Jump to content
  • 0

Focus MK4 Direksiyon Sertliği

Ahmet Ku.
 Paylaş

Soru

Değerli arkadaşlar aracım 2020 focus dizel otomatik vites titanum sorunum arbabamın direksiyonu bana bayağı sert geliyor ilk defa focus kullanıyorum şehir içi beni yoruyor bu arabaların genel özelliğimi zira elektronik direksiyon biraz yumuşak olması gerekmez mi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Genel özellikli mi bilinmez. Daha yumuşak direksiyonlar yok değil. Beklentinize göre yorum yapmak zor, arıza olduğunu düşünecek kadar rahatsızsanız servisinize uğrayın onlar bunun normal olup olmadığını söylesin. Biz uzaktan “evet bu normal” dememiz normal değil 🙂 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Ahmet Ku. yazdı:

Hocam Toyota hundai woswagen kullandım bu çok sert geliyor 

Ford her zaman saydığınız markalardan daha sert direksiyona sahip olmuştur ki bence daha iyi, yol tutuş ve hakimiyet/direksiyon hissi konusunda daha efektif…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Tuncay A. yazdı:

Ev de 10 yıllık FIAT city direksiyonu araç ve sıfır mk4 var. Fiat city, mk4 'e göre yumuş yumuş. 

2010 da bravo aracım vardı üzerine Mercedes BMW Opel ve Ford sahibi oldum ama Fiat bravoda olan direksiyon rahatlığını (kolay) hiçbirinde almadım. Ama dönüşlerde Mercedes üzerine yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyonun yumuşak olması sadece park manevraları için önemlidir.

Bun karşılık hızla artan bir dönme direnci sürüş kontrolü ve güvenliği açısından gereklidir.

Ford genelde bu dengeyi iyi sağlayan bir üreticidir.

Belirtildiği üzere size aşırı sert geliyorsa bir bilen kullansın baksın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim gözlemlediğim
direksiyon sertliğine etki eden faktörlerden biriside
ön lastiklerin basıncı.
Eğer düşükse,
ön lastiklerin basıncı artırılınca direksiyon ağırlığı azalıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.