Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Onu bunu bilmem de tavan fiyat uygulaması bitince vay biz mazotçuların haline :) makas yine kapanır...

hazır canım sıkılmışken sorayım, bu tavan fiyat olayı nedir? Esas eskiden uygulanan tavan fiyat değil miydi?

Yani şuan ki sistem nedir, eskiden neydi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hazır canım sıkılmışken sorayım, bu tavan fiyat olayı nedir? Esas eskiden uygulanan tavan fiyat değil miydi?

Yani şuan ki sistem nedir, eskiden neydi?

Şöyle ki; EPDK katkılı yakıt ürünlerinin katkısız olan standart yakıtlardan farkının ne olduğunu ve fiyat farkının nereden kaynaklandığını yakıt dağıtım firmalarına sordu. Yakıt dağıtım firmaları tatmin edici bir cevap veremeyince EPDK, tüm katkılı ve katkısız yakıtların bundan sonra katkısız yakıt fiyatından satılmasına karar verdi. Yani bir tavan fiyat belirledi... Bu fiyatı kanunen geçmek şu an için mümkün değil. Ama uygulama bitince fiyatlar serbest bırakılacak... Ondan sonra işte fiyatlar kademe kademe artacak... Son dönemde mazot fiyatları 40 kuruş kadar düştü...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle ki; EPDK katkılı yakıt ürünlerinin katkısız olan standart yakıtlardan farkının ne olduğunu ve fiyat farkının nereden kaynaklandığını yakıt dağıtım firmalarına sordu. Yakıt dağıtım firmaları tatmin edici bir cevap veremeyince EPDK, tüm katkılı ve katkısız yakıtların bundan sonra katkısız yakıt fiyatından satılmasına karar verdi. Yani bir tavan fiyat belirledi... Bu fiyatı kanunen geçmek şu an için mümkün değil. Ama uygulama bitince fiyatlar serbest bırakılacak... Ondan sonra işte fiyatlar kademe kademe artacak... Son dönemde mazot fiyatları 40 kuruş kadar düştü...

Bundan oncede EPDK bir tavan fiyat belirlemiyormuydu? Firmalarmi belirliyordu? Atıyorum A firması 10tlden satabiliyormuydu?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan oncede EPDK bir tavan fiyat belirlemiyormuydu? Firmalarmi belirliyordu? Atıyorum A firması 10tlden satabiliyormuydu?

Bundan önce 2009 yılında tavan fiyat uygulaması oldu. Bu da çok kısa sürmüştü... Firmalar istedikleri fiyatları belirlemekte özgürler ancak piyasa koşulları gereği fiyatlar birbirlerine yakın oluyor... Kapitalizmin tek avantajı bu; rekabet... :) Ama onu da kartel kurarak alt ediyor firmalar bazen... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gece benzine 2 kuruş, mazota ise 3 kuruş zam var...

O uc kurus indirimden bir kurus karim olmadi ya.

Ibdirimden bi gunonce fullemistim. Simdi bitti. 170 km lik falan mazot kaldı. Aksam almaya usendim. Zammi yedik. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O uc kurus indirimden bir kurus karim olmadi ya.

Ibdirimden bi gunonce fullemistim. Simdi bitti. 170 km lik falan mazot kaldı. Aksam almaya usendim. Zammi yedik. Hayırlı olsun.

Ben de genellikle hep zamma denk geliyordum yakıtım bittiğinde... Neyse bu tavan fiyat uygulaması iyi oldu yine... lt'de en az 30 kuruş kardayız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.