Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus, i30, 116i, Megane, Golf Karşılaştırması

Önerilen Mesajlar

yeni Golf 1.4 tsı 140 ps nin yakıt tüketim değerlerine baktınız mı arkadaşlar araç 1.0 eb dan daha az yakıt tüketim değerlerine sahip hem 140 beygir hem dsg şanzıman hemde 0-100 8,4 saniye bunlar kulağa hoş gelen bir sonuç.Benzinli 140ps bir araç neredeyse dizel kadar yakıt tüketim değerlerine sahip :) Fabrika verisi 4.8 litre 100km de ortalam tüketim...

Babam da vardı 9-10 lt yakıyordu şehir içi. Ama dsg ile süper performanslıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu yeni motor yeni piyasaya çıktı eski motor 1,4 tsı 122ps yakıt tüketim değerleri ortalama ş.içi. ş.dışı karışık 6litreydi bu karışık 4,8 litre ..Araç hem daha performanslı hemde daha düşük tüketime sahip

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu yeni motor yeni piyasaya çıktı eski motor 1,4 tsı 122ps yakıt tüketim değerleri ortalama ş.içi. ş.dışı karışık 6litreydi bu karışık 4,8 litre ..Araç hem daha performanslı hemde daha düşük tüketime sahip

Eskiden de 122-140-160 olarak vardı. Hatta ilk çıktığında 170 likte vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet vardı da o kasayla bu kasa farklı motorda gelişmiş demekki değerlerde sonuçlar da farklı ..Bu da kasa farkından ,hava direnci ,sürtünme , motarda yapılan iyileştirme vb. farklardan olabilir. ayrıca 122ps den daha az değerlere sahip 140ps .demekki motorla ilgili bayağı gelişmeler olmuş.arkadaşımda da golf tsı122 dsg var ortalama değerleri uygun kullanımda yakaladığını söylüyor ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet vardı da o kasayla bu kasa farklı motorda gelişmiş demekki değerlerde sonuçlar da farklı ..Bu da kasa farkından ,hava direnci ,sürtünme , motarda yapılan iyileştirme vb. farklardan olabilir. ayrıca 122ps den daha az değerlere sahip 140ps .demekki motorla ilgili bayağı gelişmeler olmuş.arkadaşımda da golf tsı122 dsg var ortalama değerleri uygun kullanımda yakaladığını söylüyor ..

Hocam silindir kapama var araçta eğer o şartlarda araç sürülmezse özellikle 80 90 km arasıda %25 yakıt artar.

Yani bu farklı motor şartlar el verirse onlar tutar..Standart bir motor değil..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup kardeş yeni golf ün 120 km ye kadar 2 silindirin kullanıldığı ve bununla aracın performans olarak herhangi bir şekilde etkilemediği ve %25 yakıt tasarrufu sağlanıldığı söyleniyor , tabi aracı kullanmadım o yüzden ne kadar yakar bilemem ama açıklamalardaki bilgiler ve teknik özelliklerdeki veriler çok hoşuma gitti .Eğer dedikleri gibiyse motor çok hoş bir araç olmuş artık zamanla kullanıcıların yorumlarıyla birlikte göreceğiz aracı

Engin arkadaşım ayrıca yeni golf de ilk kez kullanılmaya başlayan aktif silindir yönetimi sayesinde yakıttan %25e kadar tasarruf sağlanıldığı söyleniyor o yüzden bundan önceki golflerde yakıt tüketiminin şimdikine göre fazla olması normal ..Bu özellik şuan piyasaya yeni çıkan golflerde kullanılmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam hocam haklısınız o zaman bizden yorum beklemeyin bundan sonra çünkü ne dersek beğenmiyorsunuz herkes sizinle aynı şeyi düşünmeyebilir değil mi ?

tecrübeleri ve tecrübe edinenlerin bilgisini paylaşmak için var burası...Teknik verileri ve firma açıklamalarını zaten resmi ağızlardan duymak mümkün..

Bu act'siz versiyon

6.4 4.5 5.2

Bu act'li versiyon

5.8 4.2 4.7

YANİ ilk satırların tutması %99 mümkün ama 2.si şartlar'a uygun halde iken tutar..Biz kötü birşey söylemiyoruz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup kardeş ben senin yorumlarını beğenmedim demedim ki sadece golf ile ilgili yazanları söyledim yoksa zaten ben aracı kullanmadığım için nasıl bir tüketim ve performans sergiler onu bilemem kullanıcılar yorumlarını yaptıktan sonra göreceğiz dedim .Senin yorumunun yanlış olduğunu söylemedim yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne Golf müş arkadaş adının geçtiği heryer toz duman!

En iyisi bir Golf alıp kapısını camını da sıkı sıkıya kapamak, forumlardan kaçıp gitmek galiba!

Toz gelir geçer :D üfle yeter

Herkes konuşur canım kaçarak da birşey değişmez :zha: üfleyelim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toz gelir geçer :D üfle yeter

Herkes konuşur canım kaçarak da birşey değişmez :zha: üfleyelim :D

Akçay da oturuyorsan, iş yerin de Güre deyse ya hergün arabanı yıkayacaksın ya da her bindiğinde 120-130 görüp kaportadaki tozu kaldıracaksın, üfle üfle nereye kadar :dead:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ne arabaymış arkadaş. Bu hafta ki otohaber ve autoshow da Golf'ün Mercedes A serisi Audi A3 ve Bmw 1 serisi ile karşılaştırması var. Ve onlar karşısında da birinci olmuş. Bir şey diyemeyeceğim artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin bey yeni golf beklentilerin cok ustunde. Golf IV ile yakaladiklari kalite farkini yakalamaya cok yakinlar. Su an A3 ten acik ara iyi.. Mercedes zaten A yi B yi gectim C serisi dahil kalite acisindan hic etkileyici degil. Yeni kasa 1 i detayli incelemedim ama eskisi dandikti.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.