Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

21.03.2018 - 18:16 tarihinde, Tamer Perperek yazdı:

İnsanın yat alası geliyor akaryakıt zamlarından sonra :kıhkıh:

FB_IMG_1520797513069.jpg

Yatçılık sektöründe çalışan biri olarak hiç ötv siz mazot vermek istemesemde şirkete gelen mazot taleplerini vermek zorundayım,

işleyiş şu şekilde kanunda yatın yurt dışına yapacağı seferlerde ötv siz yakıt alabilir diyor yani bu mazotu sadece yurt dışında kullanabiliyor,

ayrıca yat istasyona yanaşıp 10 bin litre ötv siz mazot alıcam diyemiyor, 2 gün öncesinden acentaya talebini belirtmek zorunda bende mazot aldığım firmaya talebi iletiyorum şu gün şu saatte yakıtın şu gümrüklü sahadan yakıtın verilmesini istiyorum diye talep dilekçesi veriyorum  onlarda antrepodan veya aliağadan tankere mazotu yükleyip gönderiyor mühürlü bi şekilde, gümrük memuru eşliğinde gerekli kontroler yapılarak yakıtı yata teslim ediyorum 10 bin litre istemişse hepsini almak zorunda yok 500 litresini alamadım tankım doldu istemiyorum diyemez anında cezayı yer, işlem bittikden sonra yatın gümrük işlemleri bitirilir yurt dışına gönderilir, diyelim 5 bin litreyi harcadı 5 bin litre ile geri döndü beyan etmek zorunda kalan miktar için vergilendirme yapılıp millileştiriliyor bizim pompadan aldığımız fiyata geliyor ozaman, hiç mazotum kalmadı diyerek art niyet var ve yalan beyan etti gümrük muhafaza memuru tesbit ettiği takdirde ötvsini alıyor ve cezayı yazıyor 2 veya 3 katına geliyor o mazot, geçen hafta 1 litre mazot 0.85 dolar centti benim komisyonum dahil 3,350 tl yapıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Tamer Perperek yazdı:

Fiyat biraz daha değişken olabiliyor aslında büyük mega yatlar 50 bin 100 bin 150 bin litreler talep edildiğinde fiyat 0.55 dolar cent, 0,60 dolar centlere inebiliyor tabi firmalar ciddi rekabete giriyor, bu rekabetide yatın kaptanı veya sorumlu müdürü veya sahibi yaratıyor zaten ucuz alıyorlar birde rekabet ortamı yaratıyorlar Bizim sektörde en nefret ettiğim iş yata ucuz mazot vermek, Bu ucuz mazottan gemicikler faydalanıyor asıl, çıbanın başı bu gemicikler zaten kanun gemi yat diye ayırmıyor, yani zengin daha zengin olsun isteniyor.?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Vay be denilecek bir durum yok.

Alttaki tabloda neden belli ve akaryakıt fiyatlarının artacağının, tabii bir sürü başka vergi ile, garantisi.

Kaldı ki bunlar bence ciddi makyajlı veriler. 

image.png

Ekonomi büyüyor dedikleri aslında tam tersi. Bir ekonomi bakanı ne diyorsa tam tersine çevirip öyle okumak lazım. Hani bazen "reform" yapıyorlar ya . O reform değil "boyunduruk" oluyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada Ankara'da Eskişehir yolunda moil benzinlik var. Firmanın kendi benzinliği imiş yani özel kişinin değil. Fiyatlar tüm fiyasadan 40 - 50 kuruş ucuz litre bazında. Kiralık araç kullanırken sürekli aldım hiç bir sorun görmedim çekiş konusunda ya da km konusunda bir azalma olmadı. İnsanın içinde yinede büyük şüpheler oluyor.

60 litre depom var

60x5.36 = 321 tl (shell)

60x4.96 = 297 tl 

Bir depoda 24 tl gibi bir fark oluyor. 

Az gibi gözüksede haftada 1 depo bitiyor ve ayda 100 tl kar sağlıyor. Ama işte kendi aracım olunca güvenemiyorum uzun vadede sıkıntı çıkartabilir diye. 

Yakıt fiyatları sağolsun bunlara kafa yordurtuyor. :D Kim istemez ki rahat rahat istediği yerden bütçesine bıçak girmeden deposunu doldurmayı. Fiyat kısmı o kadar hızlı artıyor ki takip edemiyorsun pompada, litre kısmı ise kağnı gibi :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.