Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

En az 3 yıl makyaj falan yemez Focus 3...Makyajda da sadece belki ön tampon falan düzeltilir...1.0 Ecoboostta Türkiyede tutulmaz,2.elde satılmaz...Focus3 için çok zayıf kalır o motor...Bence hiç bulaşmayın..1.0 tartoışmasını daha öncede yapmıştım ama şu kadarına eminim 1.0 ecoboost 1.6 ecoboosttan çok daha fazla yakar f3 de....Tüpte taktırtamayacağınıza göre o arabayı az yaksın diye sağdan sağdan sürersiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En az 3 yıl makyaj falan yemez Focus 3...Makyajda da sadece belki ön tampon falan düzeltilir...1.0 Ecoboostta Türkiyede tutulmaz,2.elde satılmaz...Focus3 için çok zayıf kalır o motor...Bence hiç bulaşmayın..1.0 tartoışmasını daha öncede yapmıştım ama şu kadarına eminim 1.0 ecoboost 1.6 ecoboosttan çok daha fazla yakar f3 de....Tüpte taktırtamayacağınıza göre o arabayı az yaksın diye sağdan sağdan sürersiniz...

Zaten 3 yılada evin kredisi bitmiş oluyor o açıdan no problem. Ayrıca 1.0 ecoboost 1.6 atmosferikten ve 1.6 ecobo0sttan daha az yakar bence. 1.6 atmosferikten daha seri olur üstelikde. Haliye 1.6 ecoboostla performans kıyas edilemez bile. Yaptığım kmye göre lpg olmasa bile 1.0 ecoboost haliyle yeter sanırım bana. Ayrıca firmalar bu motorlara lpg uygulaması için yoğun bir çalışma içindeler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel hala az yakıyor ama..Km de yaktığı yakıta bakmak lazım...Fiyatı aynı bile olsa sonuçta dizel daha az yakıyor....

Bu arada Pazartesi akşamı Opetlerde benzin bulamadım yahu,adamlar zam gelecek diye benzin satmıyorlardı resmen....Saimekadındaki Opette benzin yok dediler,Gülverendekinde ise sıra vardı,millet zam geleceğini önceden nasıl duyuyor yaa.....Ayrıca artık sadece Opetten benzin alma muhabbetinden de vazgeçiyorum,Shell inde gayet güzel dizeli....

Dizelin daha az yaktığı aşikar ama günümüz fiyat politikasında 0 km. araç alan birinden mazottan sağlıyacağı avantajı peşin peşin alıyor firmalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizelin daha az yaktığı aşikar ama günümüz fiyat politikasında 0 km. araç alan birinden mazottan sağlıyacağı avantajı peşin peşin alıyor firmalar.

Muhabbeti Dizel-Benzine kaydırmadan bişey söylüyeyim o zaman,aslında olay çokda farklı değil,akaryakıt fiyatları artıyor,Türkiye bu konuda 1.sırada...Dizel araçların fiyatları da benzinliden yüksek..Yani aslında ikisinde de kazıklanmaktan kaçış yok..Sadece olayın psikolojik yönü nedeniyle tercihler değişiyor..özünde ise Sonuç aynı..çOK FENA KAZIKLANIYORUZ...Ama yine susacağız,aynı dağın yeliyiz,aynı toprağın koyunuzyuz şarkısıyla kazıklayanlara biat edeceğiz..çünkü Mazoşistiz toplum olarak...Acı çekmekten hoşlanıyoruz.... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhabbeti Dizel-Benzine kaydırmadan bişey söylüyeyim o zaman,aslında olay çokda farklı değil,akaryakıt fiyatları artıyor,Türkiye bu konuda 1.sırada...Dizel araçların fiyatları da benzinliden yüksek..Yani aslında ikisinde de kazıklanmaktan kaçış yok..Sadece olayın psikolojik yönü nedeniyle tercihler değişiyor..özünde ise Sonuç aynı..çOK FENA KAZIKLANIYORUZ...Ama yine susacağız,aynı dağın yeliyiz,aynı toprağın koyunuzyuz şarkısıyla kazıklayanlara biat edeceğiz..çünkü Mazoşistiz toplum olarak...Acı çekmekten hoşlanıyoruz.... :)

çok hoşuma gitti :)

aynı dağın yeliyiz,aynı toprağın koyunuzyuz --- bitirdi beni :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

He gurban sonuna gaddar Anadoluluyuhkg biz...Rock foreveaaaa...

çok hoşuma gitti :yeah:

aynı dağın yeliyiz,aynı toprağın koyunuzyuz --- bitirdi beni :)

Bu benzin fiyatlarına baka baka daha çooook meeeeeeeeletirler bizi....Nasılsa her defasında 30,40,50....Yedikçe kazığı dahasını istiyoruz...Daha öncekiler iyi şeepamıyorlardı bunlar iyi şaaapıyorlar,alternatifleri mi var sanki diiiyip durmak yok sokmaya devam diyoruz....Hayır bunu kabul edenler halinden memnunda bizim suçumuz ne kardeşim bize de dayatıyorsunuz istemediğimiz halde.....

Bu gidişle ben şeker kırmızıyı da satıp bizim köyden bozo eşeği getircem,en azından akaryakıt istemez,çöpleri falan yediririz sırtına biner ailecek gezeriz şehir içinde....Bundan sonra burada benim arabam bölümünün yanında benim hayvanım bölümüde açılsın...İşte benim hayvanım...

thumb-167066.jpg

Bora A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benzin.gif

BÖyle bi sticker var yakında arka cama yapıştırcam az kaldı.

Eski bir ileti ama bu stickerdan bulan olursa gÖndersin, hemen kendimi afişe edeyim...

aynı toprağın koyunuzyuz..

Bak bu çok doğru.

Yani koyun olduğumuz.

Bu zam değil güncelleme zaten...

Bu kadar sessiz, tepkisiz, hakkını aramayan, hesap sormayan, tek çÖzüm yolu olarak hırsızın yanında yer bulmaya çalışan bir toplum varlığında ben de olsam zam, pardon güncelleme yapardım.

Bu az bile.

Durmak yok, yola devam.

Avrupa'da akaryakıt fiyatlarında birinciyiz, ama burun farkıyla ve her klasmanda değil.

Yakışmıyor.

Açık ara Önde olmamız lazım.

Neyse satın alma gücüne vurunca biraz rahatlatıyor, liderliğmiz pekişiyor.

yakit.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski bir ileti ama bu stickerdan bulan olursa gÖndersin, hemen kendimi afişe edeyim...

Bak bu çok doğru.

Yani koyun olduğumuz.

Bu kadar sessiz, tepkisiz, hakkını aramayan, hesap sormayan, tek çÖzüm yolu olarak hırsızın yanında yer bulmaya çalışan bir toplum varlığında ben de olsam zam, pardon güncelleme yapardım.

Bu az bile.

Durmak yok, yola devam.

Avrupa'da akaryakıt fiyatlarında birinciyiz, ama burun farkıyla ve her klasmanda değil.

Yakışmıyor.

yakit.jpg

Bulgaristan, Polonya, Letonya gibi yerlerde benzin mazottan daha ucuz :yeah::)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bak bu çok doğru.

Yani koyun olduğumuz.

Bu az bile.

Durmak yok, yola devam.

Yakışmıyor.

yakit.jpg

Timur SELçUK'un bir şarkısı vardı,ekonomi tıkırında diye...

http://youtu.be/_cLobPkvzCE

CEM KARACA ne demişti : Bedava yaşıyoruz dostlar bedava/ Hava bedava bulut bedava/ Dere tepe bedava yağmur çamur bedava/ Bedava yaşıyoruz dostlar bedava/ Otomobillerin dışı/ Sinemaların kapısı/ Camekanlar onlar bedava/ Peynir ekmek değil ama/ Acı su bedava/ Kelle fiyatına hürriyet/ Esirlik bedava/ Bedava yaşıyoruz dostlar bedava/ Yaaa...O zaman Yap Zammı Kap Oyu...Koyun nasılsa bu millet....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada ilginç olan koyunluğu benimsemiş olup bundan kurtulmak için hiç bir çözüm arayışında olmayışımız, durum tespitinin ötesine geçemiyoruz...

Neden sizce?

(Seligman'dan atıf: "öğrenilmiş çaresizlik")

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora bey çok güldürdün beni...

Akaryakıt fiyatlarının ülkemizde yüksek olmasının bir nedeni de kaçak yakıt, 10 numara yağ ve türevi yanıcı maddelerden oluşturulan paçal ürünlerdir. Bu otogazda bile çıktı bir zaman, hala var mı bilmiyorum.

Bugün Ford-Mercedes-BMC gibi firmalara ağır vasıta sormaya gidin, size aracın özelliklerini anlatan sorumlu şunu muhakkak söyleyecektir. ''abi 10 numara yağı en iyi yakan kamyon bu'' veya tır ...

Yani iş bu boyuta geldi hocam geçen yıl 5 Milyar dolardan fazla kaybı oldu ülkenin kaçak yakıttan. Ben akaryakıtçıyım 1 tane kamyon müşterimiz yok.

Bir kaç sene evvel Kırım'a gittim Karadeniz'in karşı kıyısı; totemlerden benzin fiyatlarını okudum Türk parasına çevirdim benzin 80 kuruşa tekabul ediyordu, tahmin ediyorum şu sıralar en fazla 1 TL gibi birşeydir.

Aylık ortalama 65 TL MTV ödüyoruz, yine aylık ortalama 100 TL aracın kaskosu, senede ortalama 10-12.000 km yol yapsan ayda 250 TL'de yakıt masrafın var (iyi ihtimallerle) bakımları kıvırı zıvırı felan ayda 500 Lira gideri var. (asgari ücret + - 700 TL) Bununda %65'i gibi bir bölümü vergi.

Dolayısıyla veryansın etmekte haklısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada ilginç olan koyunluğu benimsemiş olup bundan kurtulmak için hiç bir çözüm arayışında olmayışımız, durum tespitinin ötesine geçemiyoruz...

Neden sizce?

(Seligman'dan atıf: "öğrenilmiş çaresizlik")

Koyun koyun olduğunu bilmezki,ne zamanki kesilecek o zaman başlar meelemeye,ama neden kesildiğini,neden öldürüldüğünü asla bilmez...Düşünmeyen,sorgulamayan,sadece boyu ne kadar uzun,ne kadar karizmatik adam,van minite dedi diye biat etmeyi bilen bir toplumda daha çook o pompayı verirler elimize...Koyunların arasında kalmış bizlerde o kadar çok koyunun içinde elimizi kolumuzu oynatamıyoruz,sürünün başındaki çoban sürüyü bir üzerimize salsa ezilir gideriz diye korkuyoruz....Matrix filmi geldi birden aklıma bak...Neyse çok felsefik şeyler yazmışım,bir fıkra ile konuyu kapatayım...

Sarışın ve çok güzel bir kadın,son model kırmızı mercedesiyle giderken polis kadını durdurur.Ehliyet ruhsat sorar,,Kadın "ay memur bey ,o ne? bende o şeylerden yok " der...Tam polis cezayı yazacakken birden kıllanır,öyle ya,böyle lüks bir mercedes ,sarışın bir kadın..Kimbilir kimin nesi diye amirine telsizle durumu sorar..Amiri kadının tarifini duyar duymaz memura..."Aman haaa,sakın ceza yazma,sakın haaa,der" Polis şaşırır..."Amiri telsizden polise ne yapacağını anlatır...Polis yeniden kadının yanına gider ve hiçbir şey söylemeden fermuarını indirmeye başlarken kadın sitemle ve puflayarak söylenir : "Off yaaaa,offff,Yine mi Alkol Kontrolüüüüüüü...." :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.