada bu var bunda yok şeklinde konuşuyorum...Yalnız dün satış elemanlarından bir tanesi hatırladı beni sanki ama tam emin olamadı,kıllandı,baktım çakacak hemen yanımdaki arkadaşı yanal dstekle satış elemanının önüne atıp sıvıştım ortamdan...Eylemlerim devam edecek :)^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaw kapı üstü malzemeye dokunmayı unuttum :rolleyes:

Tanıtım broşüründe Mürekkep mavi yazıyodu,blazer mavi daha koyu sanırım !

Konsoldaki ekran gerçekten çok komik,benim 1990daki tetrisin ekranı daha güzel ve okunaklıydı valla :blink:

Yakup bu el freni mevzusuna ne diyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vala sen şöe bişi yapsana ölelim....arkadasın çeksin videoyu uzaktan tamammı sen satış elemanlarına fırça kayarken burda izleyelim youtube bile koyarız...surviourdaki tanerden fazla oy kullanılır eminim........ankarada olsam kesin yapardım sana bunu ölürdüm gülmekten ya...........ooooofffff offfffff bi tek sana gülüyorum içtenliğine senin....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.