Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Akaryakıt fiyatlarının ülkemizde yüksek olmasının bir nedeni de kaçak yakıt, 10 numara yağ ve türevi yanıcı maddelerden oluşturulan paçal ürünlerdir. Bu otogazda bile çıktı bir zaman, hala var mı bilmiyorum.

Bugün Ford-Mercedes-BMC gibi firmalara ağır vasıta sormaya gidin, size aracın özelliklerini anlatan sorumlu şunu muhakkak söyleyecektir. ''abi 10 numara yağı en iyi yakan kamyon bu'' veya tır ...

Yani iş bu boyuta geldi hocam geçen yıl 5 Milyar dolardan fazla kaybı oldu ülkenin kaçak yakıttan. Ben akaryakıtçıyım 1 tane kamyon müşterimiz yok.

Bence tam tersi. Bir yerdekaçak varsa o mal her ne is olması gerekenden daha yüksek bedelle satılıyor demektir. Saçma sapan vergi yükünü bindirirseniz akaryakıtın üzerine, onun kaçağı olur. Sigaraya bindirirseniz onun da kaçağı olur.. Her neye hak ettiğinden fazlasını isterseniz onun kaçağı oluşur..

Hükümet akaryakıt istasyonlarını vergi dairesi niyetine kullanmaktan vazgeçmediği sürece bu film bitmez.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence tam tersi. Bir yerdekaçak varsa o mal her ne is olması gerekenden daha yüksek bedelle satılıyor demektir. Saçma sapan vergi yükünü bindirirseniz akaryakıtın üzerine, onun kaçağı olur. Sigaraya bindirirseniz onun da kaçağı olur.. Her neye hak ettiğinden fazlasını isterseniz onun kaçağı oluşur..

Hükümet akaryakıt istasyonlarını vergi dairesi niyetine kullanmaktan vazgeçmediği sürece bu film bitmez.

Ağzına sağlık abicim :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz millet olarak sorgulamayız bizim için neyi ugun görmüşse sevgili büyüklerimiz biz onu kabulleniriz,tek hesap sorcağımız yer sandık onda bile hemen kanarız 5 yılın pisliğini 1 ayda temizlerler(sözde) kandırırlar bizi.(en azından %50 mizi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz millet olarak sorgulamayız bizim için neyi ugun görmüşse sevgili büyüklerimiz biz onu kabulleniriz,tek hesap sorcağımız yer sandık onda bile hemen kanarız 5 yılın pisliğini 1 ayda temizlerler(sözde) kandırırlar bizi.(en azından %50 mizi)

Aman canııım, bir sonraki seçimde Yüzde 70 !!! Kazıklanmaktan zevk aldığımız müddetçe daha çoook uzun süreler bu çete pardon hükümetle durmak yok kazığa devam....Bu akaryakıt fiyatlarının sadece arabası olanları etkilediğini zannedecek kadar cahi insanlarla dolu olduğu sürece bu memleket adam olmaz....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lafa bayılıyorum. :)

Verginin %30 u yakıt o zaman. :) :) :) :)

Geçen gün benzinlikten 50 liralık vergi aldım, 15 liralık mazot verdiler. Şaştım kaldım !

ÜmitVaysaloğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim,focusclub andıcı davasında sanık olmak istemez dimi kimse nemelazım aklanana kadar bile enaz 5 yıl geçer :)

Benimkilerde sorun yoktur, dikkat ederim genelde. ehehehehhe :) :) :)

Memur olmanın sıkıntısı işte :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim,focusclub andıcı davasında sanık olmak istemez dimi kimse nemelazım aklanana kadar bile enaz 5 yıl geçer :)

Bu gidişle yakında "bu ne yaa,bu ne kadar pahalı benzin" diyeni hükümeti ve malum siyasi partiyi yıpratmak için terörist ilan edip silivriye yollayacaklar zaten....Kardeşim bu akaryakıt fiyatlarıyla hala bu ülkede otomobil satışları tavan yapıyor...Ben bu garip denklemi çözemiyorum.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gidişle yakında "bu ne yaa,bu ne kadar pahalı benzin" diyeni hükümeti ve malum siyasi partiyi yıpratmak için terörist ilan edip silivriye yollayacaklar zaten....Kardeşim bu akaryakıt fiyatlarıyla hala bu ülkede otomobil satışları tavan yapıyor...Ben bu garip denklemi çözemiyorum.....

Osmanlı da batarken şaşa içinde yaşıyormuş, geleneğimizde var

Hesapsız kitapsız insanlarız, anı ve günü yaşarız, hak aramayı bilmez kendimizi duruma uydururuz, harçlığımız yoktur cep telefonumuz vardır, evimiz yoktur arabamız vardır, malum "at, avrat, silah"

Göçebe toplum özellikleri bunlar, Orta Asya'dan nasıl geldiysek önemli ölçüde öyleyiz hala, yağmalanacak yer arıyoruz, ya da yağmadan pay kapmaya çalışıyoruz.

Bir de sosyal modele dikkat edin, her ne kadar memlekette demokrasi varsa da, ilişkiler hep padişah-teba ekseninde, hepimiz yeri geldiğinde padişah yeri geldiğinde teba oluyoruz, kullanmayı ve kullanılmayı birlikte yaşıyor ve böyle dengeliyoruz.

Bu gözle bir izleyin çevrenizi (hatta kendinizi), eğlenceli olabiliyor, tabii görebilene!

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok doğru söylemişsiniz, sizin söylediğiniz sebepledir ki akaryakıtın ülkemizdeki fiyatı kaçak akaryakıttan oluşan açığı kapatılabilmesi amaçlı da yüksektir. Tabii ki akaryakıt fiyatları çok yüksek olduğu için kaçak yakıt veya alternatifleri var, alternatifler olduğu içinde vergi miktarı daha yüksek tıpkı elektrikteki kayıp-kaçak bedelleri gibi, akaryakıttaki vergilerde bunun resmi bir adı yok tabi.

Son cümlenize de canı gönülden katılıyorum, devletin en büyük vergi tahsildarları biz akaryakıt bayileriyiz, devlet en büyük vergileri bizim aracılığımızla topluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bugün 20.Şubat 2012 USD kuru 1.74 ve 1 Ocaktan beri kur sürekli düşüyor.

Akaryakıt fiyatlarında herhangi bir indirim yok, ne kadar stok tutuluyor ki etkinin gelmesi bu kadar gecikiyor anlamış değilim.

Varsa bir bilen açıklayabilir mi bu durumu??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim devletimizin dolar yükselcek diye bi söylenti olsa hemen akaryakıta zammı (güncellemeyi) yapar, dolar kuru düşmüş bile olsa yeniden yükseleceğini ön gördüğü için aynı refleksi göstermez.Büyüklerimizin affına sığınarak yazıyorum bize giren kazıklar devlet gözünde revadır ve hatır etmez,sosyal devlet olmanın bi güzelliğide bu olsa gerek :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gece benzine 7 kuruş zam var.

Brent petrolün fiyatı yılbaşından beri yükseliyor.. 2008 deki peak değerine ulaştı. Eğer iranla yaptıkları üre yarışı devam ederse spekülatörler daha çooook kazanır..

20120215_brenteur.png

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.