Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Gelecek elektrikte abi, bitiriyorlar bu fosil yakıt işini.

gelecek 10 yılda arac sayısı % 10 olacakmış...bu demektirki 100 yıl geçmesi lazım...onun için inanmıyorum ben...elektrik alternatif olarak sunuluyor ama..biz göremesekte mutlaka başka bir enerji kaynagı..bulunacaktır...tabiki scien-fiction filmleri izlemekten oldum böle...madmax filminin konusu neydiki...su ve petrol savaşları....hımmm...soguk füzyon...diyom ben...güneş,su,oksijen ve v.b bir yakıt türü mutlaka cıkacaktır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Dün gece gelen zamlarla Litre fiyatı 4.36 olan kurşunsuz benzin 4.41

Litre fiyatı 3.88 olan euro dizel 3.97 TL olmuştur.

Geçen yılın akaryakıt fiyat artış ortalamasına bakılırsa önümüzdeki yaz benzin 5 TL, motorin ise 4.5 TL civarlarında olacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel arabaya ekstradan 8-10 bin TL vermenin hiçbir anlamı yok şu fiyatlarla.

Dizel hala az yakıyor ama..Km de yaktığı yakıta bakmak lazım...Fiyatı aynı bile olsa sonuçta dizel daha az yakıyor....

Bu arada Pazartesi akşamı Opetlerde benzin bulamadım yahu,adamlar zam gelecek diye benzin satmıyorlardı resmen....Saimekadındaki Opette benzin yok dediler,Gülverendekinde ise sıra vardı,millet zam geleceğini önceden nasıl duyuyor yaa.....Ayrıca artık sadece Opetten benzin alma muhabbetinden de vazgeçiyorum,Shell inde gayet güzel dizeli....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara'da yaşıyor olsam LPG'li araca binerdim yıllardır bir LPG rekabetİDİR bitiremediler, Üniversiteyi Ankara'da okudum mezun olalı 7 yıl oluyor hala rekabet var. Şimdi kardeşim Ankara'da okuyor dizel istedi ama ben gittim 1.6 VTİ 120 HP peugeot 207 aldım prince'ide çaktık servis garantili. Tam öğrenci işi oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel hala az yakıyor ama..Km de yaktığı yakıta bakmak lazım...Fiyatı aynı bile olsa sonuçta dizel daha az yakıyor....

Bu arada Pazartesi akşamı Opetlerde benzin bulamadım yahu,adamlar zam gelecek diye benzin satmıyorlardı resmen....Saimekadındaki Opette benzin yok dediler,Gülverendekinde ise sıra vardı,millet zam geleceğini önceden nasıl duyuyor yaa.....Ayrıca artık sadece Opetten benzin alma muhabbetinden de vazgeçiyorum,Shell inde gayet güzel dizeli....

Evet dediğin doğru ama ilk alımda aradaki fark fazla olunca. Kmdeki farkı baştan ödemiş oluyorsun nerdeyse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet dediğin doğru ama ilk alımda aradaki fark fazla olunca. Kmdeki farkı baştan ödemiş oluyorsun nerdeyse.

Dizelin Torku da atmosferik benzinliye göre yüksek olduğundan daha iyi çekiş sağlıyor..Bunun yanısıra Yazın klimayı benzinli arabada açmaya korkarken dizelde daha rahat klima kullanabiliyorsun....öte yandan benzine zam daha sık gelirken "MOTORİNE/Tevfikin gönlü olsun)" daha az zam gelir....Bu arada bazı ülkelerde GAZOLİNE - DİESEL deniyor yakıtlara Tevfik isimli arkadaş...Kankam olur kendisi de..eheheheüüüee....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hala dizel'e prim vermek benim aklımı altüst ediyor..

4-5 bin tl'ye ok dedik 9-10 bin tl fark oldu, tüm firmalarda böyle nerdeyse...

Hala az yakıyor deyip alıyorsa millet :) Helal olsun firmalara işi becermişler...

Dizelden daha fazla kar ediyorlar ton ile hatta..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizelin Torku da atmosferik benzinliye göre yüksek olduğundan daha iyi çekiş sağlıyor..Bunun yanısıra Yazın klimayı benzinli arabada açmaya korkarken dizelde daha rahat klima kullanabiliyorsun....öte yandan benzine zam daha sık gelirken "MOTORİNE/Tevfikin gönlü olsun)" daha az zam gelir....Bu arada bazı ülkelerde GAZOLİNE - DİESEL deniyor yakıtlara Tevfik isimli arkadaş...Kankam olur kendisi de..eheheheüüüee....

Atmosforik mi kaldı artık kalsa bile eskisi gibi değil...Abi biraz objektif olalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ne kadar dizelin tork çekiş avantajı olsada. Benzinlinin ivmelenirken verdiği zevki ve uzun soluklu devirlenmeyi veremiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.