Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ses Sistemi Montajı

Önerilen Mesajlar

Ferhat, sahip olamadıklarınla değil de elindekilerle mutlu olmaya çalışsan, çünkü bu bakış açısı ile ne marka alsan olmayanı isteyeceksin gibi geliyor bana...

yok hocam ben olmayani değil olanin düzgün olmasini istiyorum.yanlişmiyim.Bir ürün aldiğimizda ayipli çiktiğinda keşke daha iyisini alsaydimmi diyoruz.Kale alinmamak özellikle müşteri olarak çok zoruma gidiyor

birde ford 2 ay önce ben araci bu şekilde almiycam dediğimde bana içiniz rahat olsun biz bu sorunu mutlaka çozücez diye taahhüt te bulundular.Gelde kizma hocam 2 ay oldu saçma bir açiklamayla geri dönüyorlar.beni aracimdan soğuttular

Ben bu araci türkiyede değil almayada almiş olsaydim üstünde sony teyp gelicekti işte demek istediğim bu

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde bu parazit sorunundan ben ana üniteyi her özelliğiyle kullandiğim için rahatsizim.Çoğu kimse benim gibi yüksek ses dinlemediği için ya farkinda sallamiyor yada farketmiyor bile.

Peki size şöyle bir örnek vereyim benim doğuştan burnumdaki etten dolayi koku alma duyum çok zayiftir malesef çok pis kokan bir çöpün yaninda farketmeden geçer giderim.Tüm focus 3 lerde otomatik klimalarda bir nedenden ötürü pis koku vermeslne sebep olan bir sorun olsa herkez şikayet eder benim dişimda.Şimdi demek istediğim anlaşilmiştir sanirim.Bu parazit seslerine niçin bu kadar kafayi taktiğim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde bu parazit sorunundan ben ana üniteyi her özelliğiyle kullandiğim için rahatsizim.Çoğu kimse benim gibi yüksek ses dinlemediği için ya farkinda sallamiyor yada farketmiyor bile.

Peki size şöyle bir örnek vereyim benim doğuştan burnumdaki etten dolayi koku alma duyum çok zayiftir malesef çok pis kokan bir çöpün yaninda farketmeden geçer giderim.Tüm focus 3 lerde otomatik klimalarda bir nedenden ötürü pis koku vermeslne sebep olan bir sorun olsa herkez şikayet eder benim dişimda.Şimdi demek istediğim anlaşilmiştir sanirim.Bu parazit seslerine niçin bu kadar kafayi taktiğim. :)

Huzurumuzu kaçırmaya bu kadar niyetlisin yani... :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Huzurumuzu kaçırmaya bu kadar niyetlisin yani... :wacko:

yok hocam estağfurullah sadece bazi insanlar diyebilir adam amma takmiş buna diye.anlatmak istedim tam olarak demek istediğimi.

Kimsenin huzurunu kaçirmak değil niyetim sadece bu sorunu yaşiyan ve bu durumdan şikayeti olan arkadaşlara birlik olmak.Birlikten kuvvet doğar malum.

Ayriyetten bana buunu öneren yine ford un kendisi sorunu kabul ediyorlar ama yeterli şikayet sayisina ulaşmadikça bişey yapamayiz diyorlar.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne tür denemeler yapıldı???

Abi kapıda aşama aşama açılıp dolgu malzemesi konacak yerler tespit edilmeye çalışıldı,kar etmedi ,git gide kapıyı soydular patlak hoporlör sesi gibi olan ses devam etti ve en son hoporlör yuvasından çıkartılıp dışarda ses alındı ve aynı problem hoporlör kapıda olmamasına rağmen devam etti.Benim problem çözümü için ilk yol olarak hoporlörlerin değişimi görüldü,artık hoporlör gelipde eskisi ile değişirse yerine göre trimlere takviye yapılcak tabi bu otasının cevaba bağlı ve pekte umut yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Abi kapıda aşama aşama açılıp dolgu malzemesi konacak yerler tespit edilmeye çalışıldı,kar etmedi ,git gide kapıyı soydular patlak hoporlör sesi gibi olan ses devam etti ve en son hoporlör yuvasından çıkartılıp dışarda ses alındı ve aynı problem hoporlör kapıda olmamasına rağmen devam etti.Benim problem çözümü için ilk yol olarak hoporlörlerin değişimi görüldü,artık hoporlör gelipde eskisi ile değişirse yerine göre trimlere takviye yapılcak tabi bu otasının cevaba bağlı ve pekte umut yok.

Bir gelişme oldumu bu konuda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kare kare guzel bir anlatım olmuş..hayırlı olsun...

Yüksek sesli müzik kulak cinlamasi yapmiyor mu hocam?

Tapatalk 2 ile Slider SL101 cihazımdan gönderildi

Uzun seyahatlerde sesi açık yolculuk ettiğimde araçtan ilk indiğimde bi 10 dakika çınlama oluyor kulaklarda :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun seyahatlerde sesi açık yolculuk ettiğimde araçtan ilk indiğimde bi 10 dakika çınlama oluyor kulaklarda :)

merhaba hocam bende gecen ay for focus dizel style beyaz renk araç aldım baya indirim li aldım son kalan araçlardan 50000 tl ye aldım. donanımı cok takmadım ama muzik dinlerken bende rahatsız oluyorum ağustosta izmire gidecem izin verirsen ismini verip yaptırmayı dusunebilirim 1000 lirayı gözden çıkarmısım gercekten bu cızırtı kesiliyo ve kaliteli bi ses elde ediyoruz yani jvc ile bakalım 1000 degil 1200 verririz adam gibi bişe olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba hocam bende gecen ay for focus dizel style beyaz renk araç aldım baya indirim li aldım son kalan araçlardan 50000 tl ye aldım. donanımı cok takmadım ama muzik dinlerken bende rahatsız oluyorum ağustosta izmire gidecem izin verirsen ismini verip yaptırmayı dusunebilirim 1000 lirayı gözden çıkarmısım gercekten bu cızırtı kesiliyo ve kaliteli bi ses elde ediyoruz yani jvc ile bakalım 1000 degil 1200 verririz adam gibi bişe olsun

Aynı paraya almışız aynı araçları austosta izmire geldiğinde yada gelmeden evvel bana özelden msj at telefonumu veririm sana yönlendiririm seni benim ses sistemci arkadaşıma.Jvc yi boşver bu işin en iyilerinden biri vibe dır.Benim vibe larla 5.seneye girdim hala sorunsuz kullanıyorum ilk günki gibi. ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı paraya almışız aynı araçları austosta izmire geldiğinde yada gelmeden evvel bana özelden msj at telefonumu veririm sana yönlendiririm seni benim ses sistemci arkadaşıma.Jvc yi boşver bu işin en iyilerinden biri vibe dır.Benim vibe larla 5.seneye girdim hala sorunsuz kullanıyorum ilk günki gibi.

Tamam izmie gelecekken özel den mesaj atarım haberleşiriz iletişim bilgilerini sağolasın.. şu cızırtı kötü hakkaten sadece hoparlörü değiştirsek faydası olur mu peki? komple seninki gibi bi değişiklikmi gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam izmie gelecekken özel den mesaj atarım haberleşiriz iletişim bilgilerini sağolasın.. şu cızırtı kötü hakkaten sadece hoparlörü değiştirsek faydası olur mu peki? komple seninki gibi bi değişiklikmi gerekiyor

Cızırtıtan kastın parazit sesi ise onun çözümü yok sadece azaltabilme imkanı var kaynak sesini arttırıyorsun daha az duyuluyor.Ama hoperlörlerden gelen cızırtıyı diyorsan hoperlörleri değitirince kesilir.Geldiğinde msj at telefon numaramı yollarım konuşur hallederiz ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@ferhat tezcan,

Ferhat abi şurdan komple sistemi göstereyim sana son kez. Birde modviye sordum koaksiyeldeki tweeterı yakabilirsiniz ama benim başıma gelmedi zaten garanti kapsamında dedi. Birde tweeterı koruyan bir sistem var zaten dedi

Buyrun;

Kompenantlar;

http://www.alpine-electronics.com.tr/p/Products/type-g-speakers375/spg-17cs

Koaksiyeller;

http://www.alpine-electronics.com.tr/p/Products/type-g-speakers375/spg-17c2

Sub;

http://www.alpine-electronics.com.tr/p/Products/boxed-subwoofer2791/sbg-1044br

Birde 5 kanal Edison anfi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.