Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, uğur özsabır yazdı:

gece yarisindan gecerli olmak uzere 13 krs zam motorine bugun de 17 kurus gelmisti iki gunde ettimi 30 krs

ver mehteri yola devam hak bu kafadakilere

Nankörlük etmeyelim lütfen, Avrupa'nın ucuz yakıt kullanan ülkeleri arasındayız. Daha çok yükselecek, hedef grafikte belli. 

Benzin (TL/L)

image.png

Dizel (son zamlar yansıtılmadan, TL/L)

image.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Nankörlük etmeyelim lütfen, Avrupa'nın ucuz yakıt kullanan ülkeleri arasındayız. Daha çok yükselecek, hedef grafikte belli. 

Benzin (TL/L)

image.png

Dizel (son zamlar yansıtılmadan, TL/L)

image.png

Diğer ülkeler gibi maaşlar da $ yada € üzerinden olsaydı iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Diğer ülkeler gibi maaşlar da $ yada € üzerinden olsaydı iyi olurdu.

Asgari ücrete oranlamak lazım.

Örneğin Rusya'da bir aylık asgari ücretle 153L benzin alıyorsun, Türkiye'de 235L, ama Almanya ve İngiltere'de bu 1000L'yi geçiyor. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Asgari ücrete oranlamak lazım.

Örneğin Rusya'da bir aylık asgari ücretle 153L benzin alıyorsun, Türkiye'de 235L, ama Almanya ve İngiltere'de bu 1000L'yi geçiyor. :) 

tamda bu bahsettiğin ile ilgili bir video vardı cok aradım paylaşacaktım bulamadım ama neyseki zaten biliyormuşsun.:)

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Mehmet Gün yazdı:

Rakamlar böyle verilince fiyat sanki çok az artmış gibi. Ancak 2012 de petrolün varil fiyatı 120-130 dolardı, şimdi ise 60-65 dolar arası. Bunu da göz önüne almak lazım.

Benim çok az artmış gibi bir iddiam söz konusu değil. 

Ancak sizin verdiğiniz veriler üzerinden bir varil petrol fiyatı ile ocak 2012 deki dolar fiyatı ve günümüz verileri üzerinden bir hesap yaparsak;

130 * 1,78 = 231,4 TL Ocak 2012 tarihine göre bir varil petrol fiyatı. 

65 * 4,12 = 268,45 TL Güncel bir varil petrol fiyatı. 

Yine veriler karşısında, akaryakıt fiyaları çok artmamış gibi oldu ama gerçekten ben akaryakıt fiyatlarından ve ülkemizin vergi sisteminden çok rahatsızım. Vergide adaletsizlik olduğunu düşünüyorum. Şirketler, para kazanmak için işletmiş oldukları şirketlerinin ihtiyaçlarını giderebilmek için bir takım harcamalarını vergiden düşebiliyorken, ben para kazanmak için çalıştığım iş yerinin benim için şart koştuğu kılık kıyafetleri almak, işe gelip giderken harcadığım yakıt, aracımın eskimesi, vs gibi harcamalarımı vergiden düşemediğim gibi, bunlar için de ayrıca bir daha vergi veriyorum. 

Gibi bir sürü ıvır zıvır mesele var aslında. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mehmet Zeki Çelik yazdı:

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN 13 KURUŞ DAHA ZAM YAPILACAKMIŞ..

ŞAKA GİBİ.....!

DAHA DÜN AKŞAM 17 KURUŞ ZAM YAPILDI...

Zam degil ayarlama hocam, zaten biliyorsun bu ayarlamalari yapan bir sistem var, o yapiyor bu ayarlamalari. Aman diyim yanlis telaffuz etmeyelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Benim çok az artmış gibi bir iddiam söz konusu değil. 

Ancak sizin verdiğiniz veriler üzerinden bir varil petrol fiyatı ile ocak 2012 deki dolar fiyatı ve günümüz verileri üzerinden bir hesap yaparsak;

130 * 1,78 = 231,4 TL Ocak 2012 tarihine göre bir varil petrol fiyatı. 

65 * 4,12 = 268,45 TL Güncel bir varil petrol fiyatı. 

Yine veriler karşısında, akaryakıt fiyaları çok artmamış gibi oldu ama gerçekten ben akaryakıt fiyatlarından ve ülkemizin vergi sisteminden çok rahatsızım. Vergide adaletsizlik olduğunu düşünüyorum. Şirketler, para kazanmak için işletmiş oldukları şirketlerinin ihtiyaçlarını giderebilmek için bir takım harcamalarını vergiden düşebiliyorken, ben para kazanmak için çalıştığım iş yerinin benim için şart koştuğu kılık kıyafetleri almak, işe gelip giderken harcadığım yakıt, aracımın eskimesi, vs gibi harcamalarımı vergiden düşemediğim gibi, bunlar için de ayrıca bir daha vergi veriyorum. 

Gibi bir sürü ıvır zıvır mesele var aslında. 

Dikkat ederseniz siz az artmış diyorsunuz demedim. Rakamlar böyle verilince öyle zannediliyor dedim. Zira geçen gün Habertürk haber yapmıştı benzin fiyatı 2.5 dolardan 1.5 dolara düştü diye. Herkes işine gelen rakamları alıp istediği sonucu elde ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Zam degil ayarlama hocam, zaten biliyorsun bu ayarlamalari yapan bir sistem var, o yapiyor bu ayarlamalari. Aman diyim yanlis telaffuz etmeyelim.

Levent kırcanın bu zamla pardon (AYARLAMAYLA) ilgili bir sahnesi vardı bulamadım..

TEKZİP yemeden düzelteyim 13 kuruş ayarlama yapıldı. ben yazarkene ayarlama gelmedi inşallah:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.