Jump to content
  • 0

2020 Kuga 'egzoz Filtresi Aşırı Isındı Aracı Sürün' Uyarısı


Emir Öz
 Paylaş

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

2020 Kuga 1.5 Dizel yeni aldım. Henüz 1500 km de. Bir kaç gün önce aracın tozu gitsin diye benzinlikte köpük ve su tuttum. Çalıştırdığımda "Egzoz Filtresi Aşırı ısındı, Aracı Sürün." Diye uyarı çıktı. Yola çıktım, sonra "Egzoz Filtresi Temizleme" yazdı. Onu da "Ok" e basarak kapattım. Sonra bir daha birşey yazmadı 3 gün oldu. Bilgisi ve tecrübesi olan paylaşabilir mi lütfen. İlk kez Dizel araç kullanıyorum. Araçtan soğumak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

  • 0

Hemen soğumayın araçtan gayet güzel bir aracınız var. Devirsiz kullanmışsınız biraz muhtemelen dpf dolduğu için araç sizi yönlendirmiş. Özellikle şehir içinde gaza biraz daha dokunarak az daha devirli kullanın. Uzun yolda 20 dk kadar devirli kullanırsanız da olur. Aracı yıkamanızla alakalı bir durum değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

  • 0
13 dakika önce, Emir Öz yazdı:

Çağatay bey teşekkür ederim. Otomatik vites vites geçişlerini kendisi yapıyor zaten. Bu durum bütün dizeller de bu şekilde olur mu? Diğer markalar. 

Gaza bir miktar dokunmak yeterli olur daha üst devirlere çıkar araç. Yeni nesil dizel araçlar bu şekilde evet. Emisyon şartlarını sağlatmak adına ekstra filtreler kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.