Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ön Kaput Film Kaplama Hakkında....

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar , Autowax da aracı sıfır alırken ön kaput film kaplaması yaptılar.hediye olarak. ama kafama takılan sorular var.diğer forumlardan okuduklarımdan. acaba uzun süre sonunda kaputun rengine bir zararı olur mu.Çok şeffaf görünüyor. Sanki yokmuş gibi. Yok 6 ayda bir tekrar yenilenmesi gerekir gibi yorumlar yapılıyor. Çıkartırken boyaya zarar verilir mi.Aklıma takıldı açıkcası. Yaptıranlar ve kullananlar faydalarını ve zararlarını yazabilir mi. şimdiden tşk. ediyorum vereceğinizi bilgiler için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

diğer forumlardan okudum , zararı yok diyorlar , çıkartılınca cila ile bu ton farkının kalmayacağını ifade ediyorlar. yoksa hafta sonu gidip söktürmeyi düşünüyorum. düşünceleriniz benim için önemli...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın rengi de önemli, açık renklerde daha belirgin olan bir ton farkı oluyor uzun süre kalırsa.

Ancak eğer tüm kaput kaplandı ise bu fark edilemeyebiliyor.

6 ayda bir değiştirme taşların kaplamayı yırtarak çirkin görünmesinden ve daha da önemlisi firmaların cebinizdeki paraya göz dikmesinden kaynaklanan bir zorlama.

Delecek taş film dinlemez zaten...

Ben de taşlara özgürlük diyenlerden olmakla beraber yapılmış olanı da sıkılıncaya kadar sökmezdim herhalde.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2004 Demir gri renk focusumda 3m kaput koruma filmi 4 sene kaldı (yarım kaplama)

zamanla kavlamaya başlayınca tamamen çıkardım kaplı olan yerle kaplı olmayan yerde hiç bir fak göremedim çok çok dikkatli baktığım halde.

Kaput koruma filmini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. yanlız özellikle yarım kaplama değilde kaputu komple kapatan filim daha çok tavsiyem olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın rengi de önemli, açık renklerde daha belirgin olan bir ton farkı oluyor uzun süre kalırsa.

Ancak eğer tüm kaput kaplandı ise bu fark edilemeyebiliyor.

6 ayda bir değiştirme taşların kaplamayı yırtarak çirkin görünmesinden ve daha da önemlisi firmaların cebinizdeki paraya göz dikmesinden kaynaklanan bir zorlama.

Delecek taş film dinlemez zaten...

Ben de taşlara özgürlük diyenlerden olmakla beraber yapılmış olanı da sıkılıncaya kadar sökmezdim herhalde.

cem abi , film söküldükten sonra filmin altında kalan boyaya bişey olmuyorsa söktürmeyecem. yok diğer bölgelerle fark oluşacak ise söktüreceğim.yani film altında kalan bölgeye zarar veriyormu?ben bunu merak ediyorum?cevaplarsanız sevinirim.tşk..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem abi , film söküldükten sonra filmin altında kalan boyaya bişey olmuyorsa söktürmeyecem. yok diğer bölgelerle fark oluşacak ise söktüreceğim.yani film altında kalan bölgeye zarar veriyormu?ben bunu merak ediyorum?cevaplarsanız sevinirim.tşk..

Hiç bir şey olmaz ,kaplama güneş ışınlarını geşirdiğinden aracın boyası her yerde aynı kalır...6 ayda bir söktürmenize falanda gerek yok,baktınız eskidi kalkmaya başladı o zaman söktürün...Öne gelen küçük taşlara karşı çok faydalı....Ben yaptırtmadım ve pişmanım....Keşke olsaydı...Şimd önde 6n -7 tane taş izi her yıkatmamda gözüme batıyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.